Wpis z mikrobloga

chciałbym zacząć chodzić na #silownia i zmontować sobie jakiś fajny plan treningowy. Bliżej mi do #crossfit czy hiit niż do ćwiczenia typowo kulturystycznego (bo nie lubię, dla mnie nuda) tylko, że tak za bardzo nie wiem, jak zacząć komponowanie takiego treningu i w ogóle jakie są dostępne ćwiczenia / workouty / etc. Znacie jakieś miejsce w necie gdzie są przykładowe ćwiczenia? Najlepiej byłoby jakby były dostępne ze zwykłymi przyrządami siłownianymi (hantle, sztanga) ale innymi też nie pogardzę. No i wyjaśnienie np co z czym można łączyć w trakcie treningu itp. Taguję #mirkokoksy dla zawołania ludzi potencjalnie znających się na temacie :) Plan to ok 2x w tygodniu - bo 2x w tygodniu trenuję tenis więc i tak mi starczy wysiłku :)
  • 9
@kefas_safek: Zakładam że chciałbyś to zrobić najmniejszym możliwym kosztem, ale naprawdę polecam ci porady trenera personalnego, trochę to kosztuje , ale zrobi ci on plan , ewentualnie pomoże ci w ogarnięciu ćwiczeń. Z własnego doświadczenia wiem że samodzielne ćwiczenie na początku może spowodować kontuzje (w moim przypadku kontuzja pleców na poziomie kości ogonowej)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kefas_safek: są gotowe plany treningowe. Dla początkującego według mnie nie ma sensu korzystać z opcji "kup trening", co innego opcja "pokaż technikę".
Natomiast wszystkiego możesz się sam nauczyć. Kwestia cierpliwości i tego czy będziesz tego chci.
@OlejRzepakowy: Personalny to największa ściema. Masz fajne nisko płatne platformy odnośnie diety i ćwiczeń . Wszystko znajdziesz w necie bądź yt. Jeśli chodzi o sam trening polecam Szymon Moszny. Gdy na silce będziesz robił coś źle i tak koksy Cię wyprostuja. Chyba, że masz dużo kapuchy. To bierz personalego i nie stekaj.
@OlejRzepakowy: bledne zalozenie. Obecnie chodze do trenera personalnego, ktory robi mi cwiczenia wlasnie takie crossfitowe ale chce sie od noego oderwac zeby te koszty zmniejszyc. czyli nie chodzi steicte o ciecie kosztow i podstawy jakies mam.

@friboo: no z takim podejsciem to ie ma sensu nic robic :) sorry,ale nie poslucham :p. Dla mnie lepiej 2x niz 0x w tygodniu.
Co do treningu rwaniowego to nie slyszalem, moze by przypasowal
https://www.fabrykasily.pl/plany_treningowe?gclid=Cj0KCQiA-4nuBRCnARIsAHwyuPpwmrvGXU0CW_dH324MV07HseOVZHiuaK75wZA6JwEPcYERwEuqpmkaAu4zEALw_wcB jeden z nielicznych. Weź odpal yt popatrz jak się poprawnie wykonuje ćwiczenia. Najważniejsza jest koordynacja ruchowa i odpowiednie tempo(nie ciężar). Na początku polecam ćwiczenia ogólnorozwojowe, nie na dane partie mięśniowe, gdyż musisz się rozruszac, pamiętaj o dobrej rozgrzewce.