Wpis z mikrobloga

@10129: okej. "Jutro" pogrzebie w ustawieniach, bo godzina już późna dzisiaj. Tym bardziej mając na uwadze godzinę serdeczne dzięki za pomoc!

albo sprawdź jeszcze raz czy foli nie ma ( ͡º ͜ʖ͡º)

Spadaj ;)
@jombsik: pewnie tak

@Paayor: to jest normalne, nie porównuj full core oc do napięć boosta. maks bezpieczne dla manualnego oc to jest 1.325 niby. Napięcie samo bez natężenia nic nie znaczy, przy obciążeniu wszystkich rdzeni płyta da dużo mniejsze napięcie dla procka, to jest tylko pod niskie obciążenia wysokie. Poczytaj sobie co człowiek z amd pisał https://www.reddit.com/r/Amd/comments/cbls9g/the_final_word_on_idle_voltages_for_3rd_gen_ryzen/
@10129: kurczę, zrobiłem chyba wszystko o czym mówiłeś, tj:
- włączyłem w BIOSie Cool n Quiet i CPPC (bez "2", bo z dwójką nie znalazłem),
- pobrałem sterownik AMD i w opcjach zasilania Windowsa ustawiłem AMD Ryzen Balanced

Wyniki są gorsze niż wczoraj. Na załączonym obrazku jest wyniki po około 15 minutach od uruchomienia z włączonym w tle Firefoxem i chmurami Google i MEGA (chmur wczoraj zainstalowanych nie miałem, więc one
Pobierz jombsik - @10129: kurczę, zrobiłem chyba wszystko o czym mówiłeś, tj:
- włączyłem w ...
źródło: comment_Om9IY0NjVgBKZLejxUpECvPMJ9sbHBKL.jpg
@jombsik: aaa i jeszcze FYI: w BIOSie włączyłem XMP - nie wiem czy ma to znaczenie, ale wolę wspomnieć.

Krzywą wiatraka zmieniłem na spokojniejszą, tj:
0*C - 20%
60*C - 40%
75*C - 60%
80*C - 100%

Puściłem też dla pewności ten test Prime95 i po 10 minutach komp nie zdechł. Temperatura utrzymuje się w zakresie 93,6 - 94,5*C, przy maksie 94,8*C.

Czyli rozumiem, że wszystko jest okej i nie mam
@10129: nie masz 70 stopni pod tym obciążeniem?! Ponad 25 stopni różnicy, dobry Boże :D To ja teraz z FF i Spotify mam 55-61 stopni o.O To na pewno wina #!$%@? chłodzenia a nie samego procesora?