•  

Mój kolega typowy Seba niedawno zapodał niezłą rozkminę. Ogólnie gość jest stereotypowym osiedlanym Sebkiem bez wykształcenia, piwko z kolegami w środku dnia podczas dyskusji z kolegami w bramie, mieszkanie socjalne, czwórka bombelków, żona typowa Karynka.

Tak z dupy zapytał się czy wiem kim gardzi najgorzej. Spytałem kim a on na to, że takimi frajerami, co się budzą o piątej czy tam szóstej i lecą do roboty, potem wraca taki wieczorem i nie ma na nic siły. Dzień w dzień, są tacy co nawet w sobotę tak robią, sześć dni w tygodniu jak jakiś niewolnik, potem w niedzielę nawet nie da rady odpocząć bo to jest tak jak z mega kacem, że co to za odpoczynek jak następnego dnia taki pajac musi już znowu gonić.

Zastanowiłem się chwilę nad tym, i pomyślałem, że w sumie to Seba ma rację. Ludzie często się śmieją z typków jak Seba że to niby podludzie bez perspektyw, ale jak tak sobie porównam kolegów, którzy zostali "Sebami" i tych, którzy wybrali życie w kołchozie, nawet jeśli mają z tego dużo kasy, to taki Seba jest dużo mądrzejszy (nie mylić z inteligencją) i żyje na dużo wyższym standardzie.

Weźmy na przykład spotkanie z kolegami sprzed lat. Ludzie podobni do Seby są prawie zawsze radośni, uśmiechnięci, mają masę tematów do obgadania, multum zainteresowań, są na bieżąco z nowymi produkcjami, mają kiedy pograć w gry, czynnie uprawiają jakiś sport (czy to siłka czy zwyczajnie co kilka dni gra w kosza pod blokiem), nie bajdurzą o polityce, nie narzekają na wszystko wokół. Są panami swojego losu.

A taki yuppie? Jak go spotkasz po latach to się zmusi na uśmiech, ale myślami gdzieś daleko. Zupełnie inny człowiek niż dawny dynamiczny chłopak z marzeniami, klasowy śmieszek, z masą hobby. Chcesz z takim pogadać a nie masz o czym. Ględzi o tym jaki to pieprznik w pracy, jak to nie ma czasu na nic. Grasz jeszcze na gitarze? "Od 10 lat nie dotykałem strun." Czytałeś może tę nową książkę [tytuł]? "Zazdroszczę tym co mają czas czytać". Niedługo wychodzi Cyberpunk 2077, ale to będzie petarda! "Za duży jestem na gierki. Ja to teraz nie mam czasu na głupoty."

I porównaj sobie kolegów z podbazy czy szkoły średniej którzy poszli drogą Seby i tych, którzy pobrali kredyty, spłacają drogie ale reprezentacyjne auta których nie potrzebują, srajfony żeby nie odstawać od kolegi z pracy, 10-12 godzin w pracy bo terminy, 6 dni w tygodniu - porównaj z takim Sebą, który jest bon vivantem naszych czasów. Pełen życia, werwy, pomocny, uśmiechnięty. Bez stresu podchodzi do dnia. Z nim możesz pogadać na wiele tematów, bo nadąża za nowymi produkcjami, gada z ciekawymi ludźmi, w gierki ma czas pograć. Jak chcesz się spotkać na wódeczkę, to i zaraz od tak zaprosi do siebie nawet jak jest środek dnia a ty go spotkasz przypadkowo np. w markecie.

Seba powiedział dosyć ciekawe zdanie "Ty, mi teść wczoraj powiedział że mam znaleźć robotę na umowę i cały etat to wtedy będę dla tego kraju wartościowy. Kumasz, wartościowy dla kraju mi powiedział. Ale jaką wartość ma taki śmieć co nic tylko tyra, dla jakiegoś obcokrajowca czasami, jak jakiś niewolnik faraona, potem nawet nie ma siły się rozerwać, ryj ma taki smutny bo go nic nie cieszy, na weekend na obiad do teściów bo wypada, ma tam jedno dziecko bo na więcej nie ma czasu a ja mam cztery które będą przyszłością kraju. Będą temu karierowiczowi niewolnikowi i jego żonie się zrzucać na emerytury."

Miałem bekę z jego słów, co próbowałem ukryć kiwając z uśmiechem głową, ale jak chwilę pomyślałem to on faktycznie miał rację mimo że przekazał ją w mega głupi sposób. Taki mentalny niewolnik ma jedno dziecko, Seba czwórkę. Bierze na wszystkie 500+, ale potem one będą płaciły podatki jak dorosną. Karierowicz często propaguje zimny chów, jest stale zdala od domu, nie ma czasu na dzieci. Seba i Karyna o swoje dbają. Mają z nimi bliski kontakt. Ich związek jest zdrowszy niż takiego niewolniko-karierowicza i jego wybranki. Pójdź w odwiedziny do kolegów i porównaj ich zachowanie w odniesieniu do partnerek. Seba z reguły będzie chwalił żonę, prawił komplementy, okazywał czułość i atencję, widać tę iskrę i uczucie. Gościowi pokazuje że ją ceni i jest z niej dumny. Karierowicz w odniesieniu do żony z reguły zachowuje się w stonowany sposób, bardziej jak chłodny partner, w jej towarzystwie rozmawia na tematy pracy i nudnych pierdół.

Odnośnie tej "wartościowości" człowieka. Robisz remont, albo samochód ci się zepsuł, a Seba się na tym zna? Wystarczy że powiesz magiczne słowa "nie wiesz ile takie coś będzie mnie kosztowało?" a Seba z reguły odpowie "Mordeczko, zadzwonię po Matiego i ci za darmo zrobimy." Po czym jeszcze tego samego dnia się zjawiają obejrzeć co jest do zrobienia. Jeśli chodzi o "wartościowość" to taki typowy Seba jest bardzo wartościowym, pomocnym człowiekiem, z którym się napijesz, pograsz, powygłupiasz, pomoże ci bezinteresownie.

Nabrałem niesamowitego szacunku do ludzi których można skwitować określeniem typowy Seba. Zdałem sobie sprawę, że gdy taki pracuś krytykuje faceta jak Seba nazywając patusem, to robi to z zazdrości. Seba pozostał sobą, jest kowalem swojego losu. Nie jest niewolnikiem swojego pracodawcy. Nie musi się stresować, że jak nie będzie robił niczym wół, to znajdą kogoś na jego miejsce i wtedy zostanie z kredytami, opłatami za leasingi i ratami za srajfona.

Wtedy zdałem sobie sprawę, że patologia to jest taki typek, co zagubił siebie po drodze. Taki truteń, co robi dzień w dzień coś czego nienawidzi, żeby opłacić przedmioty których na dłuższą metę nie potrzebuje. To jest smutne.

#przemyslenia #gruparatowaniapoziomu #coolstory #bekazpodludzi #praca #pracbaza

źródło: Seba.jpg

•  
      Tajemnicza_Melancholijna_Postac

+130

•  

@Rimfire: Patologia to nie bezrobocie, patologia to bieda umyslowa

•  

@Rimfire: Ogólnie to niektóre tezy nawet ciekawe, ale

Seba z reguły będzie chwalił żonę, prawił komplementy, okazywał czułość i atencję, widać tę iskrę i uczucie.
      to już mnie rozwaliło xD

•  

@Rimfire: wiesz ze mozna pracowac i miec tez czas? Sam gardze takim zyciem niewolnika z typowego korpo albo innego zapierdolexu, ale jest tez trzecia opcja.

•  

@pendzoncy_jez: Znają najnowsze płyty bo uprawiają jumę w empikach xD

•  

za nowymi produkcjami,

@Rimfire: ? Wyjaśnisz?

@pendzoncy_jez: Filmy, seriale.

•  

Patologia to nie bezrobocie, patologia to bieda umyslowa

@giku: Piękne słowa, Mireczku.

