Wpis z mikrobloga

Czy komuś udało się przestać całkowicie jeść słodycze, słone przekąski, fast-foody itd? Jeśli tak, to w jaki sposób sobie z tym poradziliście? Ja próbuję, ale pękam zazwyczaj po kilku dniach i wtedy wpadam w ciąg kilkudniowy, że jem bez opamiętania, po czym znowu się sobą brzydzę i przestaję na kilka dni, i tak w kółko. Szukam skutecznej metody, żeby całkowicie się odciąć od tego syfu. Pomocy!
#przegryw #odchudzanie #niezdrowejedzenie
  • 20
@PatologiiZew @sezonandrzeja stopniowe ograniczanie nie działa, bo cały czas czuję, że robię coś nie tak, a jak mam coś robić to albo w jedną, albo w drugą. Parę lat temu z dnia na dzień powiedziałem sobie, że kończę z takim żarciem i przez 1,5 roku nie zjadłem nawet cukierka, chipsa czy nie wziąłem łyka coli, aż choroba rozjechała mi brzuch, a lekarz oprócz antybiotyków zalecił mi pić dużo coli, bo niszczą bakterie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Revolverheld: Przekąski raz na jakiś czas nie są złe, kwestia ilości i jakości. Myślę, że warto ćwiczyć silną wolę, to się przełoży na lepszą jakość życia. Kup sobie przekąski na zapas i pracuj nad tym, by jeść np. tylko w niedzielę i kiedy zrobisz coś, co jest warte dania sobie samemu nagrody.
@PatologiiZew: może to jakieś rozwiązanie. Najczęściej pękam, jak mi się nudzi, albo przy oglądaniu czegoś dłuższego, jak film, czy serial, gdzie przekąski były nieodłączną częścią każdego seansu. Poszukam może jakiś przepisów na zdrowe, niskokaloryczne zamienniki, bo przyznam, że przez ostatni rok dowaliłem 10kg i już nadwaga wjechała mocno.
@quizonmyface: piję głównie wodę mineralną i raz dziennie kawę/herbatę bez cukru, także z tym nie ma problemu. Problem w tym, że nawet jak jestem objedzony tak, że nie mogę złapać tchu, to i tak wepchnę w siebie jeszcze paczkę chipsów, czy dwie tabliczki czekolady. Moje łakomstwo nie zna granic.
@Revolverheld: to ciezko. Nigdy nie mialem takiego problemu. Moze po prostu duzo wiecej wysilku musisz wlozyc w to, zeby sie kontrolowac i dasz rade. Ale w takim wypadku mozesz byc z siebie zadowolony, jesli sie uda. Pomysl ze to dla Twojego dobra. A nikt inny tego nie doceni :D
@Revolverheld: zacznij od zastąpienia cukru na przykład stevią, po dosyć krótkim czasie do smaku się przyzwyczaisz i to cukier będzie smakował dziwnie. Później zacznij liczyć kalorie, nie musisz dokladnie, wystarczy szacunkowo, te 10 kg spokojnie zgubisz w 2 miesiące jeżeli się będziesz ruszal. Mówię to na własnym przykladzie.
@Revolverheld: Nie jem słodyczy i słonych przekąsek a fastfooda zjem raz na jakiś czas . Twój problem bardziej przypomina moje rzucanie palenia. Mam tylko jedną radę nie kupować, nie oszukiwać się że to tylko jedna paczka chipsów albo że od jutra przestaje jeść. Musisz przestać kupować i nie ważne co będzie się działo nie złamać się. O ile słodycze i słone przekąski rzuciłem na luzie to z fajkami miałem kilka podejść.