Wpis z mikrobloga

@ChadimusPrzegrywus: Spójrz sobie na wymagania DaVinciego. To życzy sobie 8-16GB RAMu i solidną grafikę gdzie Vegasik #!$%@? ładnie na 6-8 i integrze Intela xD
Linux nie jest dojrzały dla rynku domowego. To zabawka dla autystów i narzędzie dla profesjonalistów.
Ach, no i avatar z chińskiej bajki. Tfu
  • Odpowiedz
@Anon_wluj: przeciez calkiem spora grupa Linuxowcow nawoluje do porzucenia Windy i OSXa na rzecz Linucha, takze w domowych zastosowaniach, wiec o co Ci chodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@koneser_azbestu jakie plusy wzgledem windowsa ma macos

Oraz wzgledem linuxa
Zadne
Bo macos nadaje sie do przegladarki i notatnika

@Nationalheld: Nadaje sie do wielu rzeczy, ale ja np uwielbiam Maca i MacOs za to, ze jak 6 lat temu kupilem Macbooka to do teraz resetowalem go tylko 3 razy (chcialem, nie musialem) a takto jest caly czas wlaczony i #!$%@? tak jak bym go wczoraj wyjal z pudelka.

MacOs trzyma czystosc,
  • Odpowiedz
@Tea: Mmm, wspaniałe mają maki te taczpadziory. Dobre gdy ma się łapy koszykarza. Na pewno wysoko ceniłbym tę przestrzeń do wygodnego scrollowania wypoku. ()
Właściwie to pal licho ten scroll, na niektórych touchpadach wykonanie gestu na cztery paluchy jest dla mnie niewykonalne. ( ͠° °)

A tak poza tym to gardzę firmą i jej produktami za ceny z anusa.
  • Odpowiedz
@Tea: Ja mam Maca z 2015 i jak ktos juz pisal. Do IT to jest sprzet nie dobpobicia, a kto nie mial lub hvja sie zna, ten obraza jabluszko :) Dla samego touchpada niektorzy kupuja wlasnie. Na domowym mam Minta i Lenovo y700.
  • Odpowiedz
@Skurviduplo: i9 2,3 GHz, 1TB SSD, 16GB Ramu, Radeon 5500m 4GB

@hoppek: szczerze mówiąc to muszę szukać zazwyczaj na klawiaturze tej tyldy xD ale to dlatego, że rzadko jej używam.
  • Odpowiedz
@Tea: Hej przesiadałeś się z jakiego sprzętu? Mam 2018 15 zastanawiam się czy nie zmienić na ten nowy 16" bo podoba mi się większy ekran, sama klawiatura akurat mi ta stara odpowiada.
  • Odpowiedz
@schriker: Miałem 15 calowego 2019 z 6 rdzeniową i7. Tyle, że to był służbowy, a akurat się zwalniałem, więc musiałem w końcu kupić coś prywatnego.
  • Odpowiedz
@Tea: Miałbym kilka pytań, dużo większa i cięższa jest 16? Która klawiatura odpowiada Ci bardziej z nowego czy starego modelu? Ekran jest jakoś zauważalnie większy tzn. czy czuć różnicę?
  • Odpowiedz
@schriker: Oj jest z niego niezły byk ( ͡° ͜ʖ ͡°) niby tylko ~190 gramów cięższy ale czuć różnicę. Klawiatura w tym nowym mi się bardziej podoba, czuć jakby to była hybryda klawiatury Magic Keyboard z tą z dotychczasowych MBP. Ekran jest potężny i zdecydowanie czuć różnicę, jest ogroomny :D
  • Odpowiedz
@Tea: Pytam o ekran, bo lubię pracować tylko na macu czasem bez żadnego podpiętego monitora i fajnie jest mieć większą przestrzeń do pracy pod ręką. Chyba się skusze.
  • Odpowiedz
@schriker: Fajnie gdybyś mógł chociaż na chwilę go zgarnąć w sklepie, postawić na kolanach albo coś. Naprawdę ekran daje radę
  • Odpowiedz