•  

Seba i Karyna o swoje dbają. Mają z nimi bliski kontakt. Ich związek jest zdrowszy niż takiego niewolniko-karierowicza i jego wybranki.

@Filip3k91: @Rimfire: Mnie bardziej rozwaliło to.

•  

@Rimfire: Seba nie dba o dzieci, kupi fife lub mortala i niech siedzą w pokoju, gdy on delektuje się żywcem.

•  

gdy on delektuje się żywcem

@Kulek1981: chciałbyś :) haczej żuberkiem albo harnasiem.

•  

@Rimfire: ale taguj #pasta

Bierze na wszystkie 500+, ale potem one będą płaciły podatki jak dorosną.
      Jak będą takie jak tata, to nie będą płacić...

PS. Co wam z tymi Seba-mi, moje imie się zdewaluowało...

•  

Jebie na państwo, a to państwo dało mu mieszkanie i daje kasę na bombelki i inne socjalne. Jest zwykłym pasożytem, bo hajs dostaje od państwa, a państwo ma pieniądze od pracującyxh obywateli, przedsiębiorców. Coa ignorant, pasożyt, chwast.

•  

ale taguj #pasta

@SebaD86: To nie jest pasta.

Co wam z tymi Seba-mi, moje imie się zdewaluowało

@SebaD86: Popularne imię dla dzieci z lat 80tych, tak jak dzisiaj Alan, Amelka czy Brajan. 30latkowie dzisiaj często są Sebastianami, Mateuszami.

•  

to państwo dało mu mieszkanie i daje kasę na bombelki i inne socjalne

@Berkel_88: Może dlatego tak wielu jest wśród ludzi jak on patriotów, którzy noszą na bluzach czy szalikach barwy flagi, godło.

•  

@Rimfire: Mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś taki czas, że socjal ograniczy się do absolutnego minimum i wtedy takie sebki będą musiały wziąć się za robotę... a wtedy to zobaczymy, kto będzie bardziej smutny ;) Bo póki co to smutny jest ten kto pracuje, bo musi pracować na takich nierobów, zamiast żeby mu więcej w kieszeni z zarobków zostało

•  

@jabukasiga: Ale to jest smutne, że niewolnik patrząc na człowieka, który nim nie jest nie myśli "powinienem zrzucić okowy" tylko "ten człowiek powinien mieć swojego pana i na niego harować jak ja na swojego".

•  

@Rimfire: ja się z tym ich super wesołym życiem nie zgadzam. Te seby to są wesołki wśród znajomych a w domu przeważnie niesamowite gbury których wszystko wkurwia

•  

@Rimfire: z całem szacunkiem: pierdolisz Pan.

•  

@Rimfire: dałem plusa, ale jednak zabieram po namyśle. Gdyby nie ludzie pracujący to ten seba nie miał by czego do ryja włożyć, już nie mówiąc o piwku, to po pierwsze. Po drugie jest pieprzonym darmozjadem, robalem. Po trzecie i najważniejsze, od kiedy się tyle tyra? Chyba w jakichś gówno firmach. Dzięki tej pracy mogę sobie kupić, nie tak jak powiedziałeś drogie auto (aczkolwiek u niektórych, szczególnie na wsiach, panuje przekonanie żeby się pokazać), tylko to o czym zawsze marzyłem, na co mam ochotę, motocykl, którym mogę sobie wyjechać w świat, broń, sprzęt sportowy. No raczej ten twoj seba na nic takiego nie będzie mógł se pozwolić, zresztą i tak szczytem szczęscia u niego jest browarek w bramie.

•  

@steven44 tylko właśnie niby zaprzeczasz, a jednak nie do końca. Zauważ że ten "patus" (nie powiem Seba) będzie szczęśliwy z tym piwem. Tobie daje szczęście kupno motoru, zwiedzanie, itp, a jemu to piwo w bramie. Więc on nie musi sobie pozwalać na rzeczy materialne, bo mu są niepotrzebne.

•  

@Grzegorz-m: Ło baben, ale cringe. Normicki hip hop to jakiś dramat.

•  

na co mam ochotę, motocykl, którym mogę sobie wyjechać w świat, broń, sprzęt sportowy.

@steven44: Seba też ma samochód (Oktawię sprowadzoną którą sam naprawił bo potrafił), motocykl, wędki bo wędkuje.

•  

@Rimfire: oj dobra dobra nie przesadzajmy z tymi niewolnikami. Faktycznie niektórzy przesadzają i pracują do granic możliwości, albo dają się wykorzystywać, ale ja np. nie wyobrażam sobie siedzenia w obskurnym mieszkaniu komunalnym, nic nie robić i nie posiadać "czegoś swojego". Skończyłbym się psychicznie

•  

@Rimfire: gość przedstawia te same przemyślenia, być może bardziej ironiczne, ale spostrzeżenia te same

•  

@Rimfire: Tak tak , dzieci będą płacić podatki, jak tata teraz. W tej paście może jedynie chodzić że taki Seba jest szczęśliwszy, ale nic poza tym.

•  

@Rimfire: przypomniał mi się cytat z Fight Club: harujesz w pracy której nienawidzisz, żeby zarabiać pieniądze, żeby kupić rzeczy których nie potrzebujesz, żeby zaimponować ludziom których nie znosisz.

Też bym chciał jebnac to wszystko i wyjechać w Bieszczady ale... Dzieci do szkoły miałyby daleko. Może za 10 lat jak pasożyty się wyprowadzą

•  

gość przedstawia te same przemyślenia, być może bardziej ironiczne, ale spostrzeżenia te same

@Grzegorz-m: Nie byłem w stanie wysłuchać dłużej niż kilkadziesiąt sekund, bo to jak słuchać rapsów klasowego Oskarka który chce zostać raperem jak jego ulubione zespoły Gang Albanii i Kamil Bednarek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Bierze na wszystkie 500+, ale potem one będą płaciły podatki jak dorosną.

@Rimfire: czyli będą takimi samymi "niewolnikami" jak ci, którymi gardzi, czyli logika z dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°) no chyba, że też będą Sebami ale wtedy całość jeszcze bardziej nie ma sensu.

•  

@Rimfire: Nie wiem po co te uszczypliwe uwagi, nie musisz krytykować wszystkiego czego nie rozumiesz.

•  

czyli będą takimi samymi "niewolnikami" jak ci, którymi gardzi

@Mu_H: Ale wiesz, że praca wcale nie musi oznaczać robienie 10-12 godzin dziennie 6 dni w tygodniu ani 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu?

•  

@menstuffpl: Ja pracuję 8 godzin i nara a i tak nie mam czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

nie musisz krytykować wszystkiego czego nie rozumiesz.

@Grzegorz-m: No nie rozumiem takich normików którzy biorą się za rapsy bo to modne, a których główną grupą odbiorców są gimnazjaliści. Przypomina mi to tych cringe'owych youtuberów co grają w jakieś Fortnite'y i GTAV drąc przy tym ryja.

•  

@Rimfire: Niezła #pasta, ale nawet w paście powinno być ziarnko prawdy. A zakładanie, że czwórka dzieci patusa z wpojonym od narodzin "mnie-się-należy-smem" będzie pracować i płacić na emeryturę jest odlotem.

Chociaż jak widzę wychodząc rano do pracy, że żuliki już otworzyły jedno piwo, a gdy wracam z roboty piją nadal, to ja się zastanawiam - kto źle wybrał w życiu? Oni czy ja?

•  

będzie szczęśliwy z tym piwem. Tobie daje szczęście kupno motoru, zwiedzanie, itp, a jemu to piwo w bramie. Więc on nie musi sobie pozwalać na rzeczy materialne, bo mu są niepotrzebne.

@SebaD86: dokładnie, chyba kiedyś Korwin powiedział jakiemuś lewakowi, że na dnie oceanów są żyjątka, którym do szczęścia wystarczy się najeść i rozmnożyć, my jednak jesteśmy ludźmi, mamy wyższe cele (przynajmniej co poniektórzy, niektórym właśnie piwko wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

•  

@Rimfire: ??

