Wpis z mikrobloga

Nawiązując do wpisu ( https://www.wykop.pl/wpis/47429141 ) z wczoraj, śmiało mogę zaprezentować pyszną szynke, jeżeli ktoś z was był ciekawy czy szynka z marketu nadaje się na #sousvide to jak najbardziej mogę potwierdzić że tak ( ʖ̯)

Zakupy:
Sklepowa szynka peklowana około 800/900gr
Zioła świeże
Glazura (jak na zdjęciu poniżej)

Sprzęt:
Cyrkulator termiczny (ja używam Anova)
2 worki próżniowe
Maszyna do pakowania próżniowego
Większy pojemnik do gotowania

Czas kąpieli: 3 godziny 30minut
Temperatura: 64°C

1. Przygotowanie:
Wyjąć z opakowania, osuszyć, zamknąć na nowo w worku próżniowym. Ja owiązałem wcześniej, zrobiły się fajne wzorki :) dodatkowo zamknąłem w 2 worki, pierwszy miał problem się zamknąć z powodu dużej ilości wody z szynki.

2. Kąpiel wodna:
Czas 3 godziny 30minut temperatura 64°C wkładamy do pojemnika, gdy będzie gotowa woda i idziemy na dobry film :)

3. Przygotowanie przed pieczeniem:
Po kąpieli wyciągamy i niech troszkę ostygnie następnie odlać wywar, może posłużyć do zrobienia ramen, jest to też dobra baza do każdej zupy lub na sos. Otworzyć worek, wyjąć zbędne rzeczy i osuszyć.

4. Glazurowanie:
Trochę można się pobrudzić, polecam pędzelek i rękawiczke, glazure ładnie rozsmarować i zostawić na chwilę zanim piekarnik się nagrzeje.

5. Pieczenie około 30 minut w 220°C
Podczas pieczenia często kontrolować ponieważ może się to zachować inaczej w innym piekarniku, mój to stary trup i czasami u kogoś mogło by się przypalić gdyby nie częsta kontrola, wtwdy temperatura w dół i kontrolować. Najważniejsze przypiec z każdej strony, a najbardziej z górnej aby szyneczka ładnie się prezentowała i miała zapieczoną górę.

6. Na noc do lodówki lub na ciepło:
Zostawić na noc w lodówce i na rano będzie cudowna krucha i soczysta szynka do śniadania.

Akurat ciepłej nie kosztowałem, ale czuć że bardzo dobra, do obiadu porządny kawałek z ziemniakami, sosem i warzywami będzie w sam raz :)

//Jeżeli nie macie zamiaru od razu użyć można nie otwierać, schować do lodówki i trzymać 3/4 dni, potem podgrzać przez 15m w 64°C i wtedy do piekarnika.

Szynka jest trochę klejąca do palców podczas krojenia ale to dzięki glazurze, bardziej zapieczona była by chrupiąca.
Można trzymać kilka dni.

W razie pytań śmiało pisać.

Zdjęcia w komentarzach ( )

A ja zapraszam do śledzenia ( ͟ل͜) #glodnyjakwilk gdzie na pewno pojawi się więcej przepisów, a obecnym na tagu bardzo dziękuję (σ ͜ʖσ)

#gotowanie #gotujzwykopem #gotowanietomojapasja ciekawe jak by taką szynke po kąpieli uwędził zmaiast zapiekł w piekarniku #wedzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
v.....k - Nawiązując do wpisu ( https://www.wykop.pl/wpis/47429141 ) z wczoraj, śmiał...

źródło: comment_1582103511zfcXvHIPp7tjMi2tLoxRV2.jpg

Pobierz
  • 24