Wpis z mikrobloga

Czy są gdzieś dostępne dane jak idzie sprzedaż nowej #mazda 3? Wczoraj widziałem taką na ulicy i uświadomiłem sobie, że widzę ją dopiero drugi raz od czasu wypuszczenia na rynek w lutym/marcu tego roku.

Natomiast nową szóstkę widzę dość często, więc zakładam, że trójka to jednak sprzedażowy niewypał. Trochę się tego spodziewałem jak ogłosili cenę (trójka i szóstka kosztują właściwie tyle samo, podstawowa wersja od +90k PLN, przy czym trójka ma lepsze wyposażenie i aspiruje do marek premium)

#motoryzacja #kiciochpyta #marketing
k.....k - Czy są gdzieś dostępne dane jak idzie sprzedaż nowej #mazda 3? Wczoraj widz...

źródło: comment_fIKnaWRgwKsQ050gNwWj5fLfTOBgWiTt.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • 1
@konradk moim zdaniem za bardzo polecieli w kierunku szóstki. Już wygląda nawet podobnie, o cenie nie wspomnę.
Chciałam kupić 3 jeszcze w ubiegłym roku, ale uznałam, że poczekam na nową. Już jej nie chce ¯_(ツ)_/¯

Wolę poprzednią wersję.
  • Odpowiedz
@Ytarka: no ale 3 i 6 od dawna (plus minus 2012) wygladaja bardzo podobnie, zwlaszcza w sedanie. Sam mam szostke ale jak jedzie starsza (od tej najnowszej z tego roku) trojka to musze sie przyjrzec czy to wlasnie 3 czy 6 (roznica z przodu: znaczek mazdy w szostce nie dotyka maski, a w trojce tak)
  • Odpowiedz
@konradk: nic dziwnego, drogie jak cholera, silniki jeśli chodzi o osiągi na poziomie lanosa, bagażnik wielkości torby piknikowej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@konradk: Ciekawe czy dzięki wyższej marży ten model biznesowy się sprawdza. Chciałbym żeby było odwrotnie i żeby dobrze wyposażoną m3 można było za 110k kupić. Szczególnie, że cło na jaoończyki mocno spadło, co powinno przełożyć się na niższe ceny.
  • Odpowiedz
@konradk: A ja jeszcze nowej mazdy 3 nie wiedziałem w trójmieście w ogóle.
- design za bardzo podobny do alfy
- wysoka cena
Bardziej podoba mi się wcześniejsza wersja + była tańsza.
  • Odpowiedz
@konradk w salonie mówili że sprzedaż jest całkiem dobra dużo ludzi czeka na sky active x ktore dopiero będą jesienią a po drugie samochody z tego co wiem dopiero od czerwca dostają klienci. Jednak uważam że za szybko wycofali poprzednią trojke która sprzedawała się przecież bardzo dobrze
  • Odpowiedz
@konradk: Ale nie ma jeszcze czwartej generacji mazdy 6, widzisz mazde 6 trzeciej generacji, produkowaną od 2012r, a mówisz o mazdzie 3 czwartej generacji, produkowanej od 2019r. Chętnych na nową mazde 3 jest bardzo dużo, terminy na odbiór są po pół roku lub więcej.
  • Odpowiedz