Wpis z mikrobloga

Do wszystkich, którzy bóldupią o to, że lekarze wyjeżdżajo z PL, a to biedna chlip chlip Polska go wykształciła i teraz on tego nie odda.

Czemu nie wołacie tych samych haseł do wszystkich ludzi, którzy zrobili studia byle zrobić, a potem i tak nie pracowali w zawodzie? Czemu to tylko lekarze mają oddawać za studia, a nie też wszyscy, którzy zrobili tutaj byle jakie studia, przedłużyli sobie młodość i po ich skończeniu od razu czmychnęli do UK/Holandii/Niemiec/Norwegii?
Pracując w fabryce w Norwegii minąłem pełno pedagogów, socjologów, ludzi po kulturoznastwie, którzy wola przerzucać sałatę a najniższą krajową, niż egzystować w PL.
Rozumiem, że ich wykształcenie kosztuje mniej państwo, ale wciąż takich ludzi jest o wiele więcej niż lekarzy za granicą, wiec myślę że państwo na nich o wiele więcej straciło

#medycyna #niechjada #emigracja
  • 12
@nontepeto: Mniejsze bezrobocie, większy etatyzm, lepsze statystyki i zadowolenie ludzi. Ludzie chcą studiować, państwo umożliwia.

Też jestem zdania, że w publicznych placówkach większość miejsc na gównokierunkach powinno się zamknąć, a samą ilość uczelni zmniejszyć i przesunąć środki do większych ośrodków. Nauki nie robi się w Pcimiu dolnym na wyższej szkole zarządzania, a np. na UJ, UW czy PWr.

Może coś by to pomogło i w końcu któryś polski uniwerek byłby na
@Figlarz: A ja się zgadzam.
Jeśli warunki do pracy są znacząco lepsze to niech jadą. Niczego nie są nikomu winni, ich rodzice płacili takie same podatki jak każdy i nie są niczego winni dla kraju żeby musieć teraz tutaj egzystosać.
Realia polskiej służby zdrowa chyba każdy zna.
@Figlarz Weź jednak pod uwagę, że sam w sobie jesteś "małą próbką badawczą". Zobacz jak wielkie oburzenie w społeczeństwie wywołały słowa "niech jadą". To jednak pokazuje dość dużą świadomość problemu.
Czemu nie wołacie tych samych haseł do wszystkich ludzi, którzy zrobili studia byle zrobić, a potem i tak nie pracowali w zawodzie? Czemu to tylko lekarze mają oddawać za studia, a nie też wszyscy, którzy zrobili tutaj byle jakie studia, przedłużyli sobie młodość i po ich skończeniu od razu czmychnęli do UK/Holandii/Niemiec/Norwegii?


@Figlarz: właściwe pytanie brzmi- dlaczego w ogóle ktokolwiek miałby za cokolwiek do czego się nigdy nie zobowiązywał oddawać pieniądze?