Wpis z mikrobloga

33DWR / 122 km ~ Sayram Hu

240 193+122 = 240 315

Dzień rozpoczął się od pięknej pogody. Humoru nie popsuły mi nawet 3 posterunki policji, na których za każdym razem byłem szczegółowo kontrolowany. 

Po pierwszych płaskich 50 km rozpoczął się 70 kilometrowy podjazd aż do jeziora Sayram Hu. Cały czas piękne widoki, wysokie góry, ludzie jeżdżący na wielbłądach czy ledwo podjeżdżające tiry, które wymijałem poboczem przy zawrotnej prędkości 15 km/h.

Co ciekawe niektóre tunele, które widziałem na mapie okazywały się w praktyce gigantycznym mostami między górami, które oczywiście też musiałem podjechać.

Wieczorem udało mi się wygrać z górą i wreszcie po całym dniu podjechałem pod Sayram Hu. Spodziewałem się że będzie tutaj chłodniej niż 32C na dole ale nie przewidziałem że aż tak, 6C wieczorem i 0C nad ranem to zdecydowanie za zimno przy ekstremalnie silnym wietrze. 

Planowałem rozbić się z namiotem przy jeziorze ale niestety barierki i pogoda zmieniły moje plany. Jakieś 2 km od jeziora znalazłem publiczny zajazd gdzie po 1h negocjacji zezwolili mi na odpłatny nielegalny nocleg w pokojach na górze…gdzie miałem wrażenie że było równie zimno jak na zewnątrz ;)

#rowerowyrownik #wyprawaramenowa #chiny #podroze
sigma - 33DWR / 122 km ~ Sayram Hu

240 193+122 = 240 315

Dzień rozpoczął się od pię...

źródło: comment_kP1C0avaxOgFMPcppXbOaR8vscHMlmuf.jpg

Pobierz