Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie nie potrafią uszanować decyzji o tym, że ktoś nie chce mieć dzieci (a w sumie nawet nie moze ich mieć).

"no weź Dorotka, to samo szczęscie"

"zmienisz zdanie jak urodzisz" (tutaj mam wtf zawsze)

"to jest najlepsza rzecz na swiecie, sama sie przekonasz"

"dziecko to nie problem" (no pewnie z małym dzieckiem moge wyjśc na całonocne granie w planszówki, albo wsiąść w auto i za kilka godzin byc w totalnie innym miejscu nie przejmując się niczym)

"takie bobo to sama przyjemność darmowa siłownia"

Ludzie próbują na siłę kogoś uszczęśliwić. Obcy ludzie a także najbliżsi, którzy przy każdej możliwej rozmowie mówią, że już pora na dzieci. Im więcej tego słyszę tym bardziej nie chce dziecka. Czasem wygląda to jak częstowanie anyżowymi żelkami. "hehe no masz spróbuj ja je bardzo lubię i wszyscy je lubią i jak je zjesz będzie lepiej.

Jestem szczęsliwa a oni próbują mnie uszczęsliwić na siłę swoimi przekonaniami. Szczególnie jak patrzę na te szczęsliwe matki co ze łzami w oczach odmawiaja wyjścia na kręgle czy do kina bo bombelek. Ci sami ludzie, ktorzy musza siedziec z bachorem w domu w sobotni weekend. Może gdyby mnie było stać na nianie 24h/dobę to myślalabym inaczej, i może wtedy podjełabym się w cholerę drogich terapii aby nie być bezplodną.

#rozowepaski
dorotka-wu - Czemu ludzie nie potrafią uszanować decyzji o tym, że ktoś nie chce mieć...

źródło: comment_ZZJkVqDogbq7QsjWyF9QzpAKhqRdUsTI.jpg

Pobierz
  • 122
@dorotka-wu: Jeżeli im #!$%@? o tym jak bardzo nie chcesz mieć dzieci i jak to oni mają gorzej od Ciebie to się nie dziwię, bo tak jak @Ozdoba: mam wrażenie, że piszesz znowu to samo. Niech sobie każdy robi co chce, ale uwierz, że wychodząc poza wykopowe myślenie to naprawdę jest dużo par, które cieszą się z tego, że mają potomka, cieszą się z tego, że w weekend siedzą wspólnie
@dorotka-wu: Dla niektórych spędzanie nocy na planszowkach i każdego weekendu ze znajomymi to #przegryw. Tak samo jak brak dzieci. Nie do podważenia, ze dla większości ludzi jest to ogromna wartość i szczęście, nie zazdroszczą tych gier i Twojego życia, bo nigdy by się nie zamienili.
Nie wiem jak przekazujesz swoje zdanie na ten temat, ale może wyolbrzymiasz? Raczej spotkałam się z brakiem rozmow na ten temat jeśli ktoś sobie nie
@powaznyczlowiek: na szczescie mireczki są fajne i nienamawiają :)
@Ozdoba: dzisiaj od rana mnie znajomi atakują na konwersacji grupowej. temat uaktywnił sie po zaręczynach i decyzji o szybkim slubie. zresztą podjerzenia o ciążę to co druga osoba insynuuje.
@protny0: mój tata to zrozumiał i się z tym pogodzil, moja siostra to jak grochem o scianę. mogę jej mówic a ona z łzami w oczach bedzie mowić jaka to jest
Czemu ludzie nie potrafią uszanować decyzji o tym, że ktoś nie chce mieć dzieci


@dorotka-wu: Bo są stadnymi debilami, jak ktoś się wychyla od zwyczajów stada to zaraz trzeba go nawrócić.

(a w sumie nawet nie moze ich mieć).


Bo są uberdebilami bez odrobiny taktu i kultury.

"zmienisz zdanie jak urodzisz" (tutaj mam wtf zawsze)


To po części jest prawda, więź matki z dzieckiem jest raczej nie do wytłumaczenia komuś kto
@dorotka-wu: No pewnie próbują ci wmówić, że będziesz szczęśliwa, bo sami tacy są. Całkiem możliwe, że spora część Twoich znajomych również nie chciała mieć dziecka, a po urodzeniu okazało się, że są bardzo szczęśliwy. Sam znam trzy takie pary, które to nigdy nie chciały mieć dziecka a teraz planują kolejne. Ludzie po prostu już mają dość czytania o tym, że oo jeny jestem taka super bo nie chce mieć dziecka, mogę