Wpis z mikrobloga

Mirki jest spora aferka. ŻADNA z osób, które znam, a które dopisały się do spisu wyborców poza miejscem zamieszkania przez ePUAP, w tym ja sam, nie została dopisana. Mój wniosek wyszedł 3.10.2019 i urząd miał maksymalnie 5 dni na wydanie decyzji, czego nie zrobił i efektem czego do listy głosujących nie zostałem dopisany. Znajomi tak samo. Nie chodzi o jednostkowe przypadki, bo takich osób jest masa. Sam znam z 7 oprócz mnie... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wiadomo, że dotyczy to niemal wyłącznie ludzi młodych, którzy głosują nie po myśli partii rządzącej co jest szczególnie deprymujące i wygląda na celowe działanie. Nie przypominam sobie takiej sytuacji kiedykolwiek wcześniej, a wielokrotnie głosowałem poza miejscem zamieszkania czy nawet poza naszym krajem jak się akurat tak składało...

#afera #wybory #bazarek #ciszawyborcza #prawo #polska #epuap #oswiadczenie
Kismeth - Mirki jest spora aferka. ŻADNA z osób, które znam, a które dopisały się do ...

źródło: comment_IgjmIHkRH1dgM34R6fT3JUhfUpqacHC3.jpg

Pobierz
  • 165
  • Odpowiedz
Update: oczywiście nie było mnie na liście a pani w urzedzie bezczelnie kłamała. Sytuacje podobną miało wiele osob w lokalu, ale przyniesli potwierdzenia i bylo dopisywanie na predce co bardzo wydluzalo kolejke
  • Odpowiedz
@Kismeth u mnie bez problemu, odpowiedź dostałem na drugi dzień.
Ale mój brat nie dostał potwierdzenia, ale zadzwonił i odpowiedź była, że dopisali. I na liście faktycznie był.
  • Odpowiedz
Więc tak, nie otrzymałem żadnego potwierdzenia, zgodnie z radą jednego z Mireczków wydrukowałem wniosek z epuapu i potwierdzenie otrzymania tego wniosku z urzędu miasta i udałem się do lokalu wyborczego.

Spodziewałem się inby i tego, że będę musiał nagrywać cyrk, ale... byłem dopisany do listy.

Także widzę, że w tym burdelu nie ma reguły, bo znajomego nie było wcale, a jego dziewczyna wysłała wniosek w ten sam dzień i dostała potwierdzenie i
  • Odpowiedz
Ja złożyłem przez ePUAP i wszystko gra, a też jestem młody i z dużych ośrodków miejskich (xd). Nawet dostałem potwierdzenie przed wyborami. Może znów coś nie ogarnęli.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kismeth składem wniosek ja i różowa, ona dostała potwierdzenie a ja nie

Poszliśmy dzisiaj do lokalu i normalnie byłem dopisany mimo braku potwierdzenia
  • Odpowiedz
@Kismeth: też się dopisywałam w tym roku i przy wysyłaniu wniosku zaznaczyłam "Proszę poinformować mnie mailowo o decyzji". Wniosek złożony w połowie września, w październiku dalej nie mam maila z potwierdzeniem. Już chciałam dzwonić do urzędu, ale pomyślałam - a sprawdzę czy w ePUAPie nic nie ma. Okazało się, że wysłanie decyzji na skrzynkę mailową znaczy tyle, że odpowiedź przyjdzie... na skrzynkę ePUAP ( ) Tam miałam
  • Odpowiedz