Wpis z mikrobloga

Czy naprawdę teraz ludziom najbardziej zależy na tym, żeby nowa konsola wyciągnęła te 4k+60FPS w zamian za po prostu lepszą grafikę? Kiedyś każda nowa generacja to był skok jakościowy jeśli chodzi o efekty graficzne np. prawdziwe refleksy na wodzie (kiedyś była to zwykle niebieska matowa tekstura), drzewa z liśćmi, cienie itd. Teraz ludzie patrzą, żeby tylko upchać kolejne piksele na ekranie, tak jakby to była jakaś wielka różnica między 1080p, a 4k. Ok, może na 60 calowym telewizorze coś tam pomoże, ale czy tak wiele? To samo z 60FPS. Mi tam nawet 20FPS wystarczy do płynnej gry, a 30FPS to już jest idealnie. Rozumiem, że w Playstation 6 głównym featurem będzie 64k i 120FPS?

#ps4 #ps5 #gry
  • 47
  • Odpowiedz
@Cybher1: skoki wydajności co generację są mniejsze bo zbliżamy się do maksimum co da się wyciągnąć z krzemowych procesorów podobno. A co do fpsów to różnica między 30 a 60 FPS jest duża i widać to gołym okiem. W 30 też da się grać, ale szczerze wolałbym stracić trochę detali na rzecz płynniejszej animacji. Sam grałem w wiedźmina 2 na starym pc w zablokowanych 24 fps więc wiem co mówię (
  • Odpowiedz
@levusek1992: #!$%@? milenialsow. Filmy w tv w 25 klatkach ogladasz i jakos jest ok. Jak miales #!$%@? peceta. To z 13 sie cieszyles i nie widze cisku na 60. To typowe #!$%@? jak z tymi bajerami przy stawianiu domu - kazry musi miec rolety elektryczne i system centralnego odkurzania tylko #!$%@? wie po co ale nie masz to cie sasiad zaraz wysmieje
GARDZE za takie podejscie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cybher1: To i ja sie wtrące. 30 fps grając na pc czyli myszka klawiatura jest tragedia i nie da sie tak grac ale juz grajac na padzie (ew na konsoli) staje sie grywalne i po hmm godzince? nie przeszkasza przynajmniej w moim przypadku (ps4) grajac w spidermana nawet nie czulem ze gram w 30 jedynie w horizonie ale w oczy rzucalo sie to dopiero gdy przełączylem sie np z uncharted 1/2/3
  • Odpowiedz
@Cybher1: z tymi 20 fps to wychodzi z ciebie plebs ;) O ile jeszcze rozumiem rozdzielczość to ni cholery nie zrozumiem, jak w tych czasach można się godzić na mniej niż 60 fps, spadki wydajności są niesamowicie wkurzające w niektórych grach.
  • Odpowiedz
tak jakby to była jakaś wielka różnica między 1080p, a 4k


@Cybher1: myślałem tak samo jak Ty, kupiłem monitor 32 całe w fullhd bo na co mi 4k. #!$%@? ja #!$%@? pluję sobie w ryj do dziś. Nikt poza, mną nie zwraca na to uwagi ale dla mnie to piksele wyłażą i atakują oczy. A nie oszukujmy się, konsole przeważnie, podpięte są do telewizorów większych niż 32 cale więc wyższa rozdzielczość
  • Odpowiedz