Wpis z mikrobloga

  • 363
Chyba jeszcze nigdy patologia niektórych użytkowników wykopu nie uderzyła mnie tak mocno jak dziś. Dziewczyna jest dumna z mamy (70 lat!), która po latach tkwienia w toksycznym związku wzięła sprawy w swoje ręce i chce rozwodu. A wykopki co? Trzeba się było rozwodzić wcześniej, sama sobie winna, sztuczne robienie bohatera z kobiety której zależy tylko na hajsie xDDDD

Czy Wy żyjecie w bańce czy ja w patologii, że w najbliższym otoczeniu widziałam z 4 toksyczne związki i dlatego znam te mechanizmy? Czy tak trudno o odrobinę empatii? Słyszeliście o tym, co się dzieje z człowiekiem który przez lata był maltretowany psychicznie czy fizycznie, którego poczucie własnej wartości praktycznie nie istnieje? Nie słyszeliście? To Wasze szczęście, ale może warto porozmawiać z kimś kto tego doświadczył, żeby nie oceniać innych.

#zalesie #oswiadczenie #zwiazki
  • 44
  • Odpowiedz
Słyszeliście o tym, co się dzieje z człowiekiem który przez lata był maltretowany psychicznie czy fizycznie, którego poczucie własnej wartości praktycznie nie istnieje?


@felixa: zachowanie ludzi maltretowanych przez wiele lat, szczególnie jeżeli posiadają osobowość zależną jest momentami tak absurdalne z punktu widzenia człowieka "z boku", że w sumie trochę się nie dziwię. Z jednej strony wiadomo, że przykre, ale z drugiej jednak dobrze, że przynajmniej część ludzi nie miała styczności z
  • Odpowiedz
@felixa: nie obiecuj sobie za wiele po wykopie, bo się bardzo rozczarujesz. będziesz zdrowsza jak przyjmiesz ze to po prostu portal ze śmiesznymi obrazkami z kosmonautą.
  • Odpowiedz
@felixa: Ekstremalne #!$%@? ma to do siebie ze sie mocno rzuca w oczy. Ja tam widzialem ze lwia czesc ludzi propsuje mame. Mowisz duzo o empatii to jej uzyj i zrozum ze w wiekszosci to ludzie mocno sfrustrowani swoim zyciem, niegrozni poza internetem.
  • Odpowiedz
@felixa: Wymagasz empatii na portalu ze śmiesznymi obrazkami? Na największej polskiej bazie krypto inceli z piwnicy, gdzie każdy twierdzi, że trzaska 15k nie podnosząc palca? xD
  • Odpowiedz
Słyszeliście o tym, co się dzieje z człowiekiem który przez lata był maltretowany psychicznie czy fizycznie,


@felixa: Ja wiem co się dzieje po roku nawet. Sam byłem w takim związku. W ludziach niestety nie ma empatii na ogół.. już o zrozumienie czym jest toksyczny związek nie wspominam. Jak słyszę małolatów w stylu 20 pare lat mówiących.. no to był toksyczny związek bo ona mu rogi przyprawiała to mi się nóż w
  • Odpowiedz
@felixa: wykopki to #!$%@? cieszące się z porażek innych i kopiące dołki pod każdym kto ma choć trochę inne, pozytywne podejście do życia. Ten jest #!$%@? ćpunem, ten brudasem bo na zdjęciu jest kurz, tego zdradza żona i urodzi nie jego dziecko, ten to spermiarz a ta to atencyjna #!$%@? bo wystawiła zdjęcie z twarzą. Tylko wpisy o tym jakie życie jest #!$%@? spotykają się z entuzjazmem tych #!$%@? nihilistów
  • Odpowiedz
całe życie dlaczego żadna ich nie chce.


@88chaos-STAR: Toksyczni ludzie nie mają problemów z wchodzeniem w związki. Toksyczni ludzie mają ich bardzo dużo i przychodzi im to łatwo.
Osoba toksyczna nie będąca nigdy w związku to oksymoron w zasadzie.
Ja osobiście jakbym jeszcze poznał jakąś kobietę i dowiedział się że miała co najmniej 4 związki za sobą to z góry dziękuje. Nie ważne czy ma lat 25 czy 35.
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker:

Dwa, trzy razy można mieć pecha, ale więcej to już jest wzór i to z nią jest problem.

Związek to bardzo ważna i wartościowa rzecz, pełna szacunku, zaangażowania, więzi, ciepła, oddania itp. Nie da się tym "szastać" na prawo i lewo, zwłaszcza jak się nie uda i związek się kończy. Takie coś destruktywnie wpływa na człowieka i u każdej zdrowej osoby zostawia głęboką ranę, której blizne będzie się nosić na
  • Odpowiedz
@r5678: Zgadzam się z tym akapitem dotyczącym znajomego – jeśli coś nie wychodzi, to trzeba przeanalizować sytuację i wyciągnąć wnioski, można sporo się wtedy nauczyć o sobie i ludziach. Ale z tą "głęboką raną" przesadzasz, według mnie zdrowy człowiek powinien się w końcu podnieść i żyć jak wcześniej. Na początku każdy cierpi, wiadomo, jeden krócej, drugi dłużej, jest jakaś analiza, człowiek lepiej wie, czego chce, a czego nie i ta cała
  • Odpowiedz
@felixa: I ty masz czelność pisać coś o empatii ? Czy zabolało bo trafiłem w sedno. No tak, jeżeli chodzi o rodzinę to oj jacy wszyscy podli.. a ktoś obcy to #!$%@?, pluje na ciebie. podwójne standardy. typowe.

Serio, ten wpis nie powinien spowodować u ciebie takiej reakcji. Ja nigdy bym nikomu czegoś takiego nie napisał.

@choochoomotherfucker:
Po kilku latach to nie wiem jak sytuacja będzie wyglądać. Każdy medal na
  • Odpowiedz