Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ChochlikLucek:
Zwłaszcza, że tak się nie trzyma brzytwy (°°
@v1lk: Po pierwsze polecam maszynkę na żyletki z zamkniętym grzebieniem, a jak komuś dziwnym trafem uda się tym zaciąć to zamiast papieru stosuje się ałun (można kupić w bloku, ale są też od niedawna w sztyfcie)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@v1lk:
Nadal nie mają startu do żyletek. Nie będą w stanie zgolić włosa poniżej linii naskórka, obcinają poziomo powodując podrażnienia i wrastanie włosa który nie jest w stanie przebić skóry, a na dodatek zatykają się zarostem stając się siedliskiem bakterii.

Rozumiem, że dla kogoś mogą być lepsze niż najtańsze plastiki z biedry, ale to nadal nie jest golenie tylko skracanie zarostu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hipek99:
Trzyma się tak, żeby nie #!$%@?ć sobie palców i nie ściągnąć skóry z ryja.

To co nie jest ostrzem jest osłoną ostrza, a nie rękojeścią i może najwyżej służyć do prowadzenia odpowiedniego kąta. Z resztą ostrze ma tzw. ogonek ktory jest jego przedłużeniem za osią obrotu....i nie jest tam dla ozdoby tylko dla odpowiedniego prowadzenia po skórze.

Są np brzytwy japońskie które nie są składane (np. seria artist club) i
@wojtoon:

Trzyma się tak, żeby nie #!$%@?ć sobie palców i nie ściągnąć skóry z ryja.

Czyli tak, jak napisałem: jak potrzeba i jak wygodnie. Przy rozwinięciu okładziny do linii prostej z grzbietem trzyma się dalej za właściwe miejsce, mimo że z zewnątrz wygląda to jak traktowanie okładziny jako rękojeści, prawda? I do tego nawiązuję.
@wojtoon: Do masła nie, ale izolację z przewodów ściąga elegancko (ʘʘ)

Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś potrafi się ogolić dokładnie, sprawnie i bezpiecznie, to robi to dobrze. Dorabianie teorii do czegoś, co ma po prostu działać, jest jak dla mnie bez sensu. Na przykład: ja golę się tylko prawą ręką, mimo że w internecie pełno jest opinii, że jest to niezgodne "ze sztuką" i że "należy"
@wojtoon:
Czego ani Tobie, ani sobie nie życzę.

Swoją drogą, polecam filmy starszego pana "Mr Q" na YT - facet goli się brzytwą 50 lat i bardzo fajnie o tym opowiada, z punktu widzenia kogoś, kto goli się tym wynalazkiem od czasów, kiedy nie było jutuba, a ludzie uczyli się tego przekazując wiedzę bezpośrednio.