Wpis z mikrobloga

@Mesosfet: I takie zachowanie już również jak najbardziej okej. Zacytowałam to hasło, ponieważ nadal warto adoptować. Kupowanie zwierzaków, ponieważ ktoś ma marzenie posiadania konkretnej rasy nie jest niczym złym, pod warunkiem ze kupuje on z legalnej hodowli, a nie z patologicznej! Ważne jest po prostu, aby takiego przemysłu nie wspierać. Podobnie nie warto kupować zwierząt w zoologicznym, bo bardzo często są traktowane w straszny sposób...
Jeśli ktoś pisze że za darmo a chce pieniądze to rozumiem że można zgłosić do olx. Natomiast po co pisać do tozu? Czy jak mam rasowego psa i pomieszam go z kundlem to nie mogę sprzedać szczeniaków? (oczywiście informując potencjalnego klienta że pies nie jest czystej rasy). Może mi to ktoś wytłumaczyć?
Przynajmniej teraz w słusznej sprawie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tamozaplotem: Jak najbardziej popieram akcje przy której nielegalne hodowle dostaną kłody pod nogi.
Tak z drugiej strony nie popieram ze względu na to że jakiś czas temu przydarzyła się wpadka. Miałem trzy psy czysto rasowo z rodowodem i kilkoma wizytami u weterynarza.
Oczywiste jest to że nie oddam ich za darmo a w Polsce według prawa nie mogę
@marian1881: Jak moja siostra kiedyś zgłosiła sąsiadów, ponieważ zaniedbywali psa i w ciągu kilku godzin od zgłoszenia ekipa toz wpadła sąsiadom na chatę i zabrali im psa dodatkowo policja postawiła im zarzut znęcania się nad psem. To była sytuacja gdzie adres i właściciel był znany. Natomiast w wypadku braku znajomosci dokładnego adresu czy imienia i nazwiska wysyłają osoby z toz pod przykrywka i w ten sposób łapią ludzi z takich ogłoszeń.
napisanie maila do toz-u to dosłownie kilka sekund, jeśli ktoś dołącza zdjęcia z konwersacji!! Trzeba uświadamiać ludzi o takim zachowaniu i je promować ;-;!


@Tamozaplotem: Mnie zastanawia czemu olx nic z tym nie robi. Ale olx jak i grupa allegro typowo mają wszystko w dupie. Na allegro zgłosiłem chyba z 40 aukcji z podróbami towarów. Usunęli tylko jedną zadowoleni i to dopiero po moim bóldupiącym wpisie na wypoku ze zdjęciem z