Wpis z mikrobloga

Hej, mam do was pytanko Ketoświry na temat tłuszczy xD
Wiele razy już widziałam, ze wszyscy polecają jeść tłuszcze zwierzęce zamiast roślinnych. Ale w sumie dlaczego? Ja zdecydowanie lepiej czuje się jedząc tłuszcze głównie z oliw, warzyw i trochę nabiału z dodatkiem mięsa, niż odwrotnie.

Czy to ma jakieś uwarunkowanie dlaczego jedne są lepsze od drugich, a może nie są wcale i to tylko indywidualne odczucia.

Wołam @BarkaMleczna i @chixi :)
#keto
  • 29
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: Okej, rozumiem. Dziękuje Ci za te informacje! Są bardzo pomocne :)
Wszyscy mnie tu chyba trochę namówili na zwiększenie tłuszczów zwierzęcych, tylko ze ja po prostu czuje się po nich ciężko i źle ale postaram się zmieniać to małymi porcjami może organizm z czasem się przyzwyczai.
  • Odpowiedz
@BzdziagwaLujka: Jeszcze chciałem dodać, moja dziewczyna - weganka, przez tydzień próbowała diety keto. O ile czuła się dobrze to było niesamowicie czasochłonne skomponowanie odpowiedniego jadłospisu, a wachlarz dostępnych produktów był bardzo mały. Ty oczywiście mówisz tylko o ograniczaniu produktów odzwierzęcych a nie całkowitej eliminacji. Ale wydaje mi się że to również może po pewnym czasie skutkować dosyć słabo zróżnicowaną dietą.
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: A wręcz przeciwnie, co do vege keto się zgadzam, mam paru znajomych, którzy próbowali i szybko skończyli właśnie ze względu na małe pole do popisu. A jezeli chodzi o mój jadłospis jest całkiem zróżnicowany, zakłada duzo warzyw, głównie w postaci sałatek, przez co dodawanie olejów daje mi dobre makro. I mięso codziennie tez jem, tylko mniej niż przy „standardowym” keto, które stosuje większość osób, bo raczej jest to tylko trochę
  • Odpowiedz
@BzdziagwaLujka: zależy co bierzesz za tłuszcze zwierzęce, jeśli smalec wieprzowy to podpisuje się pod tym rękami i nogami - też lepiej czuje się nie jedząc tłuszczu wieprzowego.

Spróbuj tłuszczu wołowego ( i najlepiej jakby udało się dorwać takie kawałki) albo owczego.

I daj znać jak, jest duuuzo lepiej niż na zwierzęcych.

PS: warzywa są przereklamowane, lepiej nie jeść wcale i wydać hajs na dobrą dziczyzny, rybki itd. Już #!$%@?ąc od tego
  • Odpowiedz
@Blablablabla123: Niestety warzyw z diety nigdy nie zdecyduje się wyeliminować, kocham warzywa i to jest coś bez czego nie wyobrażam sobie posiłków. Jeśli mam możliwość kupuje sprawdzone z działek, jeżeli nie mam to kupuje w sklepach. Ale ni nic nie przekona mnie do zrezygnowania z tego.

A co do mięsa, to właśnie lepiej mi po wieprzowinie niż po wołowinie. Kawałki boczku czy schabowy są jeszcze akceptowalne, ale np burger wołowy sprawia,
  • Odpowiedz
@BzdziagwaLujka:

Takie luźne propozycje :)

A jadłaś mięso wołowe bez dodatków w postaci warzyw po prostu sam stek albo jakieś kotlety?
Kombo mięso plus warzywa może się nie sprawdzać.
Generaln
Spróbuj to rozdzielić mięso osobno ale też z jakimś tłuszczem wołowina jest dużo chudsza od wieprzowiny, dołóż np.tluszcz wołowy , warzywa z jakimś tłuszczem i np. śmietaną, masłem osobno po paru godzinach.

Ja bym po pierwsze ogarnęła jakąś aplikacje i policzyla
  • Odpowiedz