Wpis z mikrobloga

@gtk90: Przed podróżą do egzotycznych krajów powinno się skonsultować z lekarzem np. w poradni medycyny podróży, który dobierze odpowiednie środki. Ja podczas pobytów w Afryce brałam Malarone.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gtk90: Malarone (chociaż w praktyce trudno przechowywać w trakcie podróży zgodnie z zaleceniami, więc zwykle na każdy wyjazd kupuje się nowe). Do tego komplet szczepień w zależności od regionu. Kup sobie też Mugę na komary.
@Kolczasta: @qerda: właśnie o coś typu Mugga mi chodziło, na pewno kupie. mieliście może jakieś nieprzyjemne skutki uboczne po Malarone? Nie jestem przekonany do tego leku, bo też będę starać się jak najmniej narażać na ukąszenia i może sama Mugga wystarczy.
@gtk90: Też miałam najsilniejszą Muggę ze sobą, ale większość czasu spędzałam tam w lasach i innych chaszczach, więc mogłaby mi nie wystarczyć. Malarone brałam podczas dwóch wyjazdów (tygodniowy i dwutygodniowy) i nie miałam żadnych skutków ubocznych.
@Kolczasta: @qerda: dzieki, może jednak poprosze lekarza o Malarone. Mój przewodnik podczas ostatniej wyprawy do Madagaskaru stracił dwie osoby z powodu Malarii, więc może lepiej podwójnie sie zabezpieczyć