Wpis z mikrobloga

Czy są tu jacyś antynataliści, których poglądy nie wynikają z depresji i nienawiści do samego siebie/swoich rodziców za to, że wydali ich na świat? Ja ogólnie zgadzam się z całą tą filozofią, ale jak tak czytam wpisy pod tagiem, to 90% z was potrzebuje psychiatry i to na cito
#antynatalizm
  • 63
  • Odpowiedz
ani razu nie napisałem, że ktoś ma zmuszać kogoś do rozmnażania.


@thexDguy: ty nawet meritum nie rozumiesz.
Meritum jest takie ze twoje obawy są wyciągnięte z dupy, i są wnioskami na takim samym poziomie (czyli wlasnych urojonych lęków) co wnioski kogokolwiek np. własnie antynatalisty bojącego się przymusowego rozmnazania, lub człowieka który boi się czarnej rasy bo widział w tv ze czarny kogoś zabił.

ludzkość powinna zaprzestać rozmnażania by zminimalizować jakieś urojone
  • Odpowiedz
@thexDguy: Tu nie chodzi o zabijanie kogokolwiek, tylko nie tworzenie już nowych osób.

chcesz zabronić innym posiadania dzieci?


Na tym polega ten sposób myślenia: "nie róbcie dzieci, bo w życiu doznają więcej smutku niż szczęścia".
  • Odpowiedz
@thexDguy: ale w sumie mozesz się bac tego ze jakis psychopata bedzie zabijał ludzi będac w przekonaniu ze mininalizuje cierpienie.

W takim samym stopniu powinieneś się bać ludzi którzy tylko mówią ze wszystkim sie nalezy socjalny seks, bo przyjdzie i bedzie zmuszal sie do homo seku. Boisz sie?

Albo boisz sie kogoś kto mówi ze wiara w jezusa to jedyna prawda?
  • Odpowiedz
@thexDguy: To wtedy według tej filozofii jest na równi z kimś kto chce kopać szczeniaczki xD
Stawia swoją przyjemność nad nieszczęściem innej osoby.

Warto dodać, że ja tylko tłumaczę o co chodzi, bo dla mnie to ludzie mogliby dzieci robić nawet na handel xD
  • Odpowiedz
@marylarodowicz: ja mam spoko życie. A co do tych postów smętów sprawdź ile taka osoba udzielała się pod tagiem, zazwyczaj jednorazowa akcja, kilka takich osób co chcą pomarudzić i dają antynatalizm i wygląda tag jak wygląda
  • Odpowiedz
@thexDguy: >kogoś zabiją dla -w ich mniemaniu- jego dobra, czy tam minimalizacji jego cierpienia.

Ale ty wiesz, że płodzący są tymi, którzy uszczęśliwiają na siłę? Tylko dlatego, że nie da się spytać stwarzanego o zgodę zakładacie, że zgoda będzie po fakcie. Natalizm to jak wpychanie ludzi do kolejki górskiej, bo na pewno się spodoba, a antynatalizm to prośba, żeby zaprzestać rzeczonego wpychania, bo ta kolejka górska nie jest wcale taka bezpieczna,
  • Odpowiedz
@thexDguy: czyli antynatalizm jest gupi bo nie jest jeszcze powszechny?

A pogląd głoszący ze niewolnicy nie powinni byc niewoleni tez byl gupi kiedy jeszcze był mrzonką, ale jak juz stal sie faktem to nie jest gupi?

Błąd logiczny który popełniasz to wyciąganie wniosków na jakis temat tylko na podstawie tego czy coś jest powszechne czy nie xD
  • Odpowiedz
@paul772: Antynatalizm jest głupią utopijną ideą niemożliwą do realizacji, bo zakłada, że wszyscy ludzie zrezygnują z rozmnażania, czyli podstawowego instynktu w który został obdarzony każdy żywy organizm, na drodze ewolucji co jest niemożliwe. Już zagłada atomowa jest lepsza, bo efekt będzie taki sam, przynajmniej jest możliwa do realizacji (podczas zimnej wojny było blisko), bo i tak ostatecznie dążymy do zagłady rasy ludzkiej.
  • Odpowiedz
@thexDguy: Przynajmniej nie stanie się to na planecie zwanej Ziemią, bo pomiędzy abiogenezą a pierwszymi wielokomórkowymi organizmami było około trzy i pół miliarda lat, a warunki dopuszczające życie oparte na węglu będą trwały jeszcze około miliarda lat, bo później to Słońce podbije emisję o około 10% i wypchnie strefę Goldilocks spoza orbitę Ziemi.
  • Odpowiedz
napisz gdzie wyciągnąłem taki wniosek?


@thexDguy: tutaj

czyli cały ten antynatalizm to taki konstrukt, który nic nie zmienia i służy tylko do tego by w dziwaczny sposób sygnalizować innym swoją moralną wyższość i jakąś "wyższą świadomość" bo przeczytali nieudolnie naśladującego Nietzschego Zapffe.


@thexDguy: Twierdzisz ze caly ten antynatalizm to jakies poczucie wyzszosci, bo jeszcze w rzeczywistości mało osób jest zwolennikami antynatalizmu.

Sam piszesz, że nie można komuś zabronić posiadania dzieci,
  • Odpowiedz