Wpis z mikrobloga

@fizzly: po propozycji ankiety dostałem taką odpowiedź od promotorki: "SURVEY OF THIS KIND IS NOT A SCIENTIFIC METHOD, THAT’S WHY YOU CANNOT COLLECT YOUR SAMPLE IN THIS WAY. IT COULD BE POSSIBLE BUT YOU SHOULD SET VARIOUS CRITERIA TO APPROACH A VERY HOMOGENEOUS GROUP OF INFORMANTS – AND IT IS NOT IN YOUR POWER TO DO SO. YOU MUST COME UP WITH A DIFFERENT WAY." więc raczej twoja propozycja też odpada,
@fizzly: też mi się nie podoba, jednak u mnie na uczelni zapisy na seminarium odbywały się alfabetycznie, z moim nazwiskiem innego wyboru już nie miałem bo miejsca były ograniczone więc niestety muszę się przemęczyć xD
@eloss: uzasadnil bym tak, ze slownik X jest autorytatywnym zrodlem, szeroko wykorzystywanym... A jesli masz dostep do eersji elektronicznej ni to juz w ogole luz, bo wyszukiwanie bedzie prostsze.
Co w ogile chcesz analizowac? Albo inaczej: jaki proponujesz tyrul pracy i jakie jest pytanie badawcze?
@slapdash "BODY AND ANIMAL IDIOMS. COMPARATIVE ANALYSIS"
Założenie jest takie ze wybieram idiom X pochodzący z języka angielskiego i szukam jego polskiego odpowiednika (jeśli istnieje) i analizuje różnice (np. Dlaczego po angielsku kick the bucket a po polsku kopnąć w kalendarz) oraz analizuje znaczenie dosłowne i przenośne. Nad pytaniami badawczymi wciąż pracuje ale promotorka najpierw kazala mi wyjaśnić skąd będę brać te idiomy do analizy.
@eloss: wiec wzialbym np oxford dictionary of english idioms i slownik idiomowbpolskich pwn, aegumentujac, ze sa to popularne, dobrze zbadane i godne zaufania slowniki (to przyklady, moze znajdziesz lepsze). Nie wiem o ilu idiomach mowimy, ale te dwa obszary moga byc za szerokie na.mgisterke, rozwaz zawezenie do jednego z nich, a moze nawet jeszcze weziej (np. reptilian idioms :) ). Watpie zeby promotorka chciala podwazac wage slownika PWN.
A w kazdym
@slapdash: " It is a good idea to collect idioms from dictionaries but how will you find them there? Will you go through the whole website/book? How will you find them?" Szybka odpowiedź od promotorki xD Jedyne co mi przychodzi na myśl to odpisać jej że wybiorę pierwsze 20 idiomów z obu kategori i koniec xD Chyba że jesteś w stanie dopisac jakiś pomysł
@eloss: a dixtionary of idioms will be full of idioms ma'am. I'll go crtl+f for all instances of hand, foot, leg, eye, ear, head, toe, finger, tit, ass, gut, liver and cunt as well as cat, dog, donkey, cow, ass again, snake, whale, shark, monkey, ape, bee, ant and finally bitch.
Uzasadnienie wyboru (np.canine idioms) sobie wymyslisz, a nawet zmyslisz. Wyszukiwanie idiomow w slowniku idiomow bedzie zmudne ale proste. Jesli ona