Wpis z mikrobloga

@mab122: @dej_no_2_zlote: No to pojadę klasykiem. Masek już trochę używam, teraz już jestem jednego zdania: nie kupować żadnych zabawnych "szmacianych" maseczek, sportowych itp. Jedyny sensowny wybór to profesjonalna maska - np. ja używam 3M 7502 - plus dobre filtry z certyfikatem P2 lub P3. Filtruje o niebo lepiej niż maski sportowe, oddychanie jest bez porównania bardziej swobodne, są dużo bezpieczniejsze dla zdrowia - wydech nie idzie przez filtry, maska jest
enron - @mab122: @dejno2_zlote: No to pojadę klasykiem. Masek już trochę używam, tera...

źródło: comment_qbf9SwWkbkNK8Aj9SmZ4DwSbP4P2ytiv.jpg

Pobierz
@mab122: pomijając brak ochrony oczu, moje filtry 3M 2128 mają:

Zgodnie z normą EN143 filtr klasy P2 posiada skuteczność filtracji 94% i przeznaczony jest do ochrony przed: (Zobacz klasyfikację filtrów i pochłaniaczy)
cząstkami stałymi i ciekłymi o niskiej i średniej toksyczności dla których NDS≥0,05mg/m3
- w połączeniu z półmaską - do 50xNDS
- w połączeniu z maską pełnotwarzową - do 200xNDS
nieprzyjemnymi zapachami par organicznych i gazów kwaśnych
ozonem do 10xNDS
@mab122: a w tym sezonie będę używał 6038:

Zgodnie z normą EN143 filtr klasy P3 posiada skuteczność filtracji 99,95% i przeznaczony jest do ochrony przed: (Zobacz klasyfikację filtrów i pochłaniaczy)
cząstkami stałymi i ciekłymi o wysokiej toksyczności dla których NDS<0,05mg/m3
parami organicznymi i kwaśnymi gazami o ile maksymalne stężenie wynosi do 10xNDS
@kaczoor: jeśli masz na myśli taką małą maseczkę z wbudowanym filtrem, na gumce - to jest dobre do pracy siedzącej albo spokojnego spaceru. Przy nawet delikatnym sporcie w czymś takim się udusisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kaczoor: no typowa jednorazówka. Jeśli ta jazda to zerowy wysiłek to może starczy - choć i tak dopasowanie jest bez porównania słabsze niż w najtańszej półmasce gumowej/silikonowej. Ryzyko zerowe - kup i sprawdź, jak Ci się w niej oddycha przy jakimś wysiłku
@trojkeproszu: tak, nadadzą się. Ja wziąłem 6038, bo mają dodatkowo węgiel aktywny dzięki czemu praktycznie eliminują zapachy - bez tego masz owszem skuteczną filtrację, ale poczujesz np. smród papierosa czy pobliskie pole kapusty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@trojkeproszu: no te filtry już są kompletne - zakładasz i już. Przy pochłaniaczach można faktycznie robić kombinacje typu wziąć pochłaniacz węglowy i taki filtr przeciwpyłowy jaki lubisz itp.
@enron: Cześć, zastanawiam się jak sprawdziły Ci się filtry 6038 ? Mam zamiar zrobić dziś zamówienie na sezon dlatego pozwoliłem sobie napisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ptaszyszko: hej, spokojnie dają radę - u mnie niedługo zaczną drugi sezon.