Ale czemu krytykujesz skoro właśnie nie znasz twórczości i nie rozumiesz?

Myślisz, że dla przykładu Mes jest raperem gimnazjalistów?

Hmmm wziął się za "rapsy bo to modne" prawie 20 lat temu?

To, że nie lubisz takiego rodzaju muzyki to nie znaczy, że każdego można wrzucić do jednego worka, trochę szacunku -choćby do odbiorcy. Nie musisz wjeżdżać na kogoś ani niczego udowadniać nikomu tylko dlatego, że masz inny gust muzyczny.

•  

Seba też ma samochód (Oktawię sprowadzoną którą sam naprawił bo potrafił), motocykl, wędki bo wędkuje.

@Rimfire: ciekawe za co to kupił?

•  

@Rimfire seby takie super, szczegolnie jak ci grozi ze cie zajebie nozem jak mu nie oddasz telefonu xD

•  

@Rimfire: No takie życie, niektórzy muszą zapierdalać żeby twój seba se mógł siedzieć i nimi gardzić

•  

ciekawe za co to kupił?

@steven44: Co kupił, kilkunastoletnią powypadkową Skodę? Używany motor? Wędkę?

•  

@docent_kutz: Ogólnie dziwna sprawa, że np. w szkole były takie Seby co ledwo z klasy do klasy przechodziły i pilni uczniowie, którzy się dobrze uczyli by później zdobyć wykształcenie i dobrze płatną pracę. Seba na naukę miał wyjebongo. Potem ten pilny uczeń haruje przez prawie cały tydzień, a część tego idzie na Sebę, który dalej ma wyjebongo. Ciekawa zależność, co nie?

•  

@Rimfire straszne pierdolamento. Xd Najlepsze to porównanie do dzieci. XD Te dzieci to będą takie same pijawki jak on, żyjąc za czyjeś, a nawet jeżeli zaczną pracować, to jest mała szansa, że w ogóle kiedykolwiek spłacą te 500+ które za nie dostawali. XD

•  

@Rimfire: mozesz sobie zobaczyc na ameryke pld. Tam jest mniejszy socjal, wyglada super dla ciebie?

•  

@Rimfire: troche pierdolisz. przedstawiles dwie skrajne grupy z czego w jednej grupie wymieniasz same pozytywne cechy a w drugiej same negatywne. passat tez sie okaze atrakcyjniejszy od mercedesa jesli opiszesz w nim same zalety a w mercu same wady

•  

Bierze na wszystkie 500+, ale potem one będą płaciły podatki jak dorosn

@Rimfire: Nie wydaje mnie się.

•  

Ale pierdololo patusy to patusy, ich pożal się boże styl przepierdalania pieniędzy i czasu może podobać się tylko innym patusom. BTW pewnie gdyby nie socjal o by kradli zresztą część z nich właśnie to robi. Oni nie chodzą do roboty na 8 tylko na 4 w weekend żeby kogoś ojebać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@MangoZjem: Kajdany nie uciskają? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Rimfire: nie sadze, pracuje 6-14 pn-pt (bo tak chce a nie bo tak musze), po poludniu konsolka/tv, czasem popykam na moim iphonie ktorego kupilam nie bo presja wspolpracownikow tylko uwazam za dobry system (reszta znajomych i tak ma androidy) a jak chce sie totalnie odprezyc to kupuje kolejny zestaw star wars i mam zabawe na solidne kilka godzin :)

•  

@Rimfire: ja nie ogarniam co jest nie tak z moim życiem, że zawsze jak ktoś mi się żali, jak to ma zasuw okrutny i wieczny brak czasu, to w ogóle nie potrafię zrozumieć jego problemu i aż głupio mi się przyznać, że ja po pracy sobie poćwiczyłem i pograłem w gierki xD co prawda czasem musiałem jakoś pocisnąć przez kilka tygodni/miesięcy, żeby zrobić jakieś nowe uprawnienia, albo pokończyć kursy, a tak to elegancko, wychodzę o 15 z pracy i później robię sobie to, na co tylko mam ochotę. Co prawda nie mam dzieci, także stanowi to pewnie jakieś uzasadnienie skąd mam czas wolny, no ale bez przesady. Jak ktoś nie daje się wciągnąć w chory kult pracy i robi tylko po to, żeby robić, będąc przy tym nieefektywnym i nieszczęśliwym, to raczej kwestia jego wyboru.

•  

@Rimfire dwie skrajności ot co

•  

@Kevoras: Pięknie to ująłeś, Mordeczko.

+: Kevoras
    •  

@Rimfire:
      "a ja mam cztery które będą przyszłością kraju."

xDDD

Przyszłością taka samą jak on sam czyli pasożytem żyjącym z socjalu na którzy zrzucają się wszyscy ci którymi gardzi.
      Jak pomyślę to może to i racja, za ich czasów w tym kraju zostaną już tylko takie pasożyty.

•  

@Rimfire:
      a) Ten młody "karierowicz" robi też na utrzymanie takiego nierobola na zasiłkach
      b) Tak, bo wszyscy robią 10-12h bez awansów i zmiany roboty. Myślenie typowego seby, który nie ma dalszych perspektyw niż STARSZY składacz wihajstrów.
      c) On jest szczęśliwy, bo wystarcza mu przerdzewiała bawara czy passat po 4 wlascicielach i 2 dzwonach. To zaprzeczenie podstawowej rzeczy u czlowieka, jaką jest chęć do rozwoju i poprawiania swojego bytu.
      d) Z żoną super opis xD. Szanuje i ceni xD. Tak, tylko trochę nie współgra to z "łobuz kocha najmocniej" + chyba ktoś zapomniał o inbach w takiej patologii
      e) Mnożąc się jak króliki, bez zabezpieczenia finansowego, kieruje dzieci na tą samą drogę - potem płacz, że biedę się dziedziczy i hurr durr jak to tak, po czym jest wyciaganie rąk po pieniądze na zasadzie "BORZE JAKI ŻAL ZOBACZ JAK FOKA PŁACZE DEJ PINIONSZKA NA BIEDNE DZIECI".

I ty takich ludzi nazywasz wartościowymi? Życie na koszt państwa, z dziećmi skierowanymi na tą samą ścieżkę, gdzie jakby ktoś próbował im zabrać te benefity dla robaków, to byłaby wrzawa...
      Umiłowanie sebizmu?

•  

@Rimfire: Tym kolegą był młody Albert Einstein.

+: konmad
    •  

@Rimfire: karyny to ostatnie lojalne kobiety

+: Rimfire
    •  

Ten młody "karierowicz" robi też na utrzymanie takiego nierobola na zasiłkach

@tellet: Jak się zastanowić, to określenie "frajer" wypowiedziane przez Sebę w jakiś obsceniczny sposób tutaj pasuje.

bo wszyscy robią 10-12h bez awansów i zmiany roboty

@tellet: On tego nie powiedział w żadnym momencie. Odniósł się do tych co tak robią konkretnie. Skoro cię to tak ruszyło to najwyraźniej się z nimi identyfikujesz.

On jest szczęśliwy, bo wystarcza mu przerdzewiała bawara

@tellet: Jak spojrzysz na to z innej strony, to samochód spełnia swoją funkcję. Podobnie telefon bez bajerów. Żyje skromniej, ale szczęśliwie i nie zagubił siebie po drodze.

•  

@giku A praca dla kogoś to nowoczesne niewolnictwo (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@Rimfire u mnie większość typowych Serbów, zmarla przed 30 z przepicia albo siedzą w pierdlach. Także ja im nie zazdroszczę.

•  

@Rimfire: przerysowane nie kupiłem

•  

@Rimfire: pierdolenie, a Ty wyciągasz błędne wnioski.

Jak dzieci mają robić na emerytury karierowiczów skoro z domu wynoszą, że nie muszą pracować, dwa, są nauczone, że w środku tygodnia można sobie pić wódeczkę z dawno niewidzianym znajomym czyli z bliskim znajomymi to można codziennie?

