Wpis z mikrobloga

wczoraj nie sprzedano mi w lidlu piwa bezalkoholowego (0% nie jakieś 0,5%) bo nie miałem przy sobie dowodu. Ale mi podnieśli ciśnienie. Tłumaczę babie, że to nie ma alkoholu i zgodnie z ustawą nie może mnie legitymować. Dla niej to piwo i koniec, zero logicznych argumentów. Gdybym jeszcze wyglądał na 17 lat, a mam skończone 30. UOKiK również stoi na stanowisku, że nie mogą legitymować za napój bezalkoholowy ale mają to w dupie. Strasznie mnie zrazili do siebie.
#lidl #krakow #prawo #piwo #alkohol
  • 79
@DeCoo innym razem kasjerka tez mi to powiedziala. Musza sprawdzac dowod kazdemu do 30 roku zycia. Pytam sie w takim razie jak weryfikuja ta granice 30 roku zycia. Odpowiedziala ze dowodem xD to jej pokazalem dowod gdzie jest skonczone 30 lat. Pytam sie jej i co teraz, bo lamia wlasne zadady. Nic nie odpowiedziala. Ostatnio czuje sie tam jak w sklepie z zaloga o ograniczonym iq.
@DeCoo innym razem kasjerka tez mi to powiedziala. Musza sprawdzac dowod kazdemu do 30 roku zycia. Pytam sie w takim razie jak weryfikuja ta granice 30 roku zycia. Odpowiedziala ze dowodem xD to jej pokazalem dowod gdzie jest skonczone 30 lat. Pytam sie jej i co teraz, bo lamia wlasne zadady. Nic nie odpowiedziala. Ostatnio czuje sie tam jak w sklepie z zaloga o ograniczonym iq.


@mor3nko: Wyświetla im się komunikat
@mor3nko: gdy przyjechałem do Holandii w 2013 roku, miałem 24 lata, moja żona jest trochę starsza.

Pech chciał, że w 2014 zmieniono przepisy i podniesiono granicę legalnego zakupu i spożycia z 16 do 18 lat. Przez następne dwa lata nie było mowy o kupnie jakiegokolwiek alkoholu bez dowodu - nawet jak nosiłem długą i gęstą brodę, a jak się akurat ogoliłem to musowo wyciągałem dowód zanim dotarłem do kasy xD Zawsze
Szkoda tylko, że jeden z drugim będzie miał w dupie, jak pracownik zostanie zwolniony.


@taktoto: Ojej. Takie życie bożenko.

Wzywajcie sobie policję, róbcie dymy na sklepie i tyle. Tak, lepiej stulić uszy po sobie i popłakać w internecie. Łamią prawo, ale oprócz sapania na Mirko czy na fejsiku nic nie robicie.


Skąd wiesz dziewczynko co ja robie?