Wpis z mikrobloga

Pan Korolczuk pcha się chyba w zakończenie współpracy z trojmiasto.pl.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taka jednoznaczna krytyka rozwoju zabudowy miasta (i to przede wszystkim z okresu budynizmu-deweloperyzmu), komunikacji zbiorowej ( #codzienneszkalowaniegdanskiegozbiorkomu ), organizacji ruchu pojazdów i opisanie przychylanie nieba deweloperom kosztem mieszkańców nie są ostatnio mile widziane na tym portalu.

Jak tak dalej pójdzie zaraz przestaną pojawiać się te fakturki na tysiące złotych, które UM przelewa do trojmiasto.pl.
( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Spor-o-parking-przy-Podwalu-Staromiejskim-Co-moze-i-powinno-zrobic-miasto-n137379.html

#gdansk
  • 23
@Polinik: Sensownie napisany artykuł. Miasto jednocześnie powołuje się na Strategię mobilności, a z drugiej buduje parkingi w samym centrum. Tego nie da się obronić żadnym argumentem. Zamiast przyznać ze popełnili blad, ida w zaparte.

Bardzo w punkt, z tym jednym autobusem ktory jezdzi pi głównym mieście.
@nowik: @Nie_znany: @Hybris:
W sumie od maja nie ma już wielotysięcznych umów UM z tym portalem.
I znów pojawiają się krytyczne artykuły.
Taki przypadek. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Byłoby ciekawie jakby Pan Korolczuk postanowił kontynuować karierę poza strukturami firmy a w rejestrze umów UM pojawiły się kolejne pozycje z TRÓJMIASTO .PL SP. Z O.O. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nowik: Deptak i pewnie zamknięcie dla ruchu samochodów.

Na ul. Ogarnej konieczne są dodatkowe prace projektowe uwzględniające pasy rowerowe o szerokości 1,5 m oraz pasy ostrzegawcze i prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, usytuowane w jezdni oraz monitoring wizyjny. Komplet zaktualizowanej dokumentacji projektowej ma być gotowy dopiero w listopadzie.


https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdansk-10-mln-zl-na-rewitalizacje-ulic-Glownego-Miasta-n137045.html
@Polinik: @nowik:@nowik: Dużo ostatnimi czasy mówi się o wyspach ciepła w mieście, o mikroretencji, zieleni i drzewach. Gdzie jak nie Gdańsku przy pierwszej lepszej ulewie są podtopienia i to właśnie na Ogarnej. Na stronie Rady Dzielnicy Śródmieście było zdjęcie, gdzie przy wejście do Rady Dzielnicy były worki z piaskiem i można było sobie wziąć...

Ale do brzegu. Na całej Ogarnej są przewidziane..3 drzewa. Od Garbary do Mostu Krowiego 3 drzewa,
@Polinik: Nie bardzo rozumiem pytanie. Na ile żyje z turystyki? Tam jest turystów jak u nas podczas 5 Jarmarków Dominikańskich łącznie. Albo i więcej. Według jakichś tam artykułów z netu w skali roku jest tam prawie 3x więcej turystów niż w Gdańsku. I jaki to ma związek z moją "propozycją"?
@krootki:
Nie znam Warszawy, nie wiem jaką dzielnicą jest Praga, więc pytam.
Jakby u nas zabronić wjazdu samochodów w okolice Starego Miasta, to przy obecnie ssjącej pałę w tamtym rejonie komunikacji zbiorowej -- ilość turystów i ludzi wybierających się do restauracji/pubów/dyskotek zapewne znacząco by spadła, bo nie wszystkim by się chciało zasuwać na piechotę 10/15/20 minut z buta na "starówkę". ¯\_(ツ)_/¯
Jakby u nas zabronić wjazdu samochodów w okolice Starego Miasta, to przy obecnie ssjącej pałę w tamtym rejonie komunikacji zbiorowej -- ilość turystów i ludzi wybierających się do restauracji/pubów/dyskotek zapewne znacząco by spadła, bo nie wszystkim by się chciało zasuwać na piechotę 10/15/20 minut z buta na "starówkę".


@Polinik: Nie wiem, czy aż tak pesymistycznie bym do tego podchodził. Jakoś właśnie we wspomnianej Pradze mimo, że jest to uciążliwe to jakoś
@krootki:

w sensie stolicy Czech :D

To co mi pan nic nie mówi?! ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

A, to te miasto, co ma metro do ścisłego turystycznego centrum? :D

I czy ja wiem, czy tam nie ma żadnego ruchu? Pamiętam, że przy zejściu z Mostu Karola była dość ruchliwa, wąska uliczka ze światłami z ultrakrótkimi cyklami. Krzyżownicka czy jakoś tak.
@krootki:

Podjeżdżasz własnym autem pod wynajmowany apartament czy tam hotel, stajesz na awaryjnych ;) wypakowujesz się i jedziesz kawałek dalej na parkingi podziemne (pod centrami handlowymi), skąd masz kilka minut do Starego Miasta.


Ale w mieście są nie tylko turyści. Są też mieszkańcy z innych dzielnic, którzy by się chcieli wybrać na Stare Miasto do pubu, restauracji, kawiarni, lodziarni nie wynajmując w tym celu pokoju w Radissonie.
Jakby oni mieli dygać
Są też mieszkańcy z innych dzielnic, którzy by się chcieli wybrać na Stare Miasto do pubu, restauracji, kawiarni, lodziarni nie wynajmując w tym celu pokoju w Radissonie.


@Polinik: No jak ktoś jest mieszkańcem Gdańska i w okresie wakacyjnym wybiera się na Stare Miasto własnym samochodem to ja tylko mogę współczuć :) Każdy średnio ogarnięty wie, że to kompletnie nie ma sensu. Sam mieszkam w Gdańsku, czasami jeżdżę na Stare Miasto i
@krootki:

No jak ktoś jest mieszkańcem Gdańska i w okresie wakacyjnym wybiera się na Stare Miasto własnym samochodem to ja tylko mogę współczuć :) Każdy średnio ogarnięty wie, że to kompletnie nie ma sensu.


Ani razu nie miałem w wakacje problemu, żeby zaparkować w odległości 5 minut z buta od miejscówki #trojmiejskiewykopiwo, więc nie wiem, co tu współczuć.