Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak wy, ale ja bardzo czekałem na serial Amazona na podstawie "Fundacji" Asimova, bo to jeden z moich ulubionych książkowych cyklów scifi. Aż do dziś.

Bo dziś wyczytałem, że i amazon nie opadł się "postępowi" i netflixizacji seriali. Bo okazało się że Amazon zamienił dwóch kluczowych męskich bohaterów na kobiety, w tym jedną czarną jakby było mało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak więc w roli matematycznej geniuszki zobaczymy oczywiście czarną kobiete by walczyć ze stereotypami, tym bardziej że ostatnio jakieś obłąkane lewaki twierdziły że matematyka jest rasistowska. Ok, to jeszcze mogę zrozumieć. Takie czasy.

Szczytem jest za to zrobienie z Salvora Hardina i Eto Demerzela kobiet. W tym Hardina rasy wiadomo jakiej. Powiedzcie mi jak można zrobić z robota, bohatera powieści "Ja robot" kobietę. "Ja robot" #!$%@?, a nie "Ja robotka" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pewnie ludzie, którzy nie czytali będą mieli to w dupie, ale dla fanów książki to prawdziwy cios w serce.

Na zdjęciu serialowy Salvor Harden ()

#seriale #scifi #ksiazki #kolorowaagitacja #bekazlewactwa #gorzkiezale
L.....e - Nie wiem jak wy, ale ja bardzo czekałem na serial Amazona na podstawie "Fun...

źródło: comment_zFxHAeQ9ucPF62DnRizUjkwYqPExttBq.jpg

Pobierz
  • 44
@LibertyPrime: PRZEPRASZAM BARDZO, ale jeśli mówimy o Asimovie to saga o robotach jest dużo lepsza od Fundacji. Dlaczego Fundacja jest taka popularna a saga o robotach już nie? :(
I serio to czy bajtujesz? Bo jednak boli to co napisałeś.
@Jasak: Też myślałem że to żart. Niestety to prawda. A to czy lepsze czy nie to kwestia gustu. We wszystkich tych książkach przewija sie Daneel Olivaw. Teraz już Daneelka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LibertyPrime: A czy płeć bohaterów ma jakiekolwiek znaczenie dla historii? Jeżeli nie bardzo, to nie widzę sensu darcia szat. Adaptacja, to adaptacja - autorzy mają prawo do przetworzenia jej w taki sposób, jaki pasuje im do opowieści, którą chcą opowiedzieć. Jeżeli zachowają tematyczny rdzeń oraz wydźwięk, to zmiany w wyglądzie postaci są drugorzędne. Nie lepiej poczekać na efekt końcowy i dopiero wtedy oceniać?
Ok, ale po co?


@LibertyPrime: Nie wiem, może podczas prób i preprodukcji obie panie zrobiły na tyle olbrzymie wrażenie, że postanowiono zaadaptować całość z nimi? Może autorzy chcą jeszcze coś tam dopowiedzieć? Może Amazon chce pozyskać większą damską demografię i wyszło im, że zmiana płci wyjdzie im na dobre z punktu widzenia biznesowego? Powodu może być masa - niemniej jednak wciąż uważam, że jeżeli jakaś cecha fizyczna bohatera nie ma znaczenia
@LibertyPrime: czekam aż ogłoszą, że Hari Seldon to też kobieta i będzie w związku z robotem lesbijką, którą przysłała kobieca-lesbijska wersja Salvora w związku z swoim genialnym planem.
Jako fan od dziecka twórczości Asimova, mówię stanowcze nie. Jeśli treść książek i budowanie bohaterów nie ma sensu, to równie dobrze sami mogą zmieniać fabułę by pasowała pod ich tezy - co jest dla mnie niewybaczalne. Wrzucę to sobie gdzieś "obejrzeć by sprawdzić",
@LibertyPrime: idealny plan, w końcu ma go ochraniać, to niech będzie facet, bo każdy facet lubi ochraniać innych. No i faceci się lepiej starzeją, to stary Seldon nie zauważy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz to już kompletnie sobie humor popsułem :(