Wpis z mikrobloga

@wykopsowa: Pracowałem w jednym elektromarckecie i np. drukarki nadal miały ok. 40% marży, monitory też niemałe. W ramach bonusu pracowniczego mogliśmy sobie co ileś czasu kupić coś z ceną ustawioną na 5% marży i bardzo ładny bonus tego potrafił wyjść.
@kepak bo w usa 1) marze sa wyzsze wiec jest z czego ciąć - w inne dni przepłacasz 2) w trakcie black friday sprzedają modele okrojone np. Telewizory brz wszystkich łącz, a niektórzy i tak kupią bo w promocji / albo nie wolą zaplącic mniej za mniej funkcji. Ewntualnie rzeczywiste czyszczenie magazynów i lepiej sprzedać bez marży niz nie sprzedać wcale.

A tak jak pisalem marze moga miec wyższe. To maja z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bukimi: bo elektromarkety doją klientów. Jak kiedyś pracowałem w sklepie komputerowym, to na zestawach i usługach się zarabiało, a ceny komponentów to marże pokoju 1,5-4%, tylko aby cenniki były zachęcające na tle konkurencji (ludzie potrafili jechać na drugi koniec miasta aby złożyć zestaw tylko dlatego, że te same części w osiedlowym sklepiku były ŁĄCZNIE kilkanaście złotych droższe. Tyle, że to było w czasach, gdzie ludzie byli mniej majętni, a elektronikę kupowali
@Unik4t @panczekolady Znając życie i polskie gówno zarządzanie zespołem to małemu żuczkowi, który czegoś nie dopilnował, firma oświadczyła, że zapłaci za "promocję" z własnych pieniędzy, więc żuczek, robiąc pod siebie, zaczął szybko smarować te durne pisma o uchyleniu się od skutków oświadczenia woli. Dalszą historię wszyscy znamy. Jak się zarządza ludźmi, takie się ma wyniki - i w efekcie spółka akcyjna psuje sobie reputację za parę tysięcy złotych...
@dr_Klotz: mogl napisac ze sa biedni i przymieraja glodem, niezly marketing. jaki tam zuczek - prezes na bank tym steruje, nikt o zdrowym rozsadku by sie tak nie szmacil
ktos na gorze zrobil wielkie OOOOOOOO i wyslal do roboty jakiegos prawnika, tylko prawnik by straszyl klientow takimi pismami