Wpis z mikrobloga

Kisnę z ludzi którzy wiecznie wynajmują mieszkania za powiedzmy 2000. Przecież to trzeba nie mieć podstawowej wiedzy ekonomicznej by tak marnować pieniądze i co miesiąc zanosić w zębach wąsatemu januszowi połowę albo więcej swojej wypłaty.

Czy ci ludzie serio nie wiedzą że teraz tak łatwo dostać kredyt na mieszkanie? I zamiast płacić 2k januszowi to by płacił 1.5k, nie dość że mniej to na SWOJE mieszkanie. Ale nie, zawsze się znajdzie 100 wymówek typu a bo ja nie wiem gdzie będę mieszkał, a bo mieszkania drogie, a bo bank złodziej xDD A nie wiedzą że płacąc januszowi te pieniądze to równie dobrze mogliby je wrzucać do błota.

Nawet jak ktoś nie ma na wkład własny to przecież zawsze można pożyczyć od rodziców albo dać w zastaw inną nieruchomość.

#wynajem #bekazpodludzi #nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #kredyt #przegryw #zalesie #gorzkiezale #warszawa
  • 24
@Scaab: Policz sobie ile temu wspaniałemu bankowi oddasz kasy. Przy kredycie na 20 lat musisz oddać 2 razy tyle ile wziales kredytu, a to przy założeniu, że stopy procentowe nie pójdą do góry. A raczej pójdą, bo teraz są rekordowo niskie. Jeśli wynajmujesz pokój do 1000 zł z opłatami to taniej Cię to wynosi niż czynsz, opłaty i odsetki kredytu za własne mieszkanie. Chyba, że kupisz 3 pokojowe i 2 pokoje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@MyNameIsJefff: ten gość codziennie spamuje tagi postami, w których: ma dziesięć chat i gardzi biedakami/nie wie czy kupić chatę czy czekać aż bańka pęknie/zastanawia się skąd ludzie mają na wkład własny/daje rady komu bezpiecznie wynajmować/jw./co tam jeszcze fantazja w temacie przyniesie
Mimo wszystko w komentarzach nieraz wychodzą ciekawe dyskusje, więc szkoda wrzucać na czarno
@Scaab
1. Podstawowa sprawa - wkład własny. To jest kilkadziesiąt tysiecy zł jeżeli nie chce się mieszkać w klitce 30m2
2. Argument o rodzicach - większość musi liczyc tylko na siebie w kwestii rodzinnej. Jakby moi rodzice ktorych nie mam mogłoby wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy na wkład własny to mogliby też dorzucić do kredytu i remontu
3. Zarzutka 3/10 bo na nią odpowiedziałem
@DarkSoul667: Faktycznie przesadziłem. Przy kredycie na 20 lat oddajesz około 1.5 raza tyle ile pożyczyłeś przy założeniu, że wybrałeś najpopularniejszą formę spłaty jaką są raty o stałej wysokości, gdzie najpierw spłacasz głównie odsetki. 2 x tyle to by było przy ok. 35 latach spłacania. Ale tak naprawdę nigdy nie wiesz, mogą stopy procentowe pójść do góry, może spaść wartość nieruchomości i wtedy masz kredyt na dużo więcej niż jest warte twoje
@nietoperzprzytulak: Akurat mam na 30 lat kredyt. Oddam 1.4 raza tyle. Cos slabych posrednikow masz, moge polecic xd Mam mozliwosc splacic calosc za 2-3 letnie zarobki, tylko po co. Mam rate taka ze wynajmujac bym w tydzien wydal tyle samo. Rowniez skracajac go do 20 letniego zbijam calosc do 1.3 tego co pozyczylem wiec oszczednosc zadna. Predzej splata z prowizja 2%.