Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 231)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie dwu-częściowa komedia, a właściwie dwa odrębne filmy połączone tylko głównym motywem...

"Chłopak o bombowym wzroku" (Zapped, 1982) i jego świetny, śmieszny sequel.
" Witaj szkoło " (Zapped Again, 1990)

Części pierwszej nie oglądałem (choć słyszałem że jest dobra), natomiast druga część - nie powiązana historią i bohaterami - była jedną z fajniejszych komedii szkolno-młodzieżowych. Do dziś ludzie poszukują jej tytułu, mając wspomnienia z dawnych lat...

Opis 1.

Peyton i Barney to dwaj lubiący zabawę licealiści. Podczas pracy nad szkolnym projektem Barney spostrzega, że jedna z myszy laboratoryjnych potrafi przesuwać w swoją stronę jedzenie bez dotykania go. Okazuje się, że przypadkowo wynalazł eliksir dający telekinetyczne zdolności. Razem z Peytonem postanawia wykorzystać specyfik dla własnych korzyści.


Opis 2.

Kevin Matthews przenosi się do nowej szkoły, gdzie dołącza do klubu naukowego. Przez przypadek w jego siedzibie odnajduje ukryte butelki zawierające nieznaną substancje, po wypiciu której chłopak zyskuje możliwość telekinezy. Teraz, posiadając w oczach taką moc, może dokonywać wielu niezwykłych rzeczy, z których najpilniejszą jest podnoszenie minispódniczek czirliderek...


Zwiastun 1.
Zwiastun 2.

Strony Filmweb - [cz. 1](https://www.filmweb.pl/film/Chłopak+o+bombowym+wzroku-1982-111832) / [cz. 2 ](https://www.filmweb.pl/film/Witaj%2C+szkoło-1990-136749)

Filmy do obejrzenia on-line (cda).
Część 1 - napisy, 720p. [LINK]
Część 2 - lektor. [ LINK ]

Poprzedni wpis - film SF "Android".

⇨ #zlotaeravhs - mój tag autorski gdzie znajdziecie wszystkie 230 wcześniej "przypominane" filmy, jak i kolejne które dopiero się pojawią...
A ich okładki można łatwo "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#komedia #szkola #filmnawieczor #film #filmy #nostalgia #wykopplus30club #ogladajzwykopem #gimbynieznajo
Montago - (Wpis nr 231)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie dwu-częściowa ...

źródło: comment_mtHkg3uG324U3wg3g8w3RdSfoNeDFks7.jpg

Pobierz
  • 5
Ja to oglądam pod tytułem "Czary w szkole " kiedyś tego szukałem ale nie znalazłem.
Nawet nie wiedziałem że była druga cześć,Jednak to druga cześć była pod tym tytułem bo on pił jakiś płyn
@RozzPl:

Masz podwójnie 100% rację, pisząc tytuł "Witaj szkoło" zdawało mi się że był dawno temu inny...
I to były właśnie "Czary w szkole" !
Dzięki za przypomnienie tytułu :)

Również do niedawna nie wiedziałem że istniał wcześniejszy film.
Cz. 1 musiała być wtedy jakoś mniej znana, bo też nigdy się z nią nie zetknąłem, tylko "dwójka" jako samodzielny film była popularna i lubiana.
Co ciekawe, na Filmwebie jednak dwa razy
@Montago: jak do mnie film trafił nie pamiętam pewnie jakaś wymiana z kimś.co do dostępności to w moich okolicach ciekawie wyglodala dostępność Akademii Policyjnej cz,2 i cz4 były praktycznie niedostępne.
@Asarhaddon:

Nie, jeszcze go nie było...
Właściwie prawie w ogóle dotąd nie dawałem komedii, skupiłem się głównie na horrorze i SF.
Teraz zacznę po trochu z innych gatunków coś wrzucać, od komedii, przez sztuki walki po... pare kultowych wyciskaczy łez - dramatów i melodramatów ;)
W planach mam przypomnienie przynajmniej 500+ ( :P ) tytułów, więc miejsca na to wszystko raczej nie zabraknie ¯\_(ツ)_/¯

Na samym początku opisałem dwie komedie, jakoś