Wpis z mikrobloga

@kjut_dziewczynka: mieszkajac w UK zdarzało mi się skorzystać, ale w polszy to chyba wszystko jest zamykane (a taka np biedronka oddane to chyba na pck czy jakiejs innej fundacji ktora lokalnie rozdysponowuje to dla biedniejszych rodzin). Chyba muszę się rozejrzeć czy gdzies znajdę takie miejsce w mojej okolicy.
  • Odpowiedz
Tak się tym zachwycacie, a jakby to napisał facetz to byście go zwyzywali od debili, bezdomnych, śmieciarzy, biedaków, skner i tak dalej, osobiście popieram, sam czasami zajde na tyły Tesco, jak przechodzę obok po zamknięciu marketu, nie raz trafiły się chipsy jakieś, czy nawet piwo
  • Odpowiedz
@kjut_dziewczynka: Boże, tyle chipsów za darmo () Podziwiam, ja bym się wstydziła chyba

Z drugiej strony, prawie wszystko, co widzimy na zdjęciu, jest w cholerę niezdrowe, więc żebyś potem tych oszczędności nie wydawała na leki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Heady1991 mi to lotto kto to wrzucił i tak samo oceniam. Osobiście bym się na takie coś nie zdecydował, bo dla mnie to jednak śmieci i miałbym opór, nawet jak jest to wystawione obok w pojemniku. Taka blokada w głowie ( ͡º ͜ʖ͡º) Jak mu pasuje to niech to robi. Co do mebli to już dla mnie jednak abstrakcja żeby je zabierać i brać do domu :/
  • Odpowiedz
@Pio23 ja mam 24, nie znam za bardzo społeczności freegan, bo ludzie raczej się tym nie chwalą, ale osoby które czasem spotykałam na śmieciach to były osoby starsze ok. 60 lat, osoby młode spotykam rzadziej
  • Odpowiedz
@kjut_dziewczynka te starsze osoby pewnie w większości tam chodzą, bo emerytura słaba, leki kosztują, a tak zawsze coś tam weźmie na kolację, czy śniadanie i parę groszy zaoszczędzi. @Pio23 mebli też bym nie brał, ale coś typu chipsy, czy tam piwo jak jest wystawione w czystym pojemniku, a nie razem ze śmieciami, to się raczej nic nie stanie, nabiału już bym nie wziął na przykład
  • Odpowiedz
  • 0
@kjut_dziewczynka no meble raczej bez powodu nie trafiają na śmietnik, bo chyba że się komuś znudziły, ale raczej to z wyeksploatowania. Preferuję jednak nowe. Ewentualnie coś typu olx może bym wziął lekka uzywke. Skoro masz w domu te mebelki to jak je przytargałaś? Autem?
  • Odpowiedz
  • 0
@Heady1991 nabiał skoro trafia nawet przed datą ważności to bardzo możliwe że był źle przechowywany, inaczej raczej promocje by zrobili powiedzmy za 50% ceny albo mniej niż to wyrzucać. Tak mi się wydaje że lepiej sprzedać nawet taniej i coś zarobić (albo chociaż odzyskać) niż być stratnym.
  • Odpowiedz