Wpis z mikrobloga

Hakerzy z #linux
jak mam duży projekt to jak tworzyć różne gałęzie, aby się w gicie nie pomerdało?

Żebym kiedyś był jak #stallman muszę znać podstawy więc pytanie do #programowanie co używają #git

Robię fork projektu, pobieram na komputer, tworzę gałąź, dodaje do niej pliki i commity, #!$%@?, i daje do zmergowania. Tak jest dobrze?

Jeśli tak to jak poprawnie dodać następną funkcję do tego projektu? Pobieram "czystą" wersję, czyli przed moją zmianą i dodaje pliki i commity na nowej gałęzi tematycznej?

Jeśli tak, a tak mi się wydaje jest poprawnie, to jak się to robi, że się nic nie pomyli kiedy merguje się części wspólne tych różnych pull requestów? Czy muszę się tym przejmować?

PS: skąd wziąć ową "czystą" wersję skoro w moim forku dokonałem już zmian ( ͡ ͜ʖ ͡)

#programista15k
  • 3
  • Odpowiedz
@pyroxar: nie musisz robić forka. W przypadku Linuksa to nawet nie wskazane, bo większość developmentu jest przez listę mailingową.

Nie musisz za każdym razem pobierać projektu na nowo. Próbowałeś przeczytać Pro Git.
  • Odpowiedz
Szanowny @Hauleth: mi chodzi o linux mint cinnamon, na jądro linux to ja za cienki jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°), chodzi o duży projekt trzymany na gicie, zaraz zobaczę co podesłałeś. Skoro mnie nie ochrzaniłeś (nie zjechałeś do betonu) to zakładam, że ogólnie myślę poprawnie.
  • Odpowiedz
Robię fork projektu, pobieram na komputer, tworzę gałąź, dodaje do niej pliki i commity, #!$%@?, i daje do zmergowania. Tak jest dobrze?


@pyroxar:

Właściwie to tak, przynajmniej jeśli to github to najłatwiejszy sposób dla początkującego by zrobić komuś pull requesta
  • Odpowiedz