Wpis z mikrobloga

Sytuacja na polskim rynku nieruchomości jest dramatyczna - janusze wykupują wszystko co się nie rusza, tzn mieszkania w miastach. Nieruchomości z dobra podstawowego stały się elementem spekulacyjnym - ich ceny rosną w nieskończoność a młodych ludzi którzy potrzebują gdzieś mieszkać nie stać na własne 4 kąty. Ceny mieszkań w Krakowie, Warszawie Wrocławiu i Trójmieście tak poszybowały, że aby kupić mieszkanie dla rodziny(80m2) trzeba być milionerem.

PIS z tym nic nie robi ale My - towarzystwo mieszkania dla wszystkich (MdW) postulujemy następujące zmiany:

1. Wprowadzenie podatku katastralnego (0% dla pierwszej, 2% dla drugiej, 5% dla kolejnych nieruchomosci) - ma to na celu utemperowanie kasty januszy rentierów posiadających kilkanaście mieszkań na wynajem
2. Zakaz najmu krótkoterminowego dla turystów - powinni oni mieszkać w hotelach które zostały stworzone do tego celu
3. Wprowadzenie tanich kredytów hipotecznych z zerowym oprocentowaniem - koniec z wykorzystywaniem młodych ludzi przez banki - nie może być tak że pożyczasz 300k a oddajesz 600k - to złodziejstwo i lichwa
4. Podwyższenie stóp procentowych po poziomu gwarantującego zysk z lokal lepszy niż inflacja - ludzie powinni mieć możliwość trzymania gotówki bez ryzyka utraty swojego majątku, nie musieliby dzięki temu "inwestować" w mieszkania
5. Koniec z dziedziczeniem mieszkań - każdy powinien sam zapracować na własne mieszkanie, nie może być tak że jeden dostaje mieszkanie warte pół miliona za darmo od rodziny przez co jego sytuacja jest lepsza od specjalisty zarabiającego 10 tyś na rękę.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #mieszkania #kupnomieszkania #bekazpodludzi #ekonomia #gospodarka #takaprawda #bekazpodludzi #bekazpisu #neuropa #4konserwy #krakow #warszawa #wroclaw #trojmiasto
S.....b - Sytuacja na polskim rynku nieruchomości jest dramatyczna - janusze wykupują...

źródło: comment_oxIdhiJntUY6V3oz95pnYS9c4bSYqly9.jpg

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
5. Koniec z dziedziczeniem mieszkań - każdy powinien sam zapracować na własne mieszkanie, nie może być tak że jeden dostaje mieszkanie warte pół miliona za darmo od rodziny przez co jego sytuacja jest lepsza od specjalisty zarabiającego 10 tyś na rękę.


@Scaab: to na poważnie ?:D
  • Odpowiedz
@Scaab: Oooo kolejni co chcą kontrolować ceny i myślą, że wiedzą jakie ceny są najlepsze, a nie cały rynek :D

1. Utemperować to sobie możesz ołówek.
2. No tak, bo Ty będziesz decydować na ile mam wynajmować swoje mieszkanie, a na ile mam go nie wynajmować. Bo przecież TY jesteś właścicielem mojego mieszkania, a nie ja xDxD
3. I kto na tych kredytach zarobi i opłaci koszty transakcyjne? hehehe
5. Po
  • Odpowiedz
5. Koniec z dziedziczeniem mieszkań - każdy powinien sam zapracować na własne mieszkanie, nie może być tak że jeden dostaje mieszkanie warte pół miliona za darmo od rodziny przez co jego sytuacja jest lepsza od specjalisty zarabiającego 10 tyś na rękę.


@Scaab: I po tym całe to towarzystwo traci jakiekolwiek znaczenie. Bardziej komunistycznego postulatu nie widziałem od dawna.
  • Odpowiedz
5. Koniec z dziedziczeniem mieszkań - każdy powinien sam zapracować na własne mieszkanie, nie może być tak że jeden dostaje mieszkanie warte pół miliona za darmo od rodziny przez co jego sytuacja jest lepsza od specjalisty zarabiającego 10 tyś na rękę.


@Scaab: A czyli typowy komuch. Wyobraz sobie sytuacje, ze moj ojciec polowe mojego dziedzinstwa pracowal po budowach w Austrii i Niemczech, zeby wybudowac dom i miec jakis kapital - lata
  • Odpowiedz
1 punkt się zgadzam. 2 punkt spowodowałoby że domy jednorodzinne by się stały sezonowymi pseudohostelami. 3 punkt to przepis na stworzenie bańki. 4 punkt spowodowałoby bankructwo wielu Polaków. 5 punkt jest czysto komunistyczny.
  • Odpowiedz
@Scaab jakby nie było dziedziczenia mieszkań to nikt normalny nie kupowałby mieszkania na bo po co? Wtedy wszyscy by wynajmowali i koszty wynajmu przez popyt byłyby astronomiczne i znów byś płakał że nie stać Cię na wynajem a kupować sie nie opłaca bo twoje dzieci i tak tego nie odziedziczą
  • Odpowiedz
@Scaab:
3. Wprowadzenie tanich kredytów hipotecznych z zerowym oprocentowaniem -
4. Podwyższenie stóp procentowych po poziomu gwarantującego zysk z lokal lepszy niż inflacja

co może pójść nie tak :D
  • Odpowiedz
na matrymonialnym nie lepsza


@Irytujaca_Zielonka:

5. zakaz brania ślubów przez atrakcyjnie różowe paski.
Każdy powinien mieć dostęp do atrakcyjnej dziewczyny. Nie może być tak że jeden bierze ślub i ma ją na wyłączność a drugi musi chodzić do specjalistek biorących 10 K na rękę :D
  • Odpowiedz