Niewykształceni rodzice nie zmotywują dzieci ani do nauki ani do poszerzania horyzontów, pokażą im jeden światopogląd i sposób na życie, nie zaszczepią chęci rozwijania, czy zapiszą dzieci na balet, kurs programowania, czy język obcy?
      Co więcej ryzykują odtrąceniem dzieci przez rówieśników

Niewolnictwem gardzą ale euro przywieźć za 14h dziennie na ogórkach jest dobrze?

2/10 bo odpisałem

•  

to taki Seba jest dużo mądrzejszy (nie mylić z inteligencją) i żyje na dużo wyższym standardzie

@Rimfire: czyli Sebastian ma ogólnie więcej wiedzy od tego wykształconego pracownika i żyje na wyższym standardzie w mieszkaniu socjalnym z zasiłków, wygrzebując drobne na piwko w bramie

•  

@Rimfire: Ogólnie porównujesz według ciebie zdrowego Sebę do patologicznego pracownika (pracoholika), a przecież niejeden Seba pijący wódeczkę i naprawiający wóz wyżywa się później na żonie/dziewczynie i niejeden myśli tylko o tym by się napić. Z drugiej strony nie każdy pracownik jest uwiązany i myśli tylko o pracy. Można mieć pracę w regularnych godzinach, uprawiać sport, mieć czas dla dzieci i na ogród oraz naprawianie auta. Serio.

•  

@Rimfire: Ludzie mają swoje cele, mają swoje ambicje, swoje ideały i za to walczą i umierają. A Seba chce tylko żyć. Niech sobie żre i żyje dalej

•  

@Rimfire: Plus za polowe wpisu, za druga dałbym minusa.

•  

ci co są na socjalu są lepsi

•  

@Rimfire: no tak zapomniałeś tylko dodać że dziwnie pachnie i nie ma wszystkich zębów

•  

@Rimfire: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Opowiem tę radosną historie dzieciom które mieszkają pode mną a ich matka je napierdala a ojciec ciągle pije( ͡° ͜ʖ ͡°) ucieszą sie ze wygrały życie mając za ojca wiecznir usmiechnietego typa a nie pato korposczura co jest smutny i spedza czas w pracy xD Jak znowu przyjdzie do nich kurator z mopsu to mu opowiem to samo,nie rozumie chyba że oni są sczesliwi xd

•  

@marcin-kosobudzki: poza tym że op kazał nie mylic mądrosci z inteligencji a sam to pomylił xD Poza tym że już dawno przyjęta została teza że inteligencja i wiedza to prawie to samo i oboje mają na siebie wpływ. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Rimfire: Nie wiem, czy to jakiś bajt, ale jeżeli nie to widzę dla niektórych pojęcie "Seby" to dla mnie klasa średnia z mojego otoczenia. "Moje seby" z mojego rocznika 83' to przegrani życiowo osiedlowi alkoholicy, bezrobotni, mieszkający dalej z rodzicami, bujający się od odwyku do odwyku w jakichś związkach z babami co już mają 2 dzieci z kimś innym. Daleko im do zadowolenia z życia i tryskania humorem, bo często stanę pogadać z nimi 5 minut to obraz nędzy i rozpaczy. Chyba, że dla kogoś przejawem ich szczęścia jest to, że wiecznie najebani poświrują pawiana chwilę i komuś wydaje się, że tak chodzą cały dzień z uśmiechem od ucha do ucha i w ogóle to po prostu żyć nie umierać. Browar odpalony od 6 rano, bo jak nie to delirka i szwędanie się bezcelowe po osiedlu w celach wysępienia jakiegoś szluga, albo kilku złotych do kolejnego piwa z podobnymi sobie. No ja tam osobiście nie zazdroszczę im tego "sielankowego" życia.

•  

Seba zapija a Ty jesteś pełen szacunku? Szacunku do jego alkoholizmu i mechanizmowi iluzji i zaprzeczeń? Właśnie tak to działa, swój nałóg tak usprawiedliwia.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

ja nie ogarniam co jest nie tak z moim życiem, że zawsze jak ktoś mi się żali, jak to ma zasuw okrutny i wieczny brak czasu, to w ogóle nie potrafię zrozumieć jego problemu i aż głupio mi się przyznać, że ja po pracy sobie poćwiczyłem i pograłem w gierki xD

@Kevoras: Pytanie, czy mają jakieś stałe obowiązki poza pracą. Jak pracowałam na pełny etat i studiowałam zaocznie, to brak czasu był często odczuwalny (nauka na kolosy/sesje/co drugi weekend na uczelni od rana do wieczora). Teraz po skończeniu studiów czasu mam bardzo dużo, bo wychodzę z pracy po 8h i nic mnie nie obchodzi xD a zarabiając więcej niż Seba z przypowieści mam większe możliwości spożytkowania wolnego czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Rimfire: Ah, rozkmina nastolatka który zeszłego wieczoru pierwszy raz zobaczył Fight Club.

•  

@Rimfire E tam, nie trzeba zasuwać od rana do nocy. Jak się chce, to można pracować 8 godzin dziennie i mieć czas. Kiedyś pracowałem jako rekruter i gadałem z babka w Warszawie o robocie na jakimś takim fajnym stanowisku, coś z mediami, marketingiem, nie pamiętam dokładnie, ale jak zapytałem o oczekiwania finansowe (z góry uprzedzam, nie było konkretnej kwoty, pracodawca uzależnial to od rynku - mógł dać szansę młodemu bez bogatego doświadczenia, ale płacił mniej, ale też brał pod uwagę starsze osoby które dluzej pracują i wtedy dawał więcej) to powiedziała mi, że kiedyś w Warszawie pracowała za 8k, ale wie że wtedy pracodawca wymaga od chuja i na nic nie będzie miała czasu, więc optymalnie dla niej będzie 5k, bo chce mieć też czas dla siebie poza pracą. Tak trzeba żyć.

+: Uyak
    •  

Są panami swojego losu.

@Rimfire: Panem ich losu jest MOPS xD

•  

@Rimfire: a co jeśli ja niby jestem korpo-śmieciem, ale lubię moją pracę, spełniam się w niej i rozwijam i jednocześnie ograniczam ją do 8h dziennie i potem zapominam, bo mam inne rzeczy do roboty?
      Poza tym moja specjalizacja jest na tyle niszowa, że i tak nie mam z kim pogadać o pracy po pracy :D

•  

Ale to jest smutne, że niewolnik patrząc na człowieka, który nim nie jest nie myśli "powinienem zrzucić okowy" tylko "ten człowiek powinien mieć swojego pana i na niego harować jak ja na swojego".

@Rimfire: nie, koleś pracujący pracuje, bo nie chce być w takiej stagnacji jak seba. Chce mieć pieniądze na wakacje z rodziną, chce pokazać dzieciom świat. Chce pójść do ładnego miejsca na kolację z żoną, chce móc w sklepie pozwolić sobie na zakup fajnych rzeczy, niekoniecznie potrzebnych, ale takich, co urozmaicą mu czas. Chce pieniądze na inne hobby niż seriale w TV czy siłka z kolegami w piwnicy jednego z nich.
      I nie, nie myśli "ten człowiek powinien mieć swojego pana i na niego harować jak ja na swojego" tylko myśli "dlaczego mam zapierdalac na tego nieroba, niech on w końcu się za siebie weźmie i da mi robić tylko na siebie" w sensie "każdy sobie rzepkę skrobie".

•  

@Rimfire sama prawda. Mirki wysmiewaja bo wyobrażają sobie same skrajności, czyli jak seba to bije żonę i ddzieci chleje dzień w dzień do upadłego i kradnie samochody czy inne radia xD ofc w drugą stronę też to działa nie każdy korposzczur do niewolnik bez życia

•  

•  

•  

@Rimfire: myślę, że jednak trochę przesadziłeś w tej gloryfikacji sebixów i ich stylu życia.

