Wpis z mikrobloga

tl:dr


Może znajdzie się ktoś kto pomoże. Od pół roku cierpię na bóle brzucha i jelit, nudności oraz problemy z przyjmowaniem jedzenia. Zrobiłem wszystkie badania z krwi, moczu i kału, usg i gastroskopie, byłem u trzech różnych lekarzy (w tym polecanego specjalisty) i wszyscy rozkładają ręce. Na własną rękę chce zrobić tomograf, szczerze mówiąc czekam na negatywny wynik jakiekolwiek badania jak na szóstkę w totka, żeby móc zacząć to leczyć.

Całkowicie załamany naszą służbą zdrowia poszedłem też na akupunkturę. Mimo tego, że jestem bardzo sceptycznie nastawiony różnica w samopoczuciu jest odczuwalna. Tylko teraz mamy problem... Po kilku wizytach i wywiadach gość zalecił mi picie srebra koloidalnego codziennie... Jak poczytałem o tym to mnie zmroziło trochę, ma ktoś z tym jakieś doświadczenia? Nie mam powodów, żeby mu nie wierzyć ale nie chcę na ślepo iść w coś co może pogorszyć moją sytuację.

#lekarz #pomocy #farmacja #leczenie #zapytajlekarza #kiciochpyta #zdrowie #akupunktura
  • 36
@wysuszony: miałem podejrzenie IBS, niestrawności, niedoborów witaminy D, etc - przeszedłem na dietę FODMAP na około dwa tygodnie i prawie nie zszedłem z tego świata. Czułem się dużo gorzej, miałem odstawiać to co mi szkodzi z diety i w pewnym momencie mało co właściwie jadłem. Gastrolog postanowił mnie leczyć Debretinem ale po ponad miesiącu stosowania odstawiłem bo też czułem się gorzej po nim. Poprawa po odstawieniu.

Co do aspektu psychicznego dopuszczam
@Thanos:
Brałeś jakieś probiotyki? Pomagało? Zauważyłeś że np. rano czujesz się lepiej? Zauważyłeś że po jakichś produktach czujesz się lepiej? Byłeś u innego lekarza zasięgnąć drugiej opinii?
Coś w ogóle przynosi ulgę?
@Prozdrowotny: probiotyk brałem, nie czułem różnicy żadnej właściwie. Najlepiej się czuję jak nie jem nic szczerze mówiąc. Są produkty które lepiej przyjmuje - makaron, mięso duszone lub gotowane, ziemniaki gotowane, jogurty w małej ilości. Całkowicie odstawiłem kawę i herbatę, piję tylko wodę (czasami jak już mam dość to wypiję mały kubek herbaty). Piwo odstawiłem całkiem, mocne alkohole też. Od czasu do czasu troszkę wina (1-2 kieliszków jak od wódki) po obiedzie
@Thanos: a co jadłeś na low FODMAP-ie, że cię bolał brzuch? Ziemniaki, mięso i makaron(jasny) brzmią jak low fodmap. Próbowałeś LGG? on wg badań pomaga na IBS. Trzeba brać rano pół h przed śniadaniem i popic dużą ilością wody.
@Prozdrowotny: dzięki, poczytam o tym LGG i spróbuję tego pozażywać. Co do tego co pomaga, to jak mam średni do silny ból to albo przyciśnięcie poduszki do brzucha albo zimnego kompresu i przeczekanie. Jak mam bardzo mocny ból to przeczekanie najgorszego jakimś cudem i przy pierwszym przypływie siły iść spać. Po drzemce pi razy drzwi pół godziny mogę wstać ale czuję się później cały dzień jak po zatruciu (obolały, trochę apatyczny,
LGG


@Thanos: oby bez prebiotyku, np. lepiej kupić coś z tych:

https://www.mp.pl/gastrologia/wytyczne/168224,probiotyki-aktualny-stan-wiedzy-i-zalecenia-dla-praktyki-klinicznej,1

Tabela II. Dostępne na rynku preparaty doustne zawierające szczep Lactobacillus rhamnosus GG (LGG)
Nazwa preparatu Składa
preparaty jednoskładnikowe
4 Lacti Baby (ŚS) Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103)
Acidolac Baby (SD) Lactobacillus rhamnosus GG
Preparaty marki Dicoflor: krople, saszetki, kapsułki, Dicoflor Elektrolity, Dicoflor Complex, Dicoflor Complex Junior (wszystkie: SD) Lactobacillus rhamnosus GG
Diflos 60 (ŚS) Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103)
@Prozdrowotny: zapytał się lekarz czy mi po debretinie lepiej. Powiedziałem, że może z 10% lepiej więc mi wypisał debretinu na 4 miesiące... Ogólnie obsługa mega pro była i sprawdził wszystko (oglądał mnie od stóp do głów, sprawdzał węzły chłonne, oczy, zęby, język, wszystko dosłownie) ale trochę mnie tym do siebie zraził. Między innymi dlatego zacząłem szukać pomocy w medycynie alternatywnej, lekarze mi ciągle niczego nie mówią, tylko rzucają ogólnikami.