Wpis z mikrobloga

@MassFett:

@Primusek: Chcesz powiedziec w zaleznosci od urodzenia? Wiesz ze blisko 85% fortun jest dziedziczona?


I co w tym dziwnego? Uwazasz, ze po smierci caly twoj dorobek powinien byc konfiskowany, a twoj dzieciak powinien zaczynać od zera jak w jakims rpgu? Jaki byłby sens zarabiania i oszczędzania pieniedzy?
  • Odpowiedz
@snusmumriken90:

a mnie #!$%@? obchodzisz ty i twój portfel.


Z twojego wpisu oraz z programu partii Razem, wynika zupełnie cos innego.

Wole by jak najwięcej ludzi miało lepiej.


Woleć to sobie możesz, dopóki chcesz finansować to ze swoich pieniędzy.

Większość zawsze będzie ważniejsza niż ty,


Oczywiście, ze nie. Pracuje po to, zeby mi bylo jak najlepiej, reszta może dla mnie gryźć piach.

dziecko bananowych rodziców


To juz tylko twoje urojenia.
  • Odpowiedz
Przeciwieństwem kapitalizmu jest komunizm, ale tego NIE MA nigdzie na świecie, a kapitalizm jest DOSŁOWNIE w każdym kraju. Nawet Kubie, Korei Pn. czy Chinach. Socjalizmu może być dużo (kraje skandynawskie) a może też być go mało (USA), lub też ekstremalnie mało (Hongkong, Singapur).


@Landschildkroete: Z tym Singapurem to bym nie przesadzał, poczytaj kto i w jaki sposób buduje tam mieszkania: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10261?fbclid=IwAR1xsw6v2M-DQb12WdlboaMbL8oljITRSfC6hzn0j1WO3bu1f0bYu1qpESM
  • Odpowiedz
@MassFett: Zapisałem sobie, przeczytam w wolnej chwili.

Nie, oczywiscie ze nie. Uwazam ze wielkie fortuny nie powinny w ogole powstawac.


A w jaki sposób chciałbyś zlikwidować już istniejące? Zabrać? Zauważ, że to nie jest tak, że wielkie firmy trzymają pieniądze w skarpecie. Taki Google, Tesla, Samsung itp, ciągle inwestują miliardy w nowe technologie, które poprawiają życie ogółowi ludzi, oczywiście za odpowiednią opłatą.
  • Odpowiedz
A w jaki sposób chciałbyś zlikwidować już istniejące? Zabrać?


Nie. Ale wprowadzic prog 91% podatku dochodowego dla tych ubersuperbogatych bez mozliwosci wyprowadzania pieniedzy. Taki podatek istnial w 1955 w stanach link

Taki Google, Tesla, Samsung itp, ciągle inwestują miliardy w nowe technologie, które poprawiają życie ogółowi ludzi, oczywiście za odpowiednią opłatą.


Tak i nie. Firmy maja 4 sposoby zagospodarowania swoim zyskiem

1. tak jak piszesz - inwestycja w infrastrukture lub research
2.
  • Odpowiedz