Wpis z mikrobloga

Te wszystkie rozkminy #lgbt że niby #jezus kazał kochać wszystkich i na pewno nie potępiałby homoseksualistów można o kant (nomen omen) dupy rozbić.

Po pierwsze, homoseksualizm w tamtych czasach stanowił potężny grzech. Nie było "klimatu intelektualnego" do dyskusji na ten temat. I idę o zakład, że 99,99% mieszkańców tamtego regionu ostro potępiłoby homoseksualizm (chyba tylko sami homoseksualiści rozmawiając we własnym gronie ośmieliliby się mieć inne zdanie). Nie sądzę, aby przywódca wpływowej sekty religijnej mógł powiedzieć "nie, uważam, że to akurat jest OK".

Po drugie, w sposób pośredni (napomknięcia w Biblii, także w listach apostolskich, pisanych już po Jezusie i pod wpływem jego nauk) widzimy, że "samcołożnictwo" nie było zbyt mile widzianą rozrywką. Mówienie że sam Jezus o tym nigdy nie wspominał przypomina pieprzenie, że Hitler nie wiedział o Holocauście.

Po trzecie, nawet w starożytnej przywoływanej jako bardzo tolerancyjnej Grecji nie było takiej opcji jak małżeństwa LGBT. Owszem, homoseksualizm był tolerowany, ale każdy szanujący się homoseksualny obywatel miał "żonę do płodzenia dzieci i chłopca do kochania". Za sam pomysł wzięcia ślubu z mężczyzną takiego Greka widłami zepchęliby z urwiska. Tak więc z Grecją też proszę mi nie wyjeżdżać, Grecja była mega nietolerancyjna, zacofana, niepostępowa, nieeuropejska, dewocyjno katolicka i nazwijcie sobie ją jak tam jeszcze chcecie.

#religia #homoseksualizm #oswiadczenie
  • 20
Rozwinę tylko że homoseksualizm był karany śmiecià wsród narodu żydowskiego. Jezus jako przedstawiciel tego narodu dobrze o tym wiedział. Zgodnie z naukami Jezusa żaden praktykujàcy homoś nie może być chrześcijaninem.
@Handyman:
Biblia pełna jest fragmentów potępiających homoseksualizm. I chociaż nie uważam, aby "bo tak jest w biblii" stanowiło poważny argument w jakiejkolwiek dyskusji na jakikolwiek temat, to jednak ośmielę się zauważyć, że potępienie homoseksualizmu zdaje się być integralną częścią wiary chrześcijańskiej. Deal with it & choose one.

Po prostu wierzący homoseksualiści (oraz zwolennicy LGBT) wpadli w pewną matnię - z jednej strony chcieliby akceptacji swojej seksualności, z drugiej jednak nie chcą
@haes82: Ależ wręcz #!$%@?. xD

Po pierwsze, homoseksualizm w tamtych czasach stanowił potężny grzech. Nie było "klimatu intelektualnego" do dyskusji na ten temat. I idę o zakład, że 99,99% mieszkańców tamtego regionu ostro potępiłoby homoseksualizm (chyba tylko sami homoseksualiści rozmawiając we własnym gronie ośmieliliby się mieć inne zdanie). Nie sądzę, aby przywódca wpływowej sekty religijnej mógł powiedzieć "nie, uważam, że to akurat jest OK".


Ma pan dowód? Nie wiadomo jaki stosunek
Rozwinę tylko że homoseksualizm był karany śmiecià wsród narodu żydowskiego. Jezus jako przedstawiciel tego narodu dobrze o tym wiedział. Zgodnie z naukami Jezusa żaden praktykujàcy homoś nie może być chrześcijaninem.


@Handyman: XDDDDD O #!$%@?. To jest tak tępe, że nawet nie wiem jak kto skomentować. Z punktu widzenia chrześcijańskiej mitologii Jezus przyszedł na świat żeby obalić stare prawo a nadać nowe. Twoje pojęcie o tej religii jest tak śmieszne. xD Pokaż
@MichalLachim:
Azaż nie wiecie, iż niesprawiedliwi królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie mylcie się: ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani pieszczotliwi, ani samcołożnicy, ani złodzieje, ani łakomcy, ani pijanicy, ani złorzeczący, ani ździercy królestwa Bożego nie odziedziczą” – (Kor I 6, 9-10).
Polecam poczytać, zanim zaczniesz się wypowiadać. W starożytności istniały "związki partnerskie" a nawet małżeństwa dla par jednopłciowych. Grecja, Rzym, Chiny, Mezopotamia, Egipt, Ameryki.


@MichalLachim: nie chce mi się teraz szukać o innych cywilizacjach, ale zrobiłem research na temat Rzymu - owszem, zdarzało się, ale rzadko. Jak ktoś miał kaprys, kasę i pozycję to mógł wszystko. Taki Kaligula zrobił konia konsulem. To też mam stosować jako argument kiedy ktoś wyskoczy o równouprawnieniu
Po pierwsze, homoseksualizm w tamtych czasach stanowił potężny grzech


@haes82: grzech jak każda inna forma aktywności seksualnej poza małżeństwem. Chcesz mi powiedzieć, że 99% Polaków, czy ilu was tam katolików oficjalnie jest, uprawia seks tylko po ślubie i tylko bez gumki żeby płodzić dzieci? Bo jakoś nie widzę tłumu ludzi, którzy obcięli sobie dłonie po masturbacji albo wykolili oczy po spojrzeniu pożądliwie na dziewczynę. A jednak z jakiegoś powodu, na podstawie
@TinkerCob: jestem niewierzący, wisi mi czyjś urojony Jezus i pojęcie "grzechu". Ale #!$%@?, że Jesus byłby za LGBT to po prostu #!$%@?. I to potężne. I do tego się odnoszę.
@MichalLachim: 1 do Koryntian 6:9,10,11
Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, (10) ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. (11) A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego.
@haes82: Przecież możesz sobie wierzyć lub nie wierzyć w co tylko chcesz ale jeżeli powołujesz siè na Biblie to uszanuj jej nauki. Jeżeli masz lepszy sposób na życie to chętnie posłucham twoich zasad których się trzymasz. Będzie ciekawie zapraszam.
@MichalLachim: Nie wiem kim jesteś ale napewno nie ty decydujesz co powinno być w Bibli a co nie. Przecież nikt ci nie każe być chrześcijaninem, jest tyle religi, stowarzyszeń itp że coś pewnie znajdziesz. Kto chce być chrześcijaninem musi spełniać określone waruni i koniec.