Wpis z mikrobloga

Kraków jako jedyny próbuje coś z tym smogowym burdelem zrobić w tym kraju, a i tak zaraz zlatuje się banda dzbanów dostająca erekcji na widok mapki rzekomo sugerującej bezsensowność zakazu palenia węglem. Tak samo jak kiedyś krzyczeli, że czujniki antysmogowe to bezsens, bo i tak wiadomo, że smog jest i szkoda pieniędzy. A teraz pierwsi do ich analizowania. Kraków zrobił pierwszy krok, ma realne narzędzie wywierania presji na głównych winowajców czyli gminy sąsiadujące. Ukształtowanie terenu i powietrze nieznające granic i tak będzie robić swoje, póki zakaz nie będzie rozszerzony. Ha tfu na was, janusze ekologii.
#smog #krakow #ekologia #zalesie
  • 76
  • Odpowiedz
@Shatter Kraków finansował wymiany kotłów przez lata, a najbiedniejszym dofinansowuje rachunki za ogrzewanie

może łaskawie ktoś obnizylby podatek na gaz żeby wyszło taniej niż grzanie węglem


@FantaZy: Dobry pomysł
  • Odpowiedz
@Reiter: XDD
U mnie nie przekracza się norm w lato, a w Krakowie przekracza? Ojoj, te głupie samochody.. ( ͡° ͜ʖ ͡°) wybacz, u mnie jest najwyraźniej mniej samochoduw :(
  • Odpowiedz
@Reiter: Co ty masz z tym grillem? Kto pali grilla w zimie? Jaki wpływ na smog ma palenie grilla w lecie? Jak długo palisz takiego grilla, 2 godziny lekkiego żaru żeby kiełbaski były ciepłe, czy może palisz nim przez tydzień albo miesiąc jak temperatury utrzymują się nisko, dokładając kilka wiader węgla tak żeby z kiełbasek został popiół? No i czy takiego grilla palą wszyscy w tym samym czasie co ty? Ty
  • Odpowiedz
@bedist: W lecie to z dwa może trzy razy przekroczą normy w Krakowie. Jednak się zdarza. Jednak to nie tylko wina samochodów, wg mnie bardziej ukształtowania terenu i tego, że ludzie też palą w piecach... np. okoliczne wioski palą w piecach żeby mieć ciepłą wodę do kąpieli.

Co ty masz z tym grillem? Kto pali grilla w zimie? Jaki wpływ na smog ma palenie grilla w lecie? Jak długo palisz takiego
  • Odpowiedz
@Reiter: No dobra palisz w zimie i co z tego, zmierzyłeś jak twoje rozpalenie grilla wpływa na smog w całym Krakowie? Wiesz ilu ludzi tak jak ty rozpala grilla w zimie? Jesteś ignorantem.
  • Odpowiedz