Wpis z mikrobloga

Studiujesz czy pracujesz we Wroclawiu, a wisi ci "wielkomiejskie" zycie z wychodzeniem do kawiarni, restauracji czy teatru?

Meczy cie gwar miasta, korki, halas, tlok?

Moze warto rozwazyc pewien zloty srodek, "by miec ciastko i zjesc ciastko" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Otworz Google Maps i wpisz "Wroclaw"
2. Oddal troche mape, by miec obraz wiekszych miejscowosci okalajacych Wroclaw
3. Otworz www.rozklad-pkp.pl
4. Sprawdz czas dojazdu z wiekszych miejscowosci do stacji Wroclaw Glowny (lub takiej, przy ktorej znajduje sie twoje miejsce pracy)
5. Eureka! Znalazlem miejscowosc, z ktorej szybciej sie dostane do centrum Wroclawia niz sposrod satelickich osiedli w samym Wroclawiu (gdzie i tak trzeba placic kupe kasy by zamieszkac)

Przyklady:

a) Olawa - Wroclaw Glowny (16-23 minut jazdy pociagiem)
b) Olesnica Rataje - Wroclaw Nadodrze (19-22 minuty pociagiem)

Jezeli przyjac, ze za pokoj we Wroclawiu trzeba zaplacic 1000zl, moze warto rozwazyc wybor podwroclawskiego miasteczka, by placic polowe tej kwoty i w skali roku miec 6000zl, ktore mozna wydac na swoje hobby?

Mowimy tu raptem o mieszkaniu 20 minut pociagiem od centrum miasta, wiec nie ma mowy o wykluczeniu!

Dla porownania, prosze sobie sprawdzic czas dojazdu z Kuznik do centrum, z Jagodna do centrum itp.

Moze ten post przyda sie chocby kilku osobom, dla ktorych nie ma znaczenia mieszkanie w samym Wroclawiu i dla ktorych wazne jest to, ze beda mogly oszczedzic troche pieniedzy w nekanej podwyzkami polsce PiS.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wroclaw #praca #studbaza #oswiadczenie
Pobierz
źródło: comment_1581065555K7OjKTdJd2nzWmhSjPbOFO.jpg
  • 39
@Jud-Suss: nawet jeśli mówisz tylko o życiu praca - dom - praca, to jeżdżąc pociągiem w dalszym ciągu jesteś zdany na łaskę rozkładu PKP/KD. Nawet, jeśli ten rozkład jest w miarę przyjazny, to nadal pociągi nie jeżdżą z taką częstotliwością, jak mpk - i nagle możesz zacząć tracić czas.
@Czarna_ksiazka: Nie jest to oczywiscie wysoki standard, ale pamietajmy o ludziach ubogich. Nie kazdego niestety stac na 2 pokojowe mieszkanie od dewelopera we Wroclawiu, gdzie w 10 minut tramwajem jestes na Rynku. Takie to juz 3000-3500zl z oplatami. Wiem, ze studenci to taka roszczeniowa pokrzywdzona grupa, ktora ma do kazdego pretensje, ze jest im tak ciezko, ale realia sa takie, ze jak sie "nie ma", to sie nie wybrzydza!

Szukanie mieszkania
Nie jest to oczywiscie wysoki standard


@Jud-Suss: xDD, no nie da się ukryc. To nie jest nawet niski standard, podtrzymuje opinię, że to się nie nadaje to mieszkania.

Przejrzałem ogłoszenia, rozsądne opcje się zaczynają od 1800zł za dwupokojowe mieszkanie. Jest to dalej trochę taniej niż we Wrocławiu, ale fakt, że od 23 do 4:30 nie masz żadnej komunikacji raczej skreślą tą dziurę. Chyba ze chcesz porzucić jakiekolwiek życie towarzyskie albo wydawać
@Czarna_ksiazka: Problem z wykopem jest taki, ze niestety ludzie dosc slabo tutaj radza sobie z interpretacja tekstu. Prawdopodobnie to pospiech, moze troche braki w edukacji, ale odnoszac sie do tekstu, trzeba zamykac sie w ramach, ktore ten tekst zawiera. Jak wiec spojrzysz jeszcze raz, zauwazysz, ze post ten kieruje dla ludzi, ktorzy nie sa imprezowiczami i dla ktorych krecenie sie po nocy jest malo interesujace. Ci ludzie konczac swoje zajecia czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Jud-Suss: życie towarzyskie to nie tylko latanie po klubach. Dla większości ludzi uwiazanie się do pociągu, który jeździ zdecydowanie rzadziej albo wcale o niektórych godzinach, nie jest warte tych kilku złotych oszczędności. Jak chcesz sobie robić taki lifehacking i oszczędzać 300zl mieszkając w takiej chacie z gownolitu to droga wolna, ale raczej mało kto z takiej rady skorzysta.
@Jud-Suss z ciekawości sprawdziłem sobie Oleśnice, bo miałbym stamtąd szybszy dojazd do pracy niż z Wrocławia (xD). No, ale nie jest kolorowo. Mieszkań mało, większość w dramatycznym standardzie (to co wrzuciłeś z Oławy to śmiech na sali). Spoko mieszkanie w Oleśnicy/Oławie wychodzi 300-600 zł mniej niż we Wrocławiu. Jak odliczę koszt biletów pkp i #!$%@? się, że tramwaj się spóźnił minutę i mi uciekł pociąg, a następny za godzinę, to wolę zapłacić
@Jud-Suss we Wrocławiu jak będziesz miał szczęście to też możesz trafić. Nawet prawdopodobieństwo jest większe, bo rynek nieporównywalnie większy. Generalnie są plusy i minusy Twojego rozwiązania, ale moim zdaniem więcej jest minusów. Poza tym Twój główny argument, że można oszczędzić połowę hajsu na mieszkaniu/pokoju, jest niestety nieprawdziwy.
@Jud-Suss: dlatego tak szkalowane wszędzie Psie Pole jest tak naprawdę super miejscem do mieszkania. Jest stacja kolejowa z ktorej na Nadodrze i Główny jedzie się odpowiednio 10 i 20 minut, do tego jest komunikacja miejska również nocna, a ceny niższe niż w centrum. Pociągi w godzinach szczytu są średnio co 15-20min.
@RozkalibrowanaTurbopompa: Mi nie musisz mowic, ja lubie Psie Pole, podoba mi sie tamtejszy rynek i zabudowa. Mieszkasz we Wroclawiu, a masz wrazenie, ze to jakies male miasteczko... Zreszta wszystkie uslugi sa na miejscu, w przeciwienstwie do Jagodna, gdzie ludzie musza jechac na Gaj...