Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 208)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będą dwa filmy, nakręcone przez tego samego reżysera, i oba majace podobny motyw przewodni.
Najpierw trochę zapomniana...

"Klasa 1984" ("Class of 1984", 1982)

(A w drugim wpisie jest jego sequel, kultowa ["Klasa 1999"]())
https://www.wykop.pl/wpis/43864949/wpis-nr-209-a-teraz-w-cyklu-filmy-ze-zlotej-ery-vh/

**" Jesteśmy przyszłością! I nic nas nie powstrzyma..."

Andrew jest nowym nauczycielem w liceum. Pierwsze dni pracy są dla niego szokiem, bowiem okazuje się, że aby wejść do tej szkoły każdy z uczniów musi poddać się badaniu wykrywaczem metalu. Przemoc na korytarzach jest rzeczą powszechną.

Szkołą rządzi Peter Stegman, przywódca brutalnego gangu punków. Wkrótce Andrew i Stegman stają się wrogami, a Stegman nie cofnie się przed niczym, by nie utracić władzy i możliwości handelu narkotykami.

Wkrótce ofiarą gangu pada żona nauczyciela, a on postanawia rozprawić się z bandą za wszelką cenę.**


Jeden z bardziej klimatycznych i brutalnych filmów z podgatunku szkolno-gangowego, z muzyką i modą subkultury punków lat 80-tych...

Jego sequelem, choć nie połączonym fabularnie jest "Klasa 1999"...

(Przy okazji polecam chyba najlepszy film o miejskich gangach, legendarnych "Wojowników")

Zwiastun. Strona Filmweb.

Film on-line, 1080p, lektor, cda. [LINK]

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#punk #gangi #szkola #filmnawieczor #ogladajzwykopem #nostalgia #gimbynieznajo

Montago - (Wpis nr 208) 
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będą dwa filmy, nakr...

źródło: comment_WP9R70AOrInHwZ4Chu4WXDKsUhYm8VnW.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Montago: nawet nie wiedziałem że to druga cześć tego filmu,klasę 1984 chyba widziałem ale to dawno zupełnie nie kojarzę .Klasę 1999 widziałem parę razy wtedy było to było coś i raczej nie będę oglądał teraz po pewni próby czasu nie przetrwał
  • Odpowiedz
@RozzPl:

Paru znajomych na Filmwebie oceniało ją w ostatnich latach , i z komentarzy wynika że trzyma poziom, nikt nie dał mniej niż 6/10, siódemek najwiecej... Zarówno przy pierwszym seansie, mam i przy powtórce po latach.
Ale to przecież subiektywne oceny, i nie każdemu może się nadal podobać ¯\_(ツ)_/¯

Też nie wiedziałem, że te dwie "Klasy" są uznawane za całość, dopiero jak wpis szykowałem, to to wyczytałem :P

A sama "Klasa
  • Odpowiedz