•  

@marcin-kosobudzki: dokładnie, można być inteligentnym (wykształconym) baranem, mało mamy przykładów w polskim sejmie?

•  

@Rimfire seba jest niewolnikiem alkoholu

•  

@Rimfire: ta osoba która tu opisujesz to nie jest typowy Seba, ktory loi codziennie tanie piwa i spluwa na widok policji, tylko życzliwy, prawilny Marian spod 8-ki. Dwa zupelne odrębne gatunki

•  

Są panami swojego losu.

@Rimfire: są słowikami w klatkach z dykty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Rimfire strasznie generalizujesz. Świat nie jest czarno biały.

Po pierwsze, znajdziesz też smutnego Sebe i mase szczęśliwych, pracujących ludzi.

Po drugie, gdyby nie ci pracujący, to Seba nie mógłby sobie tak bezstresowo żyć.

Po trzecie, jak się jest bezmyślnym Seba, łatwiej jest być szczęśliwym, bo masz mniejszą świadomość tego, jak dużo na tym świecie, czy w tym kraju jest problemów. Żyjesz prosto: najeść się, wypić żubra itp.

•  

Taki mentalny niewolnik ma jedno dziecko, Seba czwórkę. Bierze na wszystkie 500+, ale potem one będą płaciły podatki jak dorosną

@Rimfire: Będą płacić tylko z zasiłku

Nie ma co gloryfikować jednej skrajności, zamiast drugiej, bo żadna nie jest tu dobra. Sebie jest dobrze tu i teraz, ale z takim myśleniem długo się nie pociągnie

•  

@Rimfire może to nie na tym poziomie, ale zawsze mnie dziwią znajomi, którzy mają już tyle kasy, że nie muszą pracować do końca życia, a zapieprzają od 9 do 18 przez 5 dni w tygodniu. Już sam się biznes może kręcić.

Natomiast mam szacunek do tych, którzy potrafili odpuścić samodzielne doglądanie biznesu. Mają zatrudnionych prezesów, a sami siedzą tylko w radzie nadzorczej i gdzieś ze swojego jachtu na Karaibach rzucą okiem na słupki w raportach.

•  

@Rimfire no piękne życie, do usranej śmierci w zagrzybialej, dwupokojowej socjalnej klitce z czterema dzieciakami, które nigdy nie dostaną szans na edukację i wyjście z biedy. Nic tylko rzucać pracę która pozwoli na godną starość oraz lepszą przyszłość dla dzieciaków i zgłaszać się do MOPSu. XD

•  

@Rimfire: - da krajowi czwórkę dzieci płacących podatki:
      eee...znaczy się z własnych dzieci zrobi tych niewolników, którymi gardzi (pomijając, ze tak argumentując sam przyznaje, że póki co jest trutniem i dopiero jego dzieci nie będą) czy raczej przekaże dzieciom słuszną filozofię tatusia i będzie po prostu kolejne stadko sebków a nie wkład w system emerytalny?

- o wszystkim można z nim porozmawiać
      taa, jeżeli dla kogoś "wszystkim" jest wypowiadanie się o popkulturze i to raczej bez traktowania jej jako punktu wyjścia do głębszych odniesień

•  

@Rimfire: Zdałem sobie sprawę, że gdy taki pracuś krytykuje faceta jak Seba nazywając patusem, to robi to z zazdrości.

Może niedługo odkryjesz że ziemia nie jest płaska xD ale i tak najgorsze ścierwo gnębiące sebów i karyny w internecie to ci co rozpowszechnili te okreslenie. Tj oskarki, julki i dżesiki ktore musza sie dowartosciowac nabijajac sie z tych no SEBOLUW XDDDDDD

•  

@Rimfire: brawo, opisałeś dwie skrajne formy życia. Całkowitego lenia, który żyje z pomocy państwowej i pracoholika po drugiej stronie. Jest też coś po środku. Ale generalnie miałbyś rację, gdyby taki Seba robił na czarno :)

•  

@Rimfire: takie banały że w połowie skończyłem czytać ( ͡° ͜ʖ ͡°) warto było czytać do końca?

•  

@Rimfire: Brutalnie pisząc - on pasożytuje, jego dzieci będą pasożytowac na państwie i to PRZEZ NIEGO ludzie muszą tyrać po 10-12h jak to ująłeś. Gdyby wytru...wyrzucić wszystkie pasożyty i ich dzieci i zostałoby 28-30 mln obywateli... wszystkim żyłoby się lepiej! Ludzie nie musieliby tyle zapierdalać, tyle pracować, gospodarka by wzrosła niebotycznie. Więc niech seba nie pierdoli tylko weźmie się do roboty albo wypierdala z kraju bo jest zerem, nic nie znaczacym pasożytem, a jego dzieci jeśli wyrosną jak tatuś będą takimi samymi pasożytami.

To brutalnie pisząc - w praktyce, zabrać socjal, wszystko by nic nie dostawali i sami zaczną pracować i zrozumieją wtedy dlaczego ja mam szacunek do pracujących a do tego seby tylko pogardę. Bo on żyje szczesciem i kosztem innych ludzi.

Do tego bzdury - można dobrze zarabiać, nic się nie stresować, lubić pracę i mieć czas na wszystko, w tym mieć czas by być jebanym w dupę przez państwo które mnie okrada by dawać kasę pasożytom. Aż chce się samemu wyjechać z kraju. Eh, gdyby nie znajomi, dawno bym to zrobił. Póki co szukam sposobów by pracować na czarno lub ogólnie nie płacić podatków, bo inaczej się w tym państwie nie da.

•  

@Rimfire: Idealizowanie plebów gdzieś tam zawsze się w literaturze i sztuce przebijało. Takie tendencje wykazują też lekko odklejone od rzeczywistości banany. Zazwyczaj dzieje się to za sprawą niepełnej perspektywy na te żywe gówna. Kiedy zna się ich od dziecka i przebywa z nimi co jakiś czas to cała ta maska samorodnego filozofa itp opada właściwie zawsze.

•  

@Rimfire: Dzieci będą się zrzucać na emeryturę tak jak ich stary teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Rimfire: Nazywaj sebe szczęśliwym wolnym i mądrym człowiekiem, a ludzi, którzy zapierdalaja na jego utrzymanie trutniami. Ja pierdole, mam nadzieje, ze to państwo z dykty i sznurka pierdolnie w ciągu 5 lat, bo gloryfikacja pasożytów na zasiłku jako bardziej pożytecznych i mądrych to już kurwa za wiele.

•  

Seba pierdoli głupoty takie że nawet trudno jest się na ten temat rozwinąć bo nie ma z czym dyskutować a jeśli przyznajesz mu rację to tym gorzej dla ciebie, elo.

•  

1. nikt ci nie każe KUPOWAĆ chwilowo modne luksusy
      2. w jakim socjalnym metrażu te 4 dzieciaki Seba chowa?
      3. karierowicz może mieć więcej niż 1 dziecko, chyba że partnerka też jest karierowiczka i to jej najbardziej przeszkadza.

p.s. Przyszłość należy do dzieci tych, co robią dużo dzieci.

•  

@Rimfire: no nie powiem, bardzo ciekawy post. Chciałabym tutaj tylko rozróżnić rodzinę sebka, który jest alkoholikiem, bije żonę, a dzieci nie mają co na siebie włożyć, od sebka, który po prostu lubi sobie wypić piwo od czasu do czasu, z żoną sobie i podgryzają i poprzytulają, a dzieci są szczęśliwe

•  

@Rimfire: Ale Ci bzdur nawciskał, znam podobnych, tylko socjal ich ratuje, inaczej to lombard, chwilówki, drobne kradzieże i na koniec jedno z dwóch, alimenty, życie na koszt matki albo więzienie. Jego dzieci jeżeli nie pójdą jego drogą to go znienawidzą, a później same będą musiały na niego płacić alimenty, przez co nie będą mogły podjąć normalnej pracy bo im komornik weźmie (znam takie przypadki). Pomyśleć że to wina tylko socjalu że taki leń jest leniem...

