Wpis z mikrobloga

Dlaczego niektore leki są na recepte ? Przeciez to troche bez sensu, ze nie moge kupic legalnego srodka ktory ma mi pomóc, tylko musze isc do lekarzs w białym kitlu zeby mi to wypisał jak jakiś piesek czekający na resztki po jedzeniu. Ktos mowi ze mozna je latwo przedawkowac i mozna zrobic sobie krzywde. Owszem to fakt. Ale takich substancji jest tysiace w dniu codziennym. Rownie dobrze moge kupic rozpuszczalnim i go wypic i tez sobie cos zrobie. A zeby kupic rozpuszczalnik nie potrzebuje pozwolenia od kogos...
Takze kto ma na tym interes aby leki były na recepte ?

#zdrowie #lekarz #medycyna #pytanie
  • 7
@Mate400: Dlatego, że to nie są cukierki, tylko substancje chemiczne mające istotny wpływ na organizm, których nie można sobie przyjmować wedle własnego widzimisię. Pozwolenia nie, ale ewidentnie potrzebujesz kogoś kto będzie za ciebie ustalał odpowiednie dawki, schematy leczenia itp. Skąd ty miałbyś wiedzieć jak to robić?
@Mate400: Wiele leków stosuje się poza zaleceniami z ulotki lub modyfikuje dawkowanie wedle potrzeby. Poza tym jaką masz wiedzę medyczną żeby ocenić na co chorujesz, jak przeprowadzisz diagnostykę bez sprzętu, jak postawisz diagnozę?
@SkrytyZolw: Wszystkim powinno sie pozwolic o sobie decydowac. Ale pojdzmy twoim przymusowym tokiem myslenia przez chwile... Jesli sam sobie zrobie krzywde lekiem to poniose konsekwencje tego. Czy lekarz poniesie realne konsekwencje jesli zrobi mi krzywde wypisanym lekiem?