Wpis z mikrobloga

@Kaczus2B: używając IDE nie musisz się nic zastanawiać bo samo podpowie. Jeżeli projekt jest po studentach używa się dalej pierwszej formy, tak samo w językach które mają jakieś wytyczne i przyjęły taką formę. W innych przypadkach tylko druga. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pitu120: coz studiowalem ponad 20 lat temu i po mnie tez zobaczysz taki projekt. A jesli jest inaczej, to ide mam tak ustawione, ze mi tak przestawi. Jedyny jezyk ktory druga to chyba powalony js, ale tam to sie i tak wszystko na koniec do jednej linijki zwija, a wczesniej i tak stosuje pierwsza. Bo jest czytelniej, oszczedza to czas podczas analizy kodu, pozwala szybciej wylapac niektore bledy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nieocenzurowany88: #!$%@?ć styl kodu do języka. Nam gość z Javy powiedział żeby zawsze korzystać z pierwszego. I można to skonfigurować w ustawieniach formatowania.
Od teraz zawsze piszę pierwszym sposobem, bo mnie stać na dodatkowe linie na ekranie i jest czytelniej, nie trzeba ogarniać gdzie jest początek sekcji i czy to funkcja, if, czy pętla.
Nie tnę również nigdy linii, mam miękkie zawijanie wierszy, nawet jeśli zdarzają się takie po 5.
Także