+: jos
    •  

@Oskarbb: dokładnie. Sebek nawciskał kitu a on to łyknął bez przeanalizowania ciągu przyczynowo skutkowego.

•  

Taki mentalny niewolnik ma jedno dziecko, Seba czwórkę. Bierze na wszystkie 500+, ale potem one będą płaciły podatki jak dorosną.

@Rimfire: ile tych podatków odprowadzi dziecko seby, które będzie żyć jak on? 500 zł na miesiąc VAT i akcyzy z wodeczki? Więcej zasiłków pociagną.

Sorry, ale perpetuum mobile nie istnieje.

•  

@Rimfire: sama prawda, wystarczy spojrzeć jak wyglądają grupy znajomych wśród takich typowych wykształciuchów i porównać to z "Sebkami", ci pierwsi nie trzymają się ze sobą naprawdę

•  

@Rimfire chyba znam go z widzenia, skąd masz to zdjęcie :D

•  

@Rimfire: co to za pierdolenie o Szopenie xD jak by nikt nie płacił podatków to by Seba zdechł z głodu. On żyje dzięki temu ze ktoś wstaje rano i jeszcze nimi gardzi xD no kurwa gratuluje kolegów

•  

@Rimfire zbytnio uogólniasz, wyobraź sobie, że są ludzie zarabiający 15k, pracując 8h przez 5 dni w tygodniu i to w pracy która może sprawiać przyjemność. Załóżmy, że ktoś zaczyna o 7, a kończy o 15. Ma wtedy wystarczająco dużo czasu, żeby coś poczytać, pooglądać, pograć, czy rozwinąć swoje hobby. Najważniejsze jest odpowiednie gospodarowanie wolnym czasem.

•  

•  

@Rimfire: w sumie masz rację, ale niewolników wykopków nie przekonasz. Bo oni to tacy karierowicze.

•  

@Rimfire ale bzdury, przeczytałem połowę, dalej nie mogłem. taki karierowicz odprowadzi więcej podatku dla państwa niz dwa pokolenia rodziny seby razem wzięte. + ma własne mieszkanie, nie żyje z socjalu więc państwo nie musi bulić. A taki seba to tylko przy spotkaniu raz na rok jest mily. Na codzien gwarantuje ze nie usiedzialbys z takim typem

•  

@Rimfire: po pierwsze, jak seba takie mądrości prawi, to jego dzieci raczej nie będą przyszłością, tylko zakałą tego kraju. Najpewniej wychowa kolejne pokolenie pasożytów które będą tylko obciążać państwo. Już lepiej byłoby gdyby taki plebs się w ogóle nie rozmnażał. Wolę jedno dziecko przegrywa, który żyje uczciwie, niż 4 młodych pasożytów.

Po drugie, taki "niewolnik" który żyje uczciwie, chociaż nie ma potem nic z tego życia, jest dużo bardziej wartościowy niż pasożyt, który marnuje swoje życie na prymitywnych rozrywkach za cudze pieniądze.

Po trzecie mam nadzieje że to bait.

•  

@Rimfire: wiadomo że to trochę z przymrużeniem oka, ale dużo w tym prawdy jest. Tez się dziwię osobom które robią po 300h na miesiąc ale najnowszy samochód jest.

Szkoda że nie ma kiedy nim jeździć

•  

@Rimfire: Gdyby każdy tak uważał jak Ty i postrzegałtakich ludzi jako wartościowych to byśmy cały czas mieszkali w jaskini i rzucali kamieniami w dziką zwierzynę bo w końcu byłoby co jeść, gdzie schować się przed deszczem i ogólnie jest fajnie śmierć wrogom ojszczyzny.

Poza tym takie typy najwięcej krzyczą o jakichś zasadach a tak naprawdę przy pierwszej lepszej okazji by Cie wystawili i tyle po ich zasadach typu "brat bratu bratem"

+: Kadej
    •  

@thisismaddnes: poza kwestiami materialnymi dochodza tzw humory - taki alkus jest twoim najlepszym kumplem jak mu browara kupisz, a w domu do wszystkich z morda jak go suszy xD
      Ci ludzie sa niestabilni emocjonalnie i jedyne szczescie to ten browarek w bramie.

•  

@Analitykzbozejlaski1_-: Widzę, że pan zakłada ci dobrze dopasowane kajdany, że już się nie tylko przyzwyczaiłeś a jeszcze sobie filozofię do tego dopisałeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Rimfire: Nikt mi kajdanów nie zakłada, cały czas się rozwijam, zmieniam właśnie pracę i nie czuję się uciśniony. Poza pracą mam jeszcze czas dla sieibe, a że każdy człowiek jest inny, ma inne priorytety, zajęcia i nie możesz tego zrozumieć no to nie jest mój problem przyjacielu. ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Analitykzbozejlaski1_-: W takim razie nie rozumiem dlaczego się wypowiadasz z takim gniewem w tej kwestii skoro komentarz Seby ciebie nie dotyczy?

•  

@Rimfire: Barso ładna lewacka zarzuta, grantuluje

•  

@Rimfire Naprawdę nikt?

źródło: 1571662464192.jpg

+: regis_uszatek, ludzik
    •  

@Rimfire a apropo wpisu to niby tak, ale kurwa nie do końca. Podałeś 2 absolutne skrajności, sugerując że nie ma nic po środku. Już nie mówiąc o jakimś kompromisie pomiędzy dwoma podejściami. Plus Pan Sebastian tak przeidealizoeny że chuj xD. Jak spotkasz kiedyś taką osobę to daj znać

•  

sugerując że nie ma nic po środku

@Qaktus: Niby gdzie to zasugerowałem?

•  

@Rimfire Każde zdanie tej zarzutki to bylo: A albo B

+: kt13
    •  

@Rimfire: Bo wypowiadam się na temat Twojego postrzegania wartośćiowego Seby, ot co.

•  

@Rimfire: No bo są Seby, jako taki styl życia trochę, spoko mordki, pogadać można, żyją jak sobie żyją, nie mają jakiś aspiracji żeby zapierdalać w korpo, no i są seby patologiczne, dzień w dzień alko czy tam narkotyki. Nie można każdego od razu ocenić

•  

@Rimfire: Spróbuj jeszcze raz Seba.

•  

@VitalyiPOL: Odbierdolta się ode mnie, od mojej Karynki i bombelków, i ode mnie!

•  

@Rimfire: może coś tam prawdy byłoby w tym pod warunkiem, że Seba ma własnie Karynę i kilka bombelków i coś tam się poczuwa w obowiązku aby nie poumierała jego rodzina z głodu. Bo takie typowe podblokowe Sebiksy to raczej nie mają takich rozkmin. Mają za to dwie lewe ręce i żadnych użytecznych w tzw. normalnym życiu kontaktów.

+: trollik
    •  

@Rimfire: Przeciez taki seba jest nieszczesliwy. Non stop narzeka jak mu ciezko, ze 500+ to malo, ze policja sie go czepia, nie ma praxy bo wszyscy zli. Dzieci z takich rodzin najczesciej maja fas i sa bardzo zaniedbane przez rodzicow. O dobrym kontakcie nie wspomne, bo taki nie istnieje. Ogolnie czlowiek, ktory wszystkie niepowodzenia obwinia innych. Juz pomijajac kwestie pasozytowania. Ci ludzie maja wypisany smutek na twarzach.

+: kt13
    •  

@Rimfire wychowywałam się w środowisku tego typu: Sebiksy, alkoholicy, pięcioosobowe rodziny na utrzymaniu MOPSu w kawalerce. Połowa męskiej części mojej klasy z gimnazjum już siedziala, wlasnie siedzi, albo będzie siedziec. Połowa żeńskiej części na już bombelki (niektóre zaczęły już w gimnazjum).
      Podziękuję za patostreamy, bo miałam je 24/7 we własnej kamienicy. Uwierz mi że sąsiad Dębica który ci wniesie szafę na browca tylko się wydaje zbawieniem, bo kiedy pruje ryja pod oknami o trzeciej w nocy lub sika na schody na klatce, czy tłucze butelki - to masz ochotę go zabić.

