Wpis z mikrobloga

Mireczki, takie radio (picrel) w Mazda 5 2008 2.0 benzin. Samo cd-audio, bieda. Pojazd od niedawna w rodzinie, jeszcze nie szukałem po schowkach i zakamarkach gniazda AUX, ale pewnie go nie znajdę.

Chciałbym słuchać muzyki w MP3 albo z telefonu albo z cd-mp3. (prawdę mówiąc z telefonu też średnio bo mam USB-C więc przelotka no i żre baterię)

Czy zostaje mi TYLKO transmiter FM? Nie ma sposobu podmienić radio bez dewastowania tego panelu? Czy wychodziły mazdy 5 z bogatszym audio (np cd-mp3 lub gniazdem AUX)? Czy to zbyt młody model żeby szukać na szrocie fabrycznego radia z cd-mp3 lub auxem?

(dumny napis "multi function audio system" i poza radiem i cd-audio gónwo jest ¯_(ツ)_/¯)

#motoryzacja #samochody #audio #elektronika
snwptest - Mireczki, takie radio (picrel) w Mazda 5 2008 2.0 benzin. Samo cd-audio, b...

źródło: comment_gjCPPH1YCHXZ4awVXZXKVWs5jsiVe6Ef.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec: mały problem: mam już gniazdo zapalniczki przedniej zajęte przez taki rozdzielacz jak na foto poniżej, w jednym USB już jest wpięty rejestrator (70 mai pro) drugie wolne, w razie dłuższej trasy i nawigacji z telefonu będzie telefon ładowany. Zostaje tylne gniazdo zapalniczki. Pytanie czy Roidmi jest bezobsługowe i startuje z zapłonem i pojawieniem się napięcia, czy trzeba coś włączyć, jakiś play, przełączenie piosenki też tylko na nim?

no i chyba
  • Odpowiedz
@snwptest: Roidmi kosztuje 50zł netto, jest bezobsługowe. Może działać z bagażnika, w zasadzie na początku ustawiasz tylko aby LED nie świecił i częstotliwość z aplikacji w telefonie i możesz apkę wywalic - chyba, że chcesz wiedzieć jakie masz napięcie na aku. Tyle.

Ostatecznie zawsze możesz zrobić sobie dodatkowe gniazdo, albo puścić z aku po bezpieczniku. Rozwiązań jest wiele.
Kupiłem to siostrze do A3 i jest zadowolona, a ja zdziwiony jakością dźwięku
  • Odpowiedz
  • 0
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec najtańszy znalazłem taki (picrel) na lowcychin.pl
Przewód USB-C już mam, myślę, że rejestrator mógłby być zasilany z jednego USB a telefon z drugiego. Ciekawe jak z grzaniem się.

Kamerka jest nowa i zostanie w tym aucie, VioFo A 119 jeździ w innym, ale rzecz w tym że nie mam wiedzy ani umiejętności aby grzebać w wiązkach w stacyjce, rozbierać 11 letnie plastiki ryzykując że coś urwę, ukruszę jakiś ząbek, ułamię jakiś
snwptest - @dwiesciedziewiecdziesiatpiec najtańszy znalazłem taki (picrel) na lowcych...

źródło: comment_xRnEDTdAanSKDcExj4nAcAuKbFrElcpp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@snwptest: jak dla mnie to te całe wtyczki generują większy niebezpieczny opór elektryczny(grzanie) niż porządnie zalutowany plus z bezpiecznikiem, a masa z budy :D
No ale co kto lubi, ROIDMI ma prąd na wyjściu USB: 2x 2.4A podobno. Jak kamera na USB to będzie ładować, telefon też pociągnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@SpalaczBenzyny
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec wiecie co, ogarniam wyjęcie radia ale starszego, widziałem takie wyciąganie tymi łapkami w golfie 4, ale to było starsze radio. Tu jest zabudowane wszystko, nie wiem z której strony się za to zabrać oraz czy nawet jeśli znajdę wolne złącze na zmieniarkę z tyłu lub na wpięcie wtyki-przelotki na AUX to gdzie potem miałbym wyprowadzić ten przewód . Oraz, jak pisałem wcześniej mam USB C w telefonie, brak minijacka (Moto
  • Odpowiedz
  • 0
@dwiesciedziewiecdziesiatpiec
@SpalaczBenzyny dla mnie absolutnie najprostszym sposobem cieszenia się muzyką byłoby odtworzenie płyty z nagranymi MP3. Sądziłem, że da się jakoś podmienić radio lub - kiedyś o tym słyszałem - dolutować jakiś scalak czy bardziej podmienić jakiś scalak i zacznie czytać MP3, ale to było do takich radiomagnetofonów z cd "jamników" i w dodatku Sony, a tu mamy radio samochodowe.
  • Odpowiedz