Wpis z mikrobloga

Doktor Richard Stallman mówi o zasadniczej różnicy między wolnym oraz niewolnym oprogramowaniem, podaje także definicję wolnego oprogramowania. Co sądzicie o takiej filozofii oprogramowania?

Linuks Po Ludzku ma zadanie promować rzetelną wiedzę o filozofii wolnego oprogramowania oraz popularyzować wolne oprogramowanie, w tym GNU/Linux. Tag do obserwowania/czarnolistowania ~> #linukspoludzku

Tagi dla zainteresowanych: #linux #bojowkalinux

Poczta elektroniczna: linukspoludzku@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/Linuks-Po-Ludzku-105610670963057/
Mastodon: https://101010.pl/web/accounts/180899

Tagi dla zasięgu: #komputery #programista #programowanie #filozofia #pcmasterrace #stallman #windows #windows10 #microsoft #apple #macos
L.....u - Doktor Richard Stallman mówi o zasadniczej różnicy między wolnym oraz niewo...
  • 31
@LinuksPoLudzku: gadanie o tym jakie zamknięte oprogramowanie jest złe nijak ma się do codzienności. Gdyby ktoś chciał chociaż spróbować korzystać chociaż jeden dzień wyłącznie z otwartego oprogramowania to by skończył płacząc w pozycji embrionalnej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@pesymistyk: zrobię ci wyjawienie tajemnicy z jednego z przyszłych odcinków:
"Oni nie są świadomi tego, że są one pełne szkodliwych funkcji, które co do zasady, są instrumentem dającym komuś innemu władze nad nimi (użytkownikami tych produktów), i ta władza jest stale nadużywana. To, co ja robię to pokazywanie ludziom, dlaczego powinni przejść na szanujące ich wolność wolne oprogramowanie. Nie mówię o praktycznym aspekcie, kiedy staram się przekonywać, ponieważ wolne oprogramowanie w
@LinuksPoLudzku: Nie mam nic przeciwko FOSS, całkowicie popieram ten ruch. Problem tkwi w samym RMS. W dzisiejszych czasach nie ma możliwości w 100% odrzucić zamkniętego oprogramowania bo trzeba by całkowicie się odciąć od technologii. Cała elektronika która Cię otacza na 99% ma w sobie jakiś zamknięty kod, czy to CPU w Twoim komputerze, oprogramowanie windy której używasz, czy nawet głupiego domofonu. O całej bankowości nie wspominając. Jestem pewny, że nawet Stallman
I don't need to worry about what software is in a kiosk, pay phone, or ATM that I am using. I hope their owners migrate them to free software, for their sake, but there's no need for me to refuse to touch them until then.


@Formbi: Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal ( ͡~ ͜ʖ ͡°)