Wpis z mikrobloga

73/100 #100perfum #perfumy

Dolce & Gabbana Light Blue Eau Intense Pour Homme (2017, EdT)
Wczoraj pisałem już o marce D&G, więc wstęp pominę i przejdę od razu do rzeczy. Opisywałem wczoraj nowy, nijaki zapach od tej marki, jednak dwa lata wcześniej wypuścili prawdziwy SZTOS. To jeden z najlepszych mainstreamowych wypustów ostatnich lat bez dwóch zdań. Stworzył je mistrz perfumiarski Alberto Morillas, który stoi również za kilkoma moimi ulubionymi mainstreamowymi zapachami. Jest również ojcem "niesławnego" Office for Men od pana Dżeremiego. "Niesławny", bo większość komentatorów nawet nie miało go w rękach, ale gorąco się udzielają w dysusji o samym zapachu, bo pan Jeremy trochę nie umie w PR i srogo przesadził z ceną. Ja już zdążyłem go poznać i.. nie jest zły.

Otwiera się takim zapachem morza z grejpfrutem. Po chwili dochodzi jeszcze delikatna nuta jałowca i pomarańczy. Całość jest na drzewnym tle, jest tam gdzieś piżmo i ambra ukazana w nietypowy, nieco dymny sposób.
Mi się on kojarzy z wakacjami nad morzem, ale nie takim polskim, gdzie dna nie widać już przy głębokości 1.5m, a przez glony nie da się kąpać. To wakacje na karaibach, gdzie zajadamy się cytrusami prosto z drzewa, a woda jest krystalicznie czysta.

Nie dość, że dostajemy naprawdę fajny zapach, posiada on jeszcze POTĘŻNE parametry. POTĘŻNE parametry w... cytrusowo morskim zapachu! Trwałość na mojej skórze to coś w okolicach 9-10h przy bardzo mocnej projekcji przez jakieś 4. Udowodnili w ten sposób, że można zrobić świeży, cytrusowy zapach o świetnych parametrach, jeżeli tylko się chce.
Niestety lato się już skończyło, ale poznałem go dość niedawno dzięki próbce, którą dostałem przy okazji zakupów. Niedługo później sprawiłem sobie cały jego flakon, będzie świetnie odświeżać latem. Odświeża tak dobrze, że Francuzi używają go zamiast prysznica.

Możecie go używać kiedy tylko chcecie, jest bardzo uniwersalny i pasuje do wszystkiego. Oczywiście zastosowanie typowo na lato i ciepłą wiosnę.

Moim zdaniem parametrami, jakością i relacją cena/jakość dość poważnie miażdży konkurencję. Nie jest jakoś wyjątkowo oryginalny, nie sili się na wprowadzanie przełomów, jednak ma w sobie tyle uroku, że mnie urzekł. Zdecydowanie polecam, to mój kolejny must have na ciepłe dni, który nie zrujnuje Waszego portfela.

Typ: citrus aquatic
Zapach: 9/10
Trwałość: 8.5/10
Promieniowanie: jak Czarnobyl w 86' (Projekcja 8/10) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oryginalność: 4/10
Popularność: 3/10
Komplementy: 9/10
Podobne zapachy: D&G Light Blue PH, Light Blue Sun PH
Cena: 200zł za 100ml

tl;dr

KaraczenMasta - 73/100 #100perfum #perfumy

Dolce & Gabbana Light Blue Eau Intense ...

źródło: comment_1ghHcKCPXHN2bBuKLdD93eXMJKlLICeb.jpg

Pobierz
  • 14