Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić czemu ateiści chodzą na groby? Przecież wg nich leży tam jedynie kawałek węgla i wapnia (bo tlen, wodór i inne pierwiastki w większości się ulotniły lub weszły w reakcję z glebą - trumna nie jest na tyle szczelna). Bo mama każe? Równie dobrze mogą powspominać zmarłych oglądając album ze zdjęciami. WTF?

Bynajmniej nie chodzi mi by zabraniać chodzenie na groby ateistom. Zwyczajnie śmieszy mnie, że osoby, które nie wierzą w Boga (a co za tym idzie: w życie wieczne) chodzą na groby żeby oddać cześć zmarłym. Zakładając, że Bóg nie istnieje i życie człowieka kończy się wraz z ustaniem jego procesów życiowych nie ma żadnego racjonalnego powodu by odwiedzać groby zmarłych. W tym momencie ateiści zachowują się kompletnie nieracjonalnie. Tak więc z jednej strony wytykają nieracjonalne zachowanie katolikom, a z drugiej zachowują się jeszcze mniej racjonalnie.

#kosciol #ateizm #gimboateizm #wtf #naukowcywiary

Bethesda_sucks - Może mi ktoś wyjaśnić czemu ateiści chodzą na groby? Przecież wg nic...

źródło: comment_511AA1LDaVmb2yDPz4el1wkkjKfhWhqJ.jpg

Pobierz
  • 88
@FlimboQuest: Co mają uczucia do odwiedzania szczątek? To już tylko kawałek węgla i wapnia, a jeśli tak nie uważasz to najwyraźniej nie jesteś ateistą. Jaką więź masz ze szkieletem (lub kawałkiem węgla jeśli ciało leżało dłużej)? No chyba, że wierzysz, że umarli zmartwychwstaną i że istnieje niebo, a co za tym idzie, że zmarli usłyszą to co do nich mówisz.
Co mają uczucia do odwiedzania szczątek? To już tylko kawałek węgla i wapnia, a jeśli tak nie uważasz to najwyraźniej nie jesteś ateistą.


@Bethesda_sucks: Masz po prosry #!$%@? pogląd na to czym wg. Ciebie jest ateizm. Miejsce pochówku jest po prostu takim "pomnikiem" pamiątkowym zmarłego przy którym można wspomnieć zmarłego. Nie musi mieć to w ogóle żadnego związku z religią.
Przecież wg nich leży tam jedynie kawałek węgla i wapnia (bo tlen, wodór i inne pierwiastki w większości się ulotniły lub weszły w reakcję z glebą - trumna nie jest na tyle szczelna).


@Bethesda_sucks: Albo troll, albo jeszcze gorzej - po prostu kretyn.

Przecież chrześcijanie twierdzą tak samo - w ziemi leżą tylko szczątki, a dusza jest wg nich albo w "Niebie" albo w zupełnie innym wymiarze, bynajmniej nie zakopana pod
Miejsce pochówku jest po prostu takim "pomnikiem" pamiątkowym zmarłego przy którym można wspomnieć zmarłego.


@poprostumort: Wspominać możesz w domu oglądając album ze zdjęciami zmarłej osoby. Do czego potrzebny ci pomnik skoro to tylko pomnik (równie dobrze mógłbyś oglądać zdjęcie pomnika)?

Przecież chrześcijanie twierdzą tak samo - w ziemi leżą tylko szczątki, a dusza jest wg nich albo w "Niebie" albo w zupełnie innym wymiarze, bynajmniej nie zakopana pod ziemią.


@kobietanawykopie:
Wspominać możesz w domu oglądając album ze zdjęciami zmarłej osoby. Do czego potrzebny ci pomnik skoro to tylko pomnik (równie dobrze mógłbyś oglądać zdjęcie pomnika)?


@Bethesda_sucks: Zmiana otoczenia na takie wpływające bardziej na zadumę, odwiedziny miejsca gdzie się "żegnało" danego zmarłego. Jednemu wystarczy album, inny woli przejśc się na grób i zrobić z tego większe wydarzenie niż otworzenie albumu ze zdjęciami. Nie ma to nic wspólnego z tym czy jest wierzący
@Bethesda_sucks: Tradycja nie odchodzi z pokolenia na pokolenie. Ateiści wychowani w katolickich rodzinach będą uważali, że to nie wiara jest przyczyną ich zachowania, ale prawda jest taka, że wzorce zachowań i sposób myślenia odziedziczyli po swoich katolickich rodzinach. Ja uważam że takie europejskie tradycje bazujące na wierze mogą zaniknąć w ciągu kilku pokoleń, na pewno się to nie stanie od razu.
@Bethesda_sucks: ale ty #!$%@? jestes durny ty #!$%@? polaku
Jak nie wierze ze ktos sie zmienia w ducha i idzie siedziec u ojca zydziska z izraela w imperium w chmurach znaczy ze mam zapomniec o nim iw ogole przestac chodzic na miejace gdzie spoczelo jego truchlo zeby oddac mu hold albo go powspominac
Ja #!$%@? nie dziwi mnie ze bedziemy zarabiac w tym kraju 5k na miesiac skoro taka elita jest