Wpis z mikrobloga

@florekflorek: ok, na początek powiedz co chcesz słuchać i czy np. mają być imprezki na maxa, aby sąsiada wkurzyć... czy bierzesz pod uwagę np. uruchomienie z urządzenia przez aux(jack)? Jaka max kwota?

Opcji jest kilka sposobów na dobre stereo:
1) amplituner + 2x głosnik (z możliwością dokupienia potem subwoofera - warto)
2) monitory stereo (najlepsza jakość dźwięku, używane przez DJ i w studiu muzycznym)
3) wieża stereo
4) przenośny boombox
5)
@HHHHHH: ma być dość uniwersalnie, zarówno do cięższej muzyki (rock/metal) jak i do obejrzenia filmu czy grania na konsoli (ale nie zależy mi tu na żadnych kinowych efektach, priorytetem jest muzyka dlatego stereo). Nie musi być tak głośno żeby somsiad dostawał #!$%@?:) Tak, zarówno jack, cinch jak i bt (tv, konsola, telefon, laptop).
Czy monitory nie wymagają i tak osobnego amplitunera? Tzn. wiem że są rozwiązania typu zestawy Edifier gdzie mam
@florekflorek: ok, więc opcje są dwie, biorąc pod uwagę metraż:
- soundbar (nadaje się do wszystkiego co powyższe);
- monitory, raczej wymagają źródła i nie będą odbierać bezprzewodowo, z imprezowaniem może być kiepsko. Ale dźwięk będzie jak powinien być (tu może być rozczarowanie np. przy podłączeniu do konsoli);
@florekflorek: Monitory zazwyczaj są podłączone kablem do urządzenia i nie ma np. spotify po wifi bo nie do tego są... Monitor nie będzie miał żadnych efektów, puszcza dokładnie taki dźwięk jakie jest źródło. Więc puszczając na kinie domowym dźwięk z konsoli może być "łał super", a na monitorach będzie słychać każdą niedoskonałość źródła dźwięku. To tak jak porównywać telewizory do monitorów, telewizory mają upiększacze obrazu, na monitorze zobaczysz pixeloze i rozmycia.
@HHHHHH: dzięki za pomoc, myślę że przekonałeś mnie do przynajmniej wypróbowania i przesłuchania gdzieś soundbara. Szkoda tylko, że tego suba gdzieś trzeba postawić, nie bardzo mam gdzie. A czy z wymienionych przez Ciebie opcji 1) i 3) jesteś w stanie coś polecić? Budżet jak wyżej, 1,5-2k powiedzmy.
@florekflorek: Soundbar stawiasz pod tv lub przykręcasz do ściany jak obrazek na kołki. Subwoofery zazwyczaj są już bezprzewodowe do nich więc może stać w kącie byle był prąd. Suby bezprzewodowe nie mają wyjścia na kabel zazwyczaj co jest minusem (nie podłączysz go do amplitunera w przyszłości... chyba, że cały zestaw suba jako kanał centralny - nie sprawdzałem jak to brzmi).

Za 2k ja osobiście stawiałbym na klasyczne sprawdzone rozwiązanie czyli amp
zamów online, odsłuchaj, oddaj


@HHHHHH: albo i nie oddam ( ͡ ͜ʖ ͡) faktycznie chyba taki test na żywym organizmie będzie najlepszą opcją.

Jak ktoś ze znajomych powie, a co to za gówno to powiesz, to są monitory studyjne ciulu, nawet nie wiesz co to jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@HHHHHH: monitory studyjne człowieku, i tak nie zrozumiesz! ( ͡