Wpis z mikrobloga

Hej, to pytanie kieruję do osób, które poszly do psychologa bądź psychiatry z powodu poważnych problemów: warto iść, czy nie?
Jak wyglada terapia, co specjalista moze naprawić, a czego nie może? Myślicie, ze warto pójść z takich powodów jak samotność, brak bliskości, czy może są to rzeczy, które sam muszę przepracować?

#psychologia #psychiatra #psychoterapia #probujewyjscnaprosta #pytanie może trochę #samobojstwo
  • 6
@ponuryrolnik W tym rzecz, że nie mam depresji. Zamiast tego, z wielu różnych (czasem losowych) przypadków stałem się bardzo aspołeczny, a brak pozytywnych relacji z rodzicami w dzieciństwie całkowicie dobił mój stan. Dzisiaj po latach, kiedy postanowiłem coś z tym zrobić, zdałem sobie sprawę z tego, ze zupełnie nie potrafię nawiązywać oraz utrzymywać relacji z osobami, na których mi zależy. Często milczę jak stulejarz, czasem przytaknę - i tak wygląda typowa rozmowa
@Glan: no to terapia... psycholog ci powie - spotkaj się z kimś, idź pobiegaj... zresztą mam podobnie - znaczy w pracy dobrze się dogaduję z ludźmi, lubię nawet sobie pogadać... ale jak nie mam z kim pogadać to też mi to nie przeszkadza... zresztą takie czasy chyba, mam wrażenie, że jak ktoś chce mnie bliżej poznać to ma zamiar mi coś sprzedać albo coś ( ͡° ͜ʖ ͡°