Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#automatyka #praca #pracbaza

Zainteresowałem się praca programisty robotów na miejscu u klienta. Jestem ciekaw jakiego typu zadania są najczęściej wykonywane. Gdzie najczęściej się wyjeżdża. Jak długo trwa wdrożenie do zawodu. Jak wyglądają godziny pracy, jak często wraca się do domu w pl i jak wyglądają zarobki takiej osoby. Czy do tego trzeba być po AiR czy taka mechanika też jest spoko? Lubię programować a programowanie robotów brzmi bardzo fajnie.
  • 15
@IsambardKingdomBrunel: Odpowiedź na te wszystkie pytanie jest jedna i brzmi "to zależy". Generalnie robotyka jak i w większości automatyka dzieli sie na automotive i general industry. AM to jak sama nazwa wskazuje przemysł motoryzacyjny. Praca dosyć lajtowa, bo nic nie trzeba wymyślać, a jedynie wypełniać standardy koncernów VW czy Daimler. Najwięcej pracy jest w Niemczech, miasta jak Osnabruck czy Wolfsburg, bo tam są fabryki VW i chyba BMW. Na Słowacji jest
@Marek1991: warto dodac (jak ktos sam po opisie nie wywnioskowal) ze wybierz 2 rzeczy z 3: 'praca w automatyce / pieniadze / zycie rodzinne`. Opisany model pracy nie sprzyja posiadaniu rodziny jak widac. Bardzo ciezko o serio dobre zarobki w opcji stacjonarnej. IT jest zdecydowanie wygodniejsze - mowie to jako osoba ktora dokonala takiej zmiany po X latach w automatyce.
A za granicą mieszkanie i jedzenie we własnym zakresie?


@IsambardKingdomBrunel: No co ty... mieszkanie jest firmowe. Jeżeli jest jakiś długi projekt to najczęściej firma wynajmuje cały dom dla kilku(nastu) pracowników firmy. Jeżeli szybka akcja to oczywiście jakieś pokój airbnb czy coś w tym stylu. Z jedzeniem nie wiem jak jest, ale chyba samemu.

@lukpep: Masz rację. Jak teraz nie ma się dziewczyny to jej po prostu nie poznasz będąc 1
@Witty: Na fabrykach np. VW normalnie jest mega dużo robotów. Typo z firmy mi mówił, że oni nie wysyłają ludzie na podstawowe szkolenia z programowania robotów, bo nie warto. Jedzie się od razu na fabrykę i tam się wszystkie uczy. Jedynie jakie szkolenia robią to ze standardu np. VW, bo tego wymagają, ale to koszt ok. 2500e euro.
@Marek1991: No „uczy się” w sensie że uczysz się w praktyce przez realizację projektu swojej firmy i tyle, a nie, że VW udostępni firmie integratorskiej swoje roboty do przyuczenia młodego robotyka, a tak zabrzmiał Twój komentarz, mogło to OPa zmylić.