•  
      k.............d

0

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

@Rimfire od zawsze wiadomo że im człowiek bardziej wolny tym bardziej szczęśliwy. Na ulicy prędzej spotkasz uśmiechniętego Sebę niż uśmiechniętego gościa w garniaku. Plus tak Seba jest dużo bardziej autentyczny i prawdziwy.

•  

@Rimfire: fajnie wszystko zmanipulowałeś i napisałeś to tak, że w sumie jak ktoś się za mocno nie zastanowi to jest gotów w większość uwierzyć, niestety rzeczywistość jest trochę inna niż fikcja literacka

•  

@Rimfire: wciąż mówisz o facecie którego utrzymują dzieci

•  

Przeciez taki seba jest nieszczesliwy. Non stop narzeka jak mu ciezko, ze 500+ to malo, ze policja sie go czepia, nie ma praxy bo wszyscy zli.

@trollik: Nie znasz człowieka a już mu dopisałaś jakiś rys psychologiczny i przytoczyłaś coś czego nie powiedział, ani nie napisałem że powiedział.

•  

@Rimfire Jezu, gorszych bzdur dawno nie czytałem (poza terenami Ziemkiewicza i jemu podobnych)

•  

Taki truteń, co robi dzień w dzień coś czego nienawidzi

@Rimfire: truteń nic nie robi i to właśnie ten Seba jest trutniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Rimfire: wygląda jak ten typ z rolnik szuka żony xD

•  

@Rimfire: prawdziwi geniusze, nie ma nic bardziej wymownego niż:
      "elo mordo, masz pożyczyć trochę hajsu? psy mnie zawinęły i lipę mam na kwadracie"
      nawet profesorowie polonistyki tego by nie wymyślili

•  

@Rimfire: życie seby też nie jest łatwe, trzeba chodzić do mopsu po zasiłki i się nakombinować żeby wyrwać od nich jak najwięcej a przy tym nie dać się wcisnąć do jakiś prac i programów aktywizujących. Trzeba się również pilnować żeby tego 500+ nie pozamieniali na bony.

+: trollik
    •  

@Rimfire: zawsze można robić to co się lubi i mieć z tego hajs, nie mieć dzieciaków i żyć na luzie :)

•  

a on na to, że takimi frajerami, co się budzą o piątej czy tam szóstej i lecą do roboty, potem wraca taki wieczorem i nie ma na nic siły. Dzień w dzień, są tacy co nawet w sobotę tak robią, sześć dni w tygodniu jak jakiś niewolnik

@Rimfire: o ironio dzięki tym ludziom ma mieszkania socjalne... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Rimfire: Miałem nadzieję, że na koniec będzie coś w stylu - "żartowałem, jebać tych przygłupich nierobów". Niestety się zawiodłem i to wszystko jest na serio. Tragedia.

•  

@Rimfire: zbytnio namagnetyzowane w strone skrajnosci, zbyt czuc naciaganie pod teze, mimo ze same tezy nie sa w wiekszosci bledne.

I pamietaj, ze gdyby nie "zapierdalacze", to Seba nie mialby na 500+

•  

Ludzie podobni do Seby są prawie zawsze radośni, uśmiechnięci, mają masę tematów do obgadania, multum zainteresowań...

W tym momencie fantazja poniosła Cię jak spłoszony rumak po wrzosowiskach.

•  

Taki mentalny niewolnik ma jedno dziecko, Seba czwórkę. Bierze na wszystkie 500+, ale potem one będą płaciły podatki jak dorosną

@Rimfire: pewnie ktoś to już zauważył ale nie chce mi się czytać wszystkich komentarzy. Dalej niż cytat już nie czytałem. To co napisałeś wcześniej jeszcze jakoś się jako tako kupy trzymało ale tutaj odpłynąłeś. Skoro on nie pracuje to skąd pomysł że jego dzieci będą pracować żeby płacić podatki? Mając ojca za wzorzec będą w większości pewnie dorabiać w szarej strefie lub coś jeszcze gorszego.

•  

@Rimfire: tylko, że "Seba" ma tyle dzieci i czas na siedzenie w bramie bo

a) ludzie, którzy zapierdalają płacą na to by sobie wegetował - i nie mówię tylko o socjalu w postaci 500+ ale i służba zdrowia czy szkoły - gdzie jego bachory ida na przechowanie a on ma czas wolny czy na stanie w bramie czy na robotę. A jak raka dostanie od palenia szlugów to też martwić się o ubezpieczenie nie musi. I o emeryturę także nie.
      b) nie musi poświęcać czasu i pieniędzy na własne dzieci by je nauczyć szacunku do pracy, moralności czy nawet języków obcych - niech sobie latają samopas po podwórku, a że wyrośnie z nich patola jak seba - jemu to wisi
      c) jest idiotą - tzn. jego po prostu nie interesuje nic ambitniejszego, od książek przez politykę po jakąkolwiek filozofię czy życie ma sens albo rozterki religijne - on ma wywalone, bo jest za głupi by to w ogóle zawracało mu głowę

Ludzie co zapieprzają 60+h w tygodniu jeżeli nie mają jasno określonych celów tożsamych z marzeniami to frajerzy. Ale taki seba to zwykły pasożyt, istniejący tylko dlatego, że produktywna część społeczeństwa mu to umożliwiła

•  

Seba pozostał sobą, jest kowalem swojego losu.

@Rimfire: Do czasu, aż przyjdzie kolejna ekipa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Ogólnie wszystko to, o czym napisałeś, jest w tym dużo prawdy. Ale do czasu.

•  

@Rimfire: mnie taki "typowy Seba" pomógł wyremontować łazienkę. Typ z znajomymi ogarnia dobrze budowlankę. Podwiózł do sklepu, wybraliśmy materiał, wykafelkowal, zrobił dobrą robotę z rurkami. To wszystko w sumie za symboliczną opłatą. Też nie będzie robił na złodzieji i woli na czarno zrobić coś i mieć zapłacone za to. Chociaż wygląda jak recydywa to szanuje gościa - mam do niego więcej zaufania niż do reszty krętaczy i wyzyskiwaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Xavax: Ironicznie takiemu Sebie bardziej zależy na reputacji i zrobieniu czegoś porządnie niż jakiemuś cwaniaczkowi z Januszexu, który i tak ma zlecenie za zleceniem. Seba zrobi jednemu gościowi, po czym ten poleci go kilku kolejnym, bo robi fachowo. Janusz zapłaci za ogłoszenie, zrobi komuś obcemu na odpi***ol, i bajo.

+: Xavax
    •  

@Rimfire: Tak tak, wychowa 4 dzieci, które będą płaciły podatki. Chyba kurwa w akcyzie na wódkę.

+: ludzik
    •  

•  

@Rimfire: mam klatkę obok taką rodzinę z piątką dzieci, i wątpię że ta kobieta pracuje.
      Całe wakacje słychać tylko było non stop darcie mordy, awantury, wrzaski na dzieci i brak rigczu.
      Jej facet niepozornej postury, nie okazał się być na lepszym poziomie. Ot ludzie swojego pokroju.
      Kiedyś pozwalała dziecko zatrzaskiwać na zewnątrz innym dzieciom pod klatką. Dramat.

Znam też inną rodzinę, piątka dzieci, ale połowa na studiach, a nawet jak byli wszyscy razem, to ta połowa odchowana to niebo a ziemia jak w tym kołchozie u mnie klatkę obok, gdzie wszystkie dzieciaki do 10 lat.

Ot, co rodzina to inna historia.

•  

@Rimfire: Ej, ale widzę tutaj błąd logiczny.
      Jeśli Seba nie pracuje, to skąd pewność, że jego dzieci będą się zrzucać na kogokolwiek emeryturę? xD

•  

Latam w koszulce w paski jak Morata
      To taki styl życia, który wypracowałem sobie przez lata
      Ty nadal robisz, co wypada, w korpo kazamatach
      Jakaś jebana gówniara Tobą pomiata
      W domu też pod butem, może dla niej nie jesteś tu przygłupem
      Z całą pewnością natomiast lamusem
      Kiedy w końcu znów dostajesz wychodne, zabierasz drobne
      Na chodnik wyrzygujesz emocje
      Kopsnie grosz na taksówkę, to z działu wyżej dobry kumpel
      Od roku podruchuje Twoją dupkę
      Ściągasz w progu obrzyganą kurtkę
      Dzisiaj śpisz na kanapie, nie przychodź, no bo się wkurwię

Korzystam z życia póki mogę
      Nie ufam, bo ufam tylko sobie
      Tysiące dróg różnych po zarobek
      A kiedy przyjdzie czas to się dowiesz
      Że nie żyłem jako cień człowieka tylko jako człowiek

Rano cię budzi w radio muzyka ogólnych ludzi
      Maili z tuzin, nie ma czasu nawet na śniadanie
      Pan kanapka koło jedenastej wniesie szamę
      Pyszne kajzerki w środku z jeszcze lepszym, pysznym jajem
      Po wieczór zblokowany testosteron
      Pokornych szczurów zaślepionych tą pseudo karierą
      Gdy idą święta, nimi zajebany cały peron
      Latam wreszcie sprawnie po mieście wtedy dopiero
      Przygoda życia w Hurghadzie lub na Majorce
      Może się mylę? Kurwa nie sądzę
      I choćbym kurwa miał tu przymierać głodem
      Nie zobaczysz mnie wśród Was, pozdrawiam, z Bogiem

Korzystam z życia póki mogę
      Nie ufam, bo ufam tylko sobie
      Tysiące dróg różnych po zarobek
      A kiedy przyjdzie czas to się dowiesz
      Że nie żyłem jako cień człowieka tylko jako człowiek

źródło: youtube.com

•  

@Rimfire: Sam piszesz o ludziach podobnych do seby, wiec i ja odnioslam sie do ogolu.

•  

@Rimfire: @Rimfire: straszne glupoty kolego.
      1. Taki Seba zyje jak go pan Bog stworzyl- niech sobie zlamie noge i co? Nie ma ubezpieczenia, zadnej poduszki nic.
      2. Takich sebow zycie zaskakuje - niech mu wyjebie kran to predzej sie utopi niz to naprawi (nie ma kasy odlozonej)
      3. Perspektywy rozwoju- zero.

Czym sie rozni taki seba od rybki w akwarium? Niczym.

•  

@Rimfire: Co za lewacka propaganda

•  

@Rimfire:

Ludzie podobni do Seby są prawie zawsze radośni, uśmiechnięci, mają masę tematów do obgadania, multum zainteresowań, są na bieżąco z nowymi produkcjami

Tu przestałem czytać XD

•  
      TopBusta

+2

@Rimfire: otworzyles nam oczy.
      Teraz kazdy bedzie chcial byc seba. Powstanie duza dysproporcja pomiedzy ludzmi pracy a sebkami wiec gdy nie bedzie mozna korzystac z efektow ich pracy, lifestyle sebixow znacznie sie pogorszy, wlasnie rozjebales caly system.
      Likwidujac przy tym Sebkow. Jestes geniuszem

•  
      regis_uszatek

0

@Rimfire: czy ty te swoje przemyślenia z czapy tagujesz jako grupa ratowania poziomu? Wstydu nie masz? Pochwała patologi - tego jeszcze na wykopie nie grali :)

•  

Sam piszesz o ludziach podobnych do seby, wiec i ja odnioslam sie do ogolu.

@trollik: Ten Twój "ogół" to jakaś projekcja której sama dokonałaś na podstawie sobie znanego przykładu albo jakichś skrajnych patologii przedstawianych w mediach, które z jakiegoś powodu przypisałaś typowym chłopakom z bloków.

•  

Nie ma ubezpieczenia

@bylembordo: Colego, i już widzę że nie wiesz o czym mówisz.

predzej sie utopi niz to naprawi

@bylembordo: Zadzwoni do Matiego albo Siwego i będzie za 15 minut, który potrafi i z radością zrobi to za darmo. Naprawią i potem to opiją, obydwaj zadowoleni, bo mają powód się spotkać, napić i pogadać.

•  

czy ty te swoje przemyślenia z czapy tagujesz jako grupa ratowania poziomu? Wstydu nie masz? Pochwała patologi - tego jeszcze na wykopie nie grali :)

@regis_uszatek: Chyba pierwszy w historii Mirko wpis spod tego tagu znalazł się na szczycie gorących. XD

•  
      regis_uszatek

+1

@Rimfire: to dużo mówi o samym wykopie :(

•  

@Rimfire:
      No tak, taki Seba swojej Karynce wiersz napisze albo zagra na skrzypcach czy tam mandolinie, ponieważ ma zdrowy związek i mnóstwo czasu na rozwijanie swoich talentów nie to co wy hehe robole.

pasta albo bait 2/10 bo odpisalem

•  

@Rimfire Ogólnie niech każdy żyje sobie jak chce. Profil zapierdalacza w korpo to,tak jak już napisano wyżej wielokrotnie, skrajność i faktycznie tacy ludzie to idioci. Chyba że rzeczywiście są z tym szczęśliwi- kupią sobie za swoją krwawicę jakieś auto czy inny gadżet. Natomiast wiele sensownie zarabiających ma konkretny cel- wykształcenie dzieci, podróże czy wczesne dorobienie się i przejście na emeryturę opłacaną z pasywnych inwestycji. Taki człowiek ma zdolność kredytową która pozwoli mu kupić od razu dwa mieszkania i jedno spłacić swoją wypłatą a drugie wynajmem. Do tego jak ma nieco oleju w głowie to nie będzie czekać ze spłatą 30 lat.

A Sebek? Pojedzie czasem nad Bałtyk posiedzieć w parawanach albo przejechać się bryczką nad Morskie Oko i na tym koniec. Ewentualnie raz na 5 lat pojedzie na all inclusive pić dzień w dzień. Dzieci zrobią obowiązkową edukację kończąc na maturze najwyżej i heja na produkcję/kasę albo na socjal zgodnie z rodzinną tradycją. Emerytura Sebka będzie tak mała że będzie dalej wegetował albo wręcz trzeba będzie grzebać w śmieciach. Ba,dzieci dorosną i skończy się socjalne eldorado.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Kurwa mam w nowej firmie gościa, senior, więc na bank z 15k+ ma, a jego dieta składa się kolejno z pasztetu, parówek z biedronki w stylu kg za 10zł, mielonki z puchy i jakichś gotowych dań w stylu dwa hamburgery (XD) z biedry do odgrzania w mikrofali XD
    #programowanie #programista15k

odpowiedzi (133)

• odpowiedzi (21)

Myśleliście, że widzieliście w życiu wszystko?

Wczoraj Wiadomości TVP zrobiły reportaż o "pierwszym Polaku, który poleciał do USA bez wizy".
    Były ujęcia z polskiego lotniska, z samolotu i z USA.

" Wszystko by się udało, gdyby nie te wścibskie dzieciaki i ich głupi kundel. "

1. Pierwszy lot do USA bez wizy odbędzie się dziś w nocy.

2. Przypadkowo spotkany Polak to były rzecznik PiSu z Łowicza i kandydat którejś z partii Korwina do sejmu.

3. Zaraz pod lotniskiem, TVP wraz z "przypadkowym Polakiem" PRZYPADKOWO spotkali MARCINA GORTATA.

4. Przywitał ich Trump z dykty. xD

Kurski przebił Koreę Północną! xD
    #bekazpisu #tvpis #heheszki
    pokaż całość

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (31)