Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego wpisu POPRZEDNI EKSPERYMENT
Tak jak ostatnio mięso w lodówce ustawionej na 1-2C, zapakowane w worki ze specjalnej membrany która pozwala mu "oddychać", dzięki czemu mięso pozbywa się wody a nic nie przedostaje się do niego. Mięso kurczy się, nabiera smaku przez procesy które w nim zachodzą, jest lepsze niż świeżo kupione.
Tym razem chcę sprawdzić czy tania wołowina będzie smakować lepiej po sezonowaniu, dlatego z lewej strony rozbratel 2,5 kg (49 zł w Makro), obwiązany sznurkiem kuchennym żeby nadać kształt stekom. Z prawej antrykot rasy limousine 3 kg, bardziej żeby podnieść walory smakowe, bo steki z rasy limousine świeżo smażone i tak już dobrze smakują.
Tym razem 35 dni, a nie 60 jak poprzednio, ponieważ po 60 dniach smak był za intensywny i nie wszystkim smakował.
To całe bawienie może dla niektórych wygląda na stratę czasu, ale próbuję podnieść walory smakowe taniego mięsa o poziom wyżej ()

#jedzzwykopem #gotujzwykopem
passa_bola - W nawiązaniu do tego wpisu POPRZEDNI EKSPERYMENT 
Tak jak ostatnio mięs...

źródło: comment_n7zn96bkTrRmy1NtMD7MUhgKxaYGFdEX.jpg

Pobierz
  • 28
@tomszczyk w makro i selgros jest wolowina argentynska, ale duuuzo kosztuje i jeszcze nie próbowałem, wiec kupuje standardową wołowinę, gdzie wiem ze moze to być z krów rasy mlecznej, a nie mięsnej, bo na opakowaniu jest napisane tylko antrykot/polędwica/itp. W necie są sklepy z wołowiną, ale działają na obszarze Warszawy
@kptfantastic wiem. Są krowy rasy mlecznej gdzie zazwyczaj z nich są steki/inne kawałki dostępne w sklepie, potem limusine i następnie wołowina argentyńska w selgros/makro lub sklepy specjalizujące się w dobrym mięsie, ale ja nie mam dojścia do nich, więc biorę co jest i testuję
bo jak widzę u niego na filmikach te kawałki mięsa z marmurkowatym tłuszczem


@passa_bola: Ty wiesz ile to kosztuje, nie? Temu u nas to rzadko widać.

Guga miał filmik gdzie tanie mięso traktował ananasem i z tego co pamiętam byli z bratankiem(?) zadowoleni.
Jakiej zgrzewarki używasz do tych worków? Ja z kolei zajmuje się kilku-kilkunastogodzinnym „grillowaniem” (texas style bbq), myślisz ze taka wołowina byłaby fajna na coś takiego? Chodzi mi w szczególności czy tłuszcz nie traci dużo na swoich właściwościach.
@Shimoto zwykla zgrzewarka z Lidla, ale przez to ze worki są gładkie to nie wysysa powietrza w 100% jak worki do pakowarki które mają strukturę.
Latem robiłem brisket (mostek) wołowy w stylu Aaron Franklin BBQ (pieprz i sól i low&slow wędzenie w ciepłym dymie) Bosz jakie to było dobre!
A co do pytania to może szponder by się idealnie nadawał? Ostatnio widziałem właśnie w makro co mial wiecej tłuszczu więc pewnie by