Wpis z mikrobloga

#winiarstwo #winodomowe #winodomowejroboty #wino #pijzjanuszem

Witam wszystkich miłośników wina domowej roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czekając na rozmrożenie się czarnej porzeczki (8kg wyjęte o 10:00 nadal jest skostniała a jest 21:30) nastawiłem sobie winko......... MIĘTOWE! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zainspirował mnie przepis z nowej książki @Browin. Miałem trochę mięty pieprzowej na działce to czemu nie spróbować. W stosunku do oryginalnego przepisu z książki poczyniłem pewne zmiany. Jedną z nich jest dodanie skórek cytrynowych nieobecnych w książce. Moim zdaniem do takiego wina miętowego aromaty cytrynowe będą idealne. Wyobraźcie sobie upalny dzień lata 2020, nalewacie sobie lampkę winka miętowo-cytrynowego, takiego mocno schłodzonego i delektujecie się tym orzeźwiającym smakiem ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wino jest planowane na 13% alkoholu, ale co do słodyczy to muszę poczekać na pierwsze poważne smakowanie za jakieś 2 miesiące, bo naprawdę nie wiem co z tego wyjdzie i jaki poziom cukru będzie odpowiedni.

Ludzie! Jak to pachnie! Cała kuchnia w mięcie i cytrynie!

Jeśli ktoś jest zainteresowany to zachęcam do odpowiedzi pod tym postem bądź do wysłania wiadomości prywatnej, z chęcią udostępnię skorygowany przeze mnie przepis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zawodowy_Janusz - #winiarstwo #winodomowe #winodomowejroboty #wino #pijzjanuszem

W...

źródło: comment_qsHM8lZRBieSdT22uygBpk74NiyE0VwU.jpg

Pobierz
  • 12
@ThePaueu:
@mudmen:

A to było tak:

Planowana ilość nastawu to 11 litrów - docelowo wyjdzie 10 po pierwszym obciągu.
Mięty nie ważyłem, ale objętościowo - lekko ugnieciona ręką - zajmowała garnek 3 litrowy. Dobrze umyte liście oddzieliłem od łodyg (nie wszystkie) i pogniotłem ręcznie, wsypałem do fermentora. Przygotowałem syrop cukrowy rozpuszczając 2,3kg cukru w 2 litrach wody i podgrzewając na gazie. Następnie w celu dodania tanin i wzmocnienia miętowego smaku
@mudmen: Coś wspominałem wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) To totalna nowość u mnie i wręcz eksperyment. Zainspirował mnie przepis z Browinu a, że akurat miałem wolny fermentor bez przeznaczenia i NUDZIŁO mi się podczas czekania na rozmrożenie porzeczki to postanowiłem, że pobawię się trochę czymś nowym. Nie wiem dokładnie co z tego wyjdzie, ale z racji, że lubię wszystkie "miętowe" rzeczy to moja opinia będzie dość subiektywna.
@mudmen: AAA! Jakbyś pytał o przepis na to wino z herbaty to już odpowiadam:

Nie mam ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak w memach - grażyny żeby się uspokoić gotują bigos, ja robię wino. 2 lata temu od tak wróciłem wkurzony z roboty i nastawiłem winko ( ͡ ͜ʖ ͡) W ramach rozrywki. Głupi ja nie zapisałem żadnych proporcji. Była czarna herbata, rodzynki