Wpis z mikrobloga

Otwieram dyskusję.

Wczoraj na jakimś filmie na youtube, z którego uczyłem się przysiadów padło bardzo fajne zdanie. "Strength is a skill".

I w przypadku trójboju i dwuboju zgodzę się w 100%, ale tak na co dzień? Jak ma się ta siła z wyuczonych, zaprogramowanych wzorców ruchowych do dynamicznej siły użytecznej. Bo taki byk albo goryl to nawet przysiadu nie potrafi zrobić z obciążeniem.

Innymi słowy - kto jest silniejszy - wirtuoz gryfu, profesor obciążenia, papież diety @Kasahara, czy prosty chłop z pola, chodząca snopowiązałka @DywanTv?

#mikrokoksy
  • 47
@sinbad_:

Większa masa mięśniowa - większy potencjał siły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego trzeba mieć optymalny poziom masy mięśniowej do wzrostu. Dlatego dla mnie o kant dupy potłuc są plany polegające na grindowaniu bojów dla laika a jak bez bomby to już w ogóle.
Później będzie taki @DywanTv z 176 cm startował np. w kategorii do 90 kg z 18 % BF i przyjdzie gościu co ma
@sinbad_: Ja bym powiedział, że oba po trochu. Taka zwykła chamska siła mięśni jest ważna, ale umiejętność ich angażowania i znajomość mechaniki ruchu na pewno nie przeszkadza gdy trzeba coś dzwigać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sinbad_: Jak to sprawdzić? Kasahara robi więcej rodzajów ćwiczeń, więc pewnie w ohp czy uginaniu na biceps by byl lepszy, ale ja często robię bulgary, to pewnie bym go w nich pokonal.

Pytanie jak zdefiniujemy "siłę".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kasahara: Jak ja mam tyle masy mięśniowej co Ty albo więcej. Xd robienie podwalania na linkach na 20-repow nie jest konieczne, żeby ją zbudować.
@ArRog: to samo pomyslalem.

@Kasahara: to prawda. Jednak, kiedys zdarzylo im sie pracowac w tartaku przez jakis czas i musielismy przestawic trak, czyli taka wielka pile z torowiskiem i wieza. I przyszedl jakis facet z okolicy, chudy jak szczapa i wlasciwie to sam to przeniosl.

@friboo: no tylko skad ta sila? typu sa osoby szczuple, ktore maja niesamowite zdolnosci, np. super silne rece. Bo tak.

@DywanTv: no tego
ale ja często robię bulgary, to pewnie bym go w nich pokonal.


@DywanTv: Panie ja 2 lata 2-3 razy w tygodniu co trening miałem wykroki + bułgary + łydki z Arkiem Czerwem. Wykroki robiłem m.in z 70-80 kg na sztandze xDDD. Nie masz podlotu.

Jak ja mam tyle masy mięśniowej co Ty albo więcej


Chciałbyś, ale mam zarówno i większego benka jak i bica.
@sinbad_: no wynik w jakimś boju to połączenie skilla i siły, jedno bez drugiego nie istnieje. Siła absolutna/użyteczna to już trochę co innego chyba. Kto jest silniejszy, ktoś kto robi w ciągu 400 kg czy ktoś kto w ciągu godziny podnosi 40 cegieł po 10 kg każda?
Siła użyteczna chyba najbardziej wykorzystywana jest w strongmenach. Jest większe prawdopodobnieństwo, że strongman zrobi dobry wynik w trójboju, niż ze tróboista zrobi dobry wynik
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sinbad_: Nie sa się. Jeden strongman wygra w jednej konkurencji, inny w drugiej. I nie da się określić który jest silniejszy. Silniejszy musi byc zawsze w czymś.
@DywanTv: da sie! gugluj "aporia".

Jest większe prawdopodobnieństwo, że strongman zrobi dobry wynik w trójboju, niż ze tróboista zrobi dobry wynik w strongman. Ok inne sporty itp.


@deshix: to mi sie podoba.
@DywanTv: ktoś kogo przytoczył @sinbad_ - gość pracujący np fizycznie, nie ćwicząc, może być "silniejszy" niż my ćwicząc. Tak jak goryl jest od nas silniejszy. Ale jest zajebiście duża szansa, że np w przysiadzie nie zrobi więcej niż ty czy ja. Przeniesie sam coś w #!$%@? ciężkiego, ale ciągu nie zrobi mocniejszego, bo tego nie trenuje (no i pewnie od noszenia cementu ma długie rączki). Ale jak zacznie trenować, to ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@deshix: Nie ma ludzi, którzy będą bez treningu silniejsi od kogos, kto już trochę trenuje. Tylko nie nazywaj kogos kto od lat przenosi ciężary w pracy, worki z cementem, wnosi meble czy przenosi konary w lesie osobą bez treningu. Nie robią tego, żeby osiągać sportowy cel, ale to bez znaczenia.