Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy. Mam pytanie odnośnie sakramentu bierzmowania. Czy i dlaczego przyjąłeś/aś ten skrament? O ile do komunii szliśmy jako osoby nierozumne, o tyle do bierzmowania już podchodzili nastolatkowie świadomi swoich czynów. Pytam z ciekawości, większość moich rówieśników #!$%@?ła szajs, żeby zaliczyć i przystąpili, ja już wtedy wiedziałam, że z KK jest mi nie po drodze. Jestem jednak ciekawa, czym kierowali się inni. Pytanie szczególnie do roczników z lat '80 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale też ciekawi mnie, czy młodsze roczniki inaczej na to patrzą, i czy moze teraz już mniej idą bo "tak trzeba".

#bierzmowanie #katolicyzm #kosciol #kosciolkatolicki #klechistan #sakrament
  • 118
@Brzozq: he he :) Żaden facet mnie do katabasa nie zaciągnie, mój niebieski na szczęście sam nie chodzi do tego przybytku. Podobno również nie można być rodzicem chrzestnym, a ja od 11 lat jestem najlepszą matką chrzestną na ŚwIecie, chociaż nie mam bierzmowania i od ponad 20 lat nie byłam u spowiedzi. Nikt nie pytał o bierzmowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MietekVodkaPower: a czy do otrzymania łaski i wszelkiego dobra od ducha świętego niezbędne jest bierzmowanie, czy na takową mogę liczyć bez tego, zwyczajnie czyniąc dobro, nie widząc nikomu?