Wpis z mikrobloga

#pytanie #ciekawosc #psychiatria #psychologia #szalenstwo #amok #rozowepaski

Mirki, Mireczki, Mirczunie, pytanko, jak to sie nazywa jak ktos ze stanu poddenerwowania spowodowanego dajmy na to cykrami dzieciaka przed polozeniem go spac, nagle wpada w szal bo zrobilem cos nie po mysli i mrozi mu sie wzrok a tylko szczęka lata i wyklina w amoku zebym wypier@alal wynosil sie nie chce mnie widziec mam wyjsc z pokoju (do niedawna jeszcze mialem wypier@alac z mieszkania :) po czym jak po chwili wyjde bo to jednak taki stan ze nic nie dociera, to do dzieciaka nagle staje sie mila jak nigdy a przed chwila zastanawialem sie czy z tych oczu nie strzeli laserem na zawsze rozwiazujac tym samym zagadke mojego zywotu

Ja rozumiem ze przy dluzszej podatnosci na stres, nerwy, niewyspanie i przy ogolnym zmeczeniu psychicznym tego typu objawy moga potrzebowac mniej aby nastapic ale niektorzy i w ciezszych zyciowo sytuacjach tak sie nie zachowuja

Wiec stad pytanie jak to sie nazywa bo zawsze jak sugeruje wizyte u specjalisty to slysze ze to ze mna jest problem i sam powinienem isc. No moze i jest ale to problem bardziej natury depresyjno-autodestrukcyjnej nie wlewajacy sie w oblicza swiadomosci osoby z ktora konfrontuje poglady. W kazdym razie my nie o tym. Mial ktos moze podobna sytuacje i wyprowadzil ja na prosto zanim wyprowadzil aie na zewnatrz?

Mile widziale odpowiedzi o zabarwieniu humorystycznym ale licze tez ze wsrod tylu roznie wyksztalconych osobowosci wypowie sie ktos bardziej merytoryczny.

So, stay calm and take it easy...
  • 7
@adgdby: stan ten nazywamy niedoj_baniem umysłowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zadam ci pytanie - jak wyglądało dzieciństwo "obiektu"?
była przemoc, alko, rozwody i zdrady?
na jakiej pozycji teraz wylądował jej ojciec i jej matka?
@adgdby: nie jestem specjalistą i nie znam twojej sytuacji więc wiesz … takie tam gdybanie z mojej strony

takie osoby mają wbudowany "bug" który mówi im że nie są warte miłości i specjalnie będą cisnąć tu i tam żeby ta przepowiednia się sprawdziła

rację ma ona w tym, że tobie by się przydała wizyta u specjalisty - niezależnie czy namówisz ją na to czy nie
nie traktuj tego w kategoriach że