Wpis z mikrobloga

Darjeeling o’clock. Jak co wyjazd na wakacje, przywożę nowego Szwajcara do domu. Tym razem udało się znaleźć #rolex #skydweller z czarną tarczą na białym złocie. To mój pierwszy rollie w kolekcji.

Jestem mega zadowolony ze zdobyczy, no i trzeba będzie zakupić nowego watch windera, wiec to nie koniec wydatków.

#watches #watchboners #zegarki #chwalesie
brodaty_gomez - Darjeeling o’clock. Jak co wyjazd na wakacje, przywożę nowego Szwajca...

źródło: comment_mWfqIpOs6NjnDuefcFAr2zlIo7Z8Rcy3.jpg

Pobierz
  • 15
@brodaty_gomez: bardzo ładny, choć Skydewller uważam razem z Yacht Master za trochę dziwny ;)

@diogene: ja może trochę wyjaśnię dla tych który nie wiedzą. To jest Perpetual. Ta czerwona "kropka" nad indeksami godzinowymi pokazuje, który miesiąc w roku mamy i wtedy zegarek można "zaprogramować" aby pokazywał dzień miesiąca w zależności ile jest dni w danym miesiącu. Chyba trochę dziwnie to opisałem ;) wiecie o co chodzi. Ustawianie nie jest specjalnie
@diogene: alez drogi kolego... Ja tam też tak napisałem, że nie do końca się sam
rozumiem() Chciałem jedynie przybliżyć problem poruszony przez Ciebie czyli ustawianie tego ustrojstwa. Nieczęsto widzi się takie zegary tutaj ;)... a to dobry powód do ciekawej dyskusji.
@brodaty_gomez: eeh daj zegarkom trochę odpocząć czasem. Winder ma sens gdy zegarek jest upierdliwy w ustawianiu, bo ma np. dużo komplikacji, albo w tym tygodniu chcesz nosić te 1-3 zegarki na zmianę. Albo to jest nomos gdzie wskazówkę godzinową trzeba przekręcić np. 50 razy by ustawić datę
@diogene: Barrington robi przerwę co 12h wiec luz. Ja mam kilka zegarków z date/annual (i niedługo wchodzi Perpetual) i nie chce mi się tego ustawiać.

Poza tym nie widzi mi się ustawiać nawet godzinę/minutę jak chce użyć zegarka, a dosyć często je